کارخانه فولاد بهمن

فولاد بهمن

معرفی کارخانه فولاد بهمن

کارخانه فولاد بهمن یکی از واحدهای تولید منحصر به فرد در کشور است که به تولید انواع ورق های فولادی فعالیت دارد و با توجه به موقعیت جغرافیایی آن از کارایی و بازار بسیار مناسبی برخوردار است.

کارخانه فولاد بهمن در سال 1390 در زمینی به مساحت 30 هزار مترمربع و با زیربنای 14 هزار مترمربع احداث شده است و در حال حاضر بیش از 100 نفر نیروی مشغول به کار دارد که با تکمیل فرایند تولید آن به 270 نفر خواهد رسید.

کارخانه فولاد بهمن با هدف تولید انواع ورق فولادی با پوشش‌های پلاستیکی و پی‌وی‌سی، تولید کرکره‌های فلزی و با ظرفیت 120 هزار تن راه‌اندازی شده است و کامل‌ترین واحد فرم دهی طرح سفال، کرکره و عرشه فولادی از ورق‌های فولادی و گالوانیزه را دارا می‌باشد.

کارخانه فولاد بهمن در منطقه شیرگاه استان مازندران واقع شده است و دفتر مرکزی آن در شهر قائم‌شهر واقع شده است. نکته جالب در مورد کارخانه فولاد بهمن، قرار گرفتن آن در مهد سقف‌های شیروانی کشور است که بیشترین استفاده را در استان‌های شمالی کشور دارند.

در کارخانه فولاد بهمن روند تولید ورق‌های پوشش‌دار و همچنین فرم‌های آنها بسیار ساده بوده و به خوبی در مصرف رنگ صرفه‌جویی می‌شود. درواقع ورق خام پس از باز شدن کلاف ازیک‌طرف وارد کارخانه شده و پس از چربی زدایی و جدا کردن مواد اسیدی و قلیایی شستشو داده می‌شود.

پس‌ازاین مرحله پوشش شیمیایی بر روی ورق فولادی اعمال شده و وارد کوره می‌شود. درنهایت پس از اعمال رنگ و بازرسی از خط تولید خارج می‌شود.

در مورد لایه پی‌وی‌سی نیز این لایه به‌صورت لمینت بر سطح ورق فولادی کشیده شده و پس از خشک شدن به قسمت بازرسی وارد می‌شود. پس‌ازاین قسمت یک لایه محافظ بر سطح پی‌وی‌سی اعمال می‌شود و پس از بسته‌بندی به بازار عرضه می‌شود.

ورق رنگی فولاد بهمن

 

محصولات

محصولات کارخانه فولاد بهمن به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند: محصولات پایه، محصولات نهایی. محصولات پایه کلاف‌های ورق‌های مختلف هستند که پس از رنگ‌آمیزی و قرار گرفتن لایه پی‌وی‌سی بر سطح آنها، به‌صورت یک کلاف با حجم بالا تهیه می‌شوند.

اما محصولات نهایی کارخانه فولاد بهمن ورق‌های شکل‌دهی شده به‌صورت سفال یا سایر شکل‌های خاص هستند که با چینش در کنار هم پوشش مناسبی ایجاد می‌کنند. این ورق‌های رنگی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف ساخته می‌شوند و مشتری می‌تواند با توجه به سلیقه خود آنها را انتخاب کند.

برچسب ها : , , , , , ,
تعداد بازدید : 796

فولادسل

بررسی وضعیت محصولات فولادی در بازار داخلی

بازار میلگرد آجدار عمدتا نسبت به شنیده های روز گذشته ثابت است.

فولادسل

قیمت کویل نورد گرم در اروپا صعودی شد

شاخص Fastmarkets درباره قیمت روزانه کویل نورد گرم در بازار شمال اروپا، تحویل درب کارخانه، در هفته گذشته به ۳۹۶٫۸۸ یورو (۴۴۶٫۳۸ دلار) رسید

0