ورود / ثبت نام Instagram
74486 021 با ما تماس بگیرید
صفحه نخستکارخانه تولید کننده فولاد و آهن

کارخانه فولاد روی اندود کاوه

شنبه, ۳۰ / بهمن / ۱۴۰۰ کارخانه فولاد روی اندود کاوه

کارخانه فولاد روی اندود کاوه یکی از واحدهای برجسته تولیدی در استان مرکزی است که 30 هزار مترمربع مساحت دارد و در شهر صنعتی کاوه (بزرگ‌ترین شهر صنعتی در کشور ایران) واقع شده است؛ در ادامه تلاش می‌کنیم تا این واحد تولیدی را به شکل مختصر بررسی کنیم و محصولات برجستهٔ آن را معرفی نماییم.

معرفی کارخانه فولاد روی اندود کاوه

کارخانه فولاد روی اندود کاوه یکی از واحدهای تولیدی فعال در داخل کشور است که در شهر صنعتی کاوه، حوالی شهرستان ساوه در استان مرکزی، واقع شده است؛ این واحد تولیدی به شکل تخصصی بر روی تولید انواع ورق گالوانیزه معمولی، رنگی و فرمینگ‌های پرکاربردی که بر پایه این ورق تولید می‌شود، تمرکز کرده است و بخش قابل‌توجهی از مصرف داخلی را تأمین می‌کند. مطابق با آخرین آمارهایی که از طرف این نهاد تولیدی منتشر شده، فولاد روی اندود سالیانه 150 هزار تن ورق روی‌اندود به بازار عرضه می‌کند که باتوجه‌به کیفیت آن‌ها، رقم قابل‌توجهی است.

تاریخچه کارخانه

اولین فعالیت‌های این کارخانه در سال 1346 و با تمرکز بر روی تولید انواع ورق‌های فرم‌دهی شده و فلزکاری آغاز شد. رفته‌رفته ظرفیت‌های تولیدی افزایش پیدا کردند و شرایط کلی به سمت‌وسویی رفت که امکان ارتقای این شرکت به وجود آمد و در سال 1373، واحد تولید انواع ورق روی‌اندود (گالوانیزه) در این شرکت به راه افتاد.

گفتنی است که در سال‌های بعدی نیز مدیران این نهاد تولیدی بر روی افزایش ظرفیت‌های فولادسازی تمرکز کردند و کوشیدند تا هم‌قدم با افزایش درخواست‌ها برای محصولات فولادی، توان تولیدی خود را افزایش دهند. این روند تا جایی پیش رفت که واحد تولید موردبحث ما در سال 1388 خطوط تولیدی جدیدی را به مجموعهٔ خود اضافه کرد که توان تولید نهایی را در ابعاد چشمگیری افزایش داد. میزان تولید این کارخانه پس از راه‌اندازی خطوط جدید، به شرح زیر است:

تأییدیه‌ها و گواهی‌نامه‌ها

کیفیت محصولات تولیدی این واحد داخلی توسط واحد کیفیت این مجموعه مرتباً ارزیابی می‌شود و همین مسئله یکی از تأثیرگذارترین مؤلفه‌ها در کیفیت یکپارچهٔ ورق‌های تولیدی فولاد روی اندود کاوه است. گفتنی است که سیستم مدیریت کیفیت در این نهاد تولیدی بر مبنای استاندارد ISO 9001 تنظیم شده و محصولات نیز براین‌اساس، ارزیابی می‌شوند.

علاوه بر این، کارخانه فولاد روی اندود کاوه استانداردهای زیر را هم کسب کرده است:

محصولات

نکته‌ای که در زمان بررسی محصولات کارخانه فولاد روی اندود کاوه باید در نظر داشته باشید، این مسئله است که این واحد علاوه بر محصولات تولیدی خود، به ارائهٔ ورق‌های رنگی وارداتی، محصولات تولیدشده آرسلور میتال قزاقستان و تولیدات فولاد مبارکه اصفهان نیز می‌پردازد. مواردی که در ادامه معرفی می‌کنیم، جزو برجسته‌ترین محصولات این واحد تولیدی است:

دسته‌ای از ورق‌های فولادی هستند که با پوششی از جنس عنصر روی به بازار عرضه می‌شوند؛ این پوشش باعث افزایش مقاومت این محصولات در برابر عوامل آسیب‌زای محیطی می‌شود.

این محصولات در واقع همان ورق‌های گالوانیزه هستند که با استفاده از رنگ‌های کوره‌ای رنگ‌آمیزی می‌شوند؛ ضخامت لایه رنگ بر روی این ورق‌ها در حدود 13 تا 20 میکرون است و به افزایش مقاومت شیمیایی آن‌ها کمک شایانی می‌کند.

این محصولات که با نام ورق‌های نورد سرد نیز شناخته می‌شوند، فرایندی را پشت سر می‌گذارند که موجب کاهش ضخامت آن‌ها می‌شود و در نهایت، موجب دقت ابعادی بالا و افزایش خواص مکانیکی آن‌ها می‌شود.

این گروه از محصولات نیز که با نام‌های ورق فرم‌دار یا فرم‌دهی شده هم شناخته می‌شوند، بر پایهٔ محصولات گالوانیزه ساخته می‌شوند و کاربرد زیادی در پوشش‌دهی و عایق‌بندی سقف‌ها و دیواره‌ها دارند.

عرشه فولادی یک مدل سقف تولیدشده با آرماتور (میلگرد)، گل‌میخ، بتن و ورق گالوانیزه ذوزنقه است که مقاومت بالایی در برابر آسیب‌های احتمالی دارد و برای پوشش‌دهی سقف سوله‌ها یا سایر موقعیت‌های مشابه به کار می‌رود.

کارخانه
مشاوره رایگان
پر کردن تمام فیلد ها اجباری می باشد