ورود / ثبت نام Instagram
74486 021 با ما تماس بگیرید
صفحه نخستکارخانه تولید کننده فولاد و آهن

کارخانه فولاد فایکو (شرکت فولاد البرز ایرانیان)

دوشنبه, ۲ / اسفند / ۱۴۰۰ کارخانه فولاد فایکو (شرکت فولاد البرز ایرانیان)

کارخانه فولاد فایکو یکی از واحدهای برجستهٔ تجاری در داخل کشور است که تحت مدیریت شرکت فولاد البرز ایرانیان است؛ ظرفیت اسمی سالیانه این مجموعه با دو خط تولید مجزا، برابر با 1 میلیون و 500 هزار تن محصولات فولادی است که شامل مقاطع فلزی گوناگونی می‌شود. در ادامه، تلاش می‌کنیم تا به شکل مختصر این مجموعه و محصولات آن را معرفی کنیم.

درباره کارخانه فولاد فایکو

شرکت فولاد البرز ایرانیان به دلیل ظرفیت تولید سالیانه خود، یکی از شناخته‌شده‌ترین واحدهای تولیدی داخل کشور به‌حساب می‌آید. این نهاد پرتوان که در استان مازندران قرار دارد، از نظر جغرافیایی، در موقعیت بسیار مناسبی قرار گرفته و همین مسئله باعث نزدیکی آن به شاهراه تهران مشهد و یکی از خطوط ریلی کشور می‌شود. بدیهی است که چنین دسترسی مناسبی باعث سهولت این تولیدکننده در انتقال محصولات خود به نقاط مختلف کشور ایران و بعضی از کشورهای خارجی می‌شود.

شایان توجه است که این نهاد تولیدی از دو خط تولید با ظرفیت 750 هزارتنی تشکیل شده که به تولید بازهٔ وسیعی از محصولات فولادی نظیر انواع تیرآهن، ناودانی، نبشی و میلگردهای ساختمانی و صنعتی به شکل گرم می‌پردازند.

کنترل کیفیت در شرکت فولاد البرز ایرانیان

یکی از برجسته‌ترین مؤلفه‌ها در زمان بررسی یک واحد تولیدی، کیفیت و یکپارچه بودن آن در میان همهٔ محصولات است. گفتنی است که راهکارهای گوناگونی برای محاسبهٔ کیفیت این نهادهای تولیدی وجود دارد و یکی از آن‌ها، توجه به واحدهای مخصوص کنترل کیفیت در این مجموعه‌هاست.

کارخانه فولاد فایکو به مدد بخش کنترل کیفیت خود، به شکل دوره‌ای و منظم، محصولات تولیدی خود را از نظر ترکیبات شیمیایی و خواص مکانیکی و متالورژی بررسی می‌کند و نتایج آن را به‌صورت آماری و تحلیلی در مجامع عمومی منتشر می‌کند؛ با تحلیل این داده‌ها به‌خوبی به این نتیجه خواهیم رسید که این کارخانه همچنان کیفیت محصولات خود را در سطح مناسبی نگه‌داشته و این مسئله یکی از مهم‌ترین دلایل، در استقبال از محصولات این مجموعه است.

در پایان بررسی کنترل کیفیت در این مجموعه، خالی‌ازلطف نیست اگر به این نکته نیز اشاره کنیم که همهٔ محصولات تولیدشده در این مجموعهٔ تولیدی منطبق بر استانداردهای ملی و بین‌المللی هستند و این مسئله نیز یکی دیگر از عوامل مؤثر در تعیین کیفیت محصولات نهایی است.

محصولات

فولاد فایکو به شکل گسترده به تولید انواع مقاطع فولادی و پروفیل‌های ساختمانی و صنعتی می‌پردازد. گفتنی است که این محصولات در ابعاد و ضخامت‌های گوناگونی تولید می‌شود و پاسخ‌گوی طیف عظیمی از نیازهای داخلی هستند. در ادامه، به معرفی اجمالی محصولات این نهاد می‌پردازیم.

بخش عمده‌ای از محصولات این مجموعه را میلگردهای ساختمانی و صنعتی تشکیل می‌دهد که در مدل‌های متنوع و با قطر 8 تا 32 میلی‌متر عرضه می‌شوند. شایان توجه است که میلگرد یکی از مقاطع پرکاربرد در صنایع ساختمانی است و علاوه بر این، در ساخت مقاطع فلزی گوناگونی به کار می‌رود.

پروفیل‌های نبشی در این مجموعه به دو شکل بال مساوی و غیر مساوی تولید می‌شوند و از نظر ابعاد، ضخامت و وزن دارای مشخصات بسیار متفاوتی هستند؛ برای دریافت اطلاعات دقیق در این باره، توصیه می‌کنیم به وب‌سایت این واحد تولیدی مراجعه کنید.

تیرآهن یک نوع پروفیل باز به‌حساب می‌آید و بر اساس سه استاندارد کلی IPE، IPN و IPB تولید و عرضه می‌شود. گفتنی است که هر سهٔ این استانداردها در مجموعهٔ موردبحث ما تولید می‌شوند و هرکدام دارای جداول وزنی و ترکیبات شیمیایی مخصوص به خود هستند.

پروفیل ناودانی در مجموعه فولاد فایکو با دو استاندارد UPN و UPE به بازار عرضه می‌شود که هرکدام از نظر ویژگی‌های ابعادی و سایز، دارای تفاوت‌های تعیین‌کننده‌ای هستند. این دسته از محصولات در پروژه‌های ساخت‌وساز کاربردهای زیادی دارند و با متریال‌های گوناگونی تولید و عرضه می‌شوند.

کارخانه
مشاوره رایگان
پر کردن تمام فیلد ها اجباری می باشد