کارخانه فولاد آریان

معرفی

کارخانه آریان فولاد یکی از بزرگترین تولید کنندگان مقاطع فولادی تماماً خصوصی در ایران و خاور میانه می باشد.

این کارخانه با بیش از 1000 نفر پرسنل بصورت مستقیم یکی از بزرگترین کارآفرینان در منطقه است و از آنجایی که در منطقه محروم بوئین زهرا واقع شده است،به این مسئله افتخار میکند که حدود 80% از پرسنل این شرکت را مردم شریف بوئین زهرا و نواحی اطراف تشکیل می دهند.

ورود به عصر سازندگی و نیاز فراوان کشور به تولید مقاطع فولادی ساختمانی، مدیران ارشد شرکت آریان فولاد را بر آن داشت تا کمر خدمت به اجتماع را این بار در قالب طرح احداث کارخانه فولاد آریان در منطقه ای محروم ببندند تا علاوه بر برداشتن گامی در راستای خودکفایی ملی تا حدودی نیز گرد محرومیت را از دامنه منطقه بزدایند.

در این راستا پس از پایان یافتن مطالعات مهندسی و مکان یابی و استملاک زمین پرو‍ژه، کلنگ احداث کارخانه آریان فولاد در سال ۱۳۸۰ در زمینی به مساحت ۲۲۰۰۰۰ مترمربع در کیلومتر ۱۵ جاده بوئین زهرا-اشتهارد در منتهی الیه جنوب شرقی استان قزوین زده شد.

کارخانه فولاد آریان در هجدهم خردادماه سال ۱۳۸۵ با حضور وزیر محترم صنایع و معادن و مقامات گرامی استان قزوین به بهره‌برداری رسمی رسید و بلافاصله پس از تولید، عرضه محصولات خود را در بورس فلزات تهران آغاز کرد.

از آنجا که تولید در کارخانه‌های نورد به صورت گام‌ به‌ گام انجام می‌شود، کارخانه فولاد آریان ابتدا کارخود را با تولید و عرضه نبشی ۱۳۰×۱۳۰ آغاز نمود. تولید نبشی ۱۳۰×۱۳۰ برای اولین‌بار در خاورمیانه توسط کارخانه آریان فولاد به تولید رسید و کشور را از واردات این کالا بی‌نیاز کرد.

 

کارخانه-آریان-فولاد

 

استقرار

کارخانه فولاد آریان از لحاظ موقعیت جغرافیایی نزدیکترین فاصله را تا بازار مصرف تهران و همچنین تا مبادی ورودی شمال کشور داراست. در نتیجه، موقعیت بی بدیل منطقه باعث کاهش میزان حمل و نقل و ایجاد آلودگی و در نهایت بیشترین صرفه جویی در وقت و انرژی را به همراه خواهد داشت.

تجهیزات مدرن کارخانه فولاد آریان عموماً توسط کارخانه‌های مانیسمان دماگ آلمان (بزرگترین و معتبرترین سازنده کارخانجات فولاد در جهان)، NKK  ژاپن و دانیلی ایتالیا بوده و دارای استانداردهای بی نظیری در حفظ محیط زیست و همچنین ایجاد سیستم‌های بسیار مدرن و با صرفه اقتصادی بالا می‌باشد.

با تولید مقاطع جدیدی شامل مقاطع تیر آهن  H، ریل، ناودانی و نبشی بال نامساوی که برای اولین بار در ایران تولید شد.

مسلماً طراحی سازه‌های ایران را دچار تحولی عظیم خواهد کرد و باعث بهبود کیفیت ساختمان‌ها، سبک‌تر شدن و مقاوم تر شدن سازه‌ها در کشور خواهد شد.

کارخانه فولاد آریان در حال حاضر دارای حدود ۱۰۰۰ نفر نیروی انسانی بومی و غیر بومی می‌باشد که در صورت بهره‌برداری فازهای توسعه این میزان به حدود ۱۵۰۰ نفر خواهد رسید که از لحاظ فرایند جذب منابع انسانی بومی در سطح استان قزوین کم‌نظیر و در سطح منطقه نیز بی نظیر می‌باشد.

برچسب ها : , , , , ,
تعداد بازدید : 565

فولادسل

بررسی وضعیت محصولات فولادی در بازار داخلی

بازار میلگرد آجدار عمدتا نسبت به شنیده های روز گذشته ثابت است.

فولادسل

قیمت کویل نورد گرم در اروپا صعودی شد

شاخص Fastmarkets درباره قیمت روزانه کویل نورد گرم در بازار شمال اروپا، تحویل درب کارخانه، در هفته گذشته به ۳۹۶٫۸۸ یورو (۴۴۶٫۳۸ دلار) رسید

0