ورود / ثبت نام Instagram
74486 021 با ما تماس بگیرید
صفحه نخستکارخانه تولید کننده فولاد و آهن

کارخانه فولاد آذربایجان

سه شنبه, ۳ / اسفند / ۱۴۰۰ کارخانه فولاد آذربایجان

فولاد آذربایجان همان‌طور که از نام آن نیز مشخص است یکی از قطب‌های فولادسازی داخلی در شمال غرب کشور است که به دلیل دارابودن یک خط تولید مجهز و نزدیکی این کارخانه به راه‌آهن‌های سراسری، یکی از شناخته‌شده‌ترین تولیدکنندگان میلگرد در منطقه به‌حساب می‌آید. در این مقاله تلاش می‌کنیم تا اطلاعات مفیدی دربارهٔ این واحد تولیدی به دست دهیم.

دربارهٔ کارخانه فولاد آذربایجان

کارخانه فولاد آذربایجان در سال 1379 و در حوالی ایستگاه راه‌آهن شهر میانه آذربایجان شرقی احداث شده است؛ این واحد تولیدی برای 500 نفر به شکل مستقیم و 5 هزار نفر به شکل غیرمستقیم اشتغال‌زایی کرده است و یکی از قطب‌های فولادی کشور در شمال غرب به‌حساب می‌آید. مساحت کلی مجموعه برابر با 48 هکتار است که یک خط تولید 550 هزارتنی در آن دایر شده است.

تأییدیه‌ها و گواهی‌نامه‌ها

یکی از راه‌های مناسب برای سنجش میزان کیفیت محصولات یک واحد تولیدی، بررسی گواهی‌نامه‌ها و تقدیرنامه‌های آن مجموعه است. گفتنی است که در دنیای فولاد، جشنواره‌ها و همایش‌های بین‌المللی گوناگونی تشکیل می‌شود و در هر دوره، نامزدهایی از میان تولیدکنندگان داخلی و خارجی، جوایزی را دریافت می‌کنند. شایان توجه است که فولاد آذربایجان نیز یکی از آن واحدهای تولیدی است که جوایز بسیاری در این همایش‌ها دریافت کرده است.

در ادامه بخشی از گواهی‌های کیفیت این مجموعه را معرفی می‌کنیم.

تجهیزات مجموعه فولاد آذربایجان

هر خط تولیدی بر اساس میزان تکنولوژی و دانش متخصصان، می‌تواند محصولات فولادی را در سطح خاصی از کیفیت تولید بکند. دانستن این نکته خالی‌ازلطف نیست که مجموعه موردبحث ما یکی از مجهزترین خطوط تولید را در اختیار دارد و به پشتوانهٔ تجهیزات به‌خصوص خود، توانایی تولید میلگردها و مقاطع فلزی باکیفیتی را کسب کرده است. در این قسمت، تعدادی از تجهیزات خاص این مجموعه را معرفی می‌کنیم.

محصولات

فولاد آذربایجان یکی از برجسته‌ترین تولیدکنندگان انواع میلگرد ساده و آجدار در داخل کشور است و این مقاطع نیز عمدهٔ سبد محصولی آن را تشکیل می‌دهد؛ هرچند در این واحد تولیدی تسمه، نبشی و ناودانی نیز ساخته می‌شود.

گفتنی است که در خطوط تولید این مجموعهٔ تولیدی از شمش‌های فولادی ساختمانی کم‌کربن یا با کربن متوسط در ابعاد 130 در 130 و 150 در 150 میلی‌متر و با طول 12 متر استفاده می‌شود تا محصولات نهایی تولید بشوند. خالی‌ازلطف نیست اگر بدانید که برای تولید محصولات نهایی، شمش‌های کربنی باید تا درجهٔ 1150 درجه حرارت‌دهی شوند تا پس از آن، امکان انجام فرایند نورد ایجاد بشود.

به‌طورکلی، محصولات این واحد تولیدی و ابعاد آن‌ها به شرح زیر هستند:

این محصولات بدون آج تولید می‌شوند و سایز آن‌ها از 14 تا 50 متغیر است.

آج این گروه از میلگردها از نوع آج 400 است و سایز آن‌ها بین 10 تا 32 متغیر است و استاندارد به کار گرفته شده در آن‌ها نیز 3132 ملی است. این محصولات به دلیل نوع کاربری‌شان با عنوان میلگرد ساختمانی نیز شناخته می‌شوند.

پروفیل‌های L شکل در این کارخانه در ابعاد 25 در 3 تا 10 در 100 قابل‌تولید هستند.

پروفیل‌های U تولیدشده توسط فولاد آذربایجان ابعادی از 35 در 5 تا 12 در 120 دارند.

سایز مقاطع تسمه از 30 در 15 تا 140 در 60 متغیر است.

کارخانه
مشاوره رایگان
پر کردن تمام فیلد ها اجباری می باشد