کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

کارخانه فولاد مبارکه از کارخانه‌های پیشرو ایرانی است که در زمینه تولید ورق‌های فولادی فعالیت‌ می‌نماید.

این کارخانه با ماموریت ایفای نقش محوری در توسعه صنعتی، اقتصادی و اجتماعی کشور و ارتقای سطح فناوری صنعت فولاد، به عنوان سازمانی جهان تراز بیش از پنجاه درصد از مصرف فولاد کشور را جهت استفاده در صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی، صنایع فلزی سبک، صنایع فلزی سنگین و لوله‌های انتقال سیالات، صنایع بسته‌بندی، صنایع لوازم خانگی و الکتریکی و صنایع لوله و پروفایل تولید می‌نماید.


کارخانه فولاد مبارکه دارای هفت مجتمع صنعتی در اقصی نقاط کشور بوده و بیش از بیست هزار نفر در بخش‌های مختلف این کارخانه به کار اشتغال دارند.

اكنون يكي از بزرگترين واحدهاي صنعتي جمهوري اسلامي ايران است که در زميني به مساحت ۳۵ كيلومتر مربع در نزديکي شهر مباركه و در ۷۵ كيلومتري جنوب غربي شهر اصفهان واقع شده است.


عمليات اجرايي اين مجتمع در سال ۱۳۶۰ آغاز گرديد و در دوران جنگ تحميلي و زير حملات هوايي جنگنده هاي دشمن بدست تواناي سربازان پر افتخار جبهه صنعت ادامه يافت فعاليتهاي ساختماني و فني اجرا شده در دوران ساخت اين مجتمع در خاورميانه كم نظير بوده.

مجتمع فولاد مبارکه اصفهان


اولين كوره قوس الكتريكي واحد فولادسازي اين مجتمع در مهر ماه سال ۱۳۷۰ راه اندازي شد و در ۲۳ دي ماه سال ۱۳۷۱ خطوط توليد اين كارخانه بزرگ توسط رئيس جمهور وقت افتتاح گرديد،

با ورود محصولات فولادي اين شركت به بازار و افزايش تدريجي توليد تا سقف ظرفيت اسمي ۲/۴ ميليون تن بخش عمده اي از نياز كشور به اين كالاي استراتژيك بر طرف گرديد.


اين شركت در سالهاي پس از رسيدن به ظرفيت اسمي با كسب تجربه و توانمندي اقتصادي براي پاسخگويي به نياز روز افزون بازار داخلي و خارجي و استفاده بهينه از تجهيزات و ماشين آلات توليدي موجود اقدام به برنامه ريزي براي افزايش توليد در قالب طرح هاي توسعه نمود.


با استفاده از منابع مالي حاصل از فروش داخلي و ارزي شركت و استفاده از اعتبارات مالي، ريالي و ارزي اولين مرحله طرحهاي توسعه را اجرا نمود به نحوي که با اجراي اين طرحها، توليد کارخانه براي رسيدن به ميزان حداقل ۱۱/۳ ميليون تن مذاب برنامه ريزي گرديده و در حال انجام ميباشند.

محصولات پرفروش:

ضخامت ۰٫۵ میلیمتر عرض ۱ متر کارخانه فولاد مبارکه اصفهان
ضخامت ۰٫۶ میلیمیتر عرض ۱ متر کارخانه فولاد مبارکه اصفهان
ضخامت ۰٫۷ میلیمیتر عرض ۱ متر کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

کارخانه فولاد مبارکه اصفهان
تعداد بازدید : 135
0
سبدخرید