کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

کارخانه فولاد مبارکه

تاریخچه کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

کارخانه فولاد مبارکه اصفهان از کارخانه‌های پیشرو ایرانی است که در زمینه تولید ورق‌های فولادی فعالیت‌ می‌نماید.

شرکت فولاد مبارکه استان اصفهان با ماموریت ایفای نقش محوری در توسعه صنعتی، اقتصادی و اجتماعی کشور و ارتقای سطح فناوری صنعت فولاد، به عنوان سازمانی جهان تراز بیش از پنجاه درصد از مصرف فولاد کشور را جهت استفاده در صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی، صنایع فلزی سبک، صنایع فلزی سنگین و لوله‌های انتقال سیالات، صنایع بسته‌بندی، صنایع لوازم خانگی و الکتریکی و صنایع لوله و پروفایل تولید می‌نماید.

کارخانه فولاد مبارکه اصفهان دارای هفت مجتمع صنعتی در اقصی نقاط کشور بوده و بیش از بیست هزار نفر در بخش‌های مختلف این کارخانه به کار اشتغال دارند.

اكنون يكي از بزرگترين واحدهاي صنعتي جمهوري اسلامي ايران است که در زميني به مساحت 35 كيلومتر مربع در نزديکي شهر مباركه و در 75 كيلومتري جنوب غربي شهر اصفهان واقع شده است.

عمليات اجرايي اين مجتمع در سال 1360 آغاز گرديد و در دوران جنگ تحميلي و زير حملات هوايي جنگنده هاي دشمن بدست تواناي سربازان پر افتخار جبهه صنعت ادامه يافت فعاليتهاي ساختماني و فني اجرا شده در دوران ساخت اين مجتمع در خاورميانه كم نظير بوده.

شرکت فولاد مبارکه در استان اصفهان
مجتمع فولاد مبارکه اصفهان


اولين كوره قوس الكتريكي واحد فولادسازي اين مجتمع در مهر ماه سال 1370 راه اندازي شد و در 23 دي ماه سال 1371 خطوط توليد اين كارخانه بزرگ توسط رئيس جمهور وقت افتتاح گرديد،

با ورود محصولات فولادي اين شركت به بازار و افزايش تدريجي توليد تا سقف ظرفيت اسمي 2/4 ميليون تن بخش عمده اي از نياز كشور به اين كالاي استراتژيك بر طرف گرديد.


کارخانه فولاد مبارکه اصفهان در سالهاي پس از رسيدن به ظرفيت اسمي با كسب تجربه و توانمندي اقتصادي براي پاسخگويي به نياز روز افزون بازار داخلي و خارجي و استفاده بهينه از تجهيزات و ماشين آلات توليدي موجود اقدام به برنامه ريزي براي افزايش توليد در قالب طرح هاي توسعه نمود.


با استفاده از منابع مالي حاصل از فروش داخلي و ارزي شركت و استفاده از اعتبارات مالي، ريالي و ارزي اولين مرحله طرحهاي توسعه را اجرا نمود به نحوي که با اجراي اين طرحها، توليد کارخانه براي رسيدن به ميزان حداقل 11/3 ميليون تن مذاب برنامه ريزي گرديده و در حال انجام ميباشند.

محصولات پرفروش کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

ضخامت 0.5 میلیمتر عرض 1 متر کارخانه فولاد مبارکه اصفهان
ضخامت 0.6 میلیمیتر عرض 1 متر کارخانه فولاد مبارکه اصفهان
ضخامت 0.7 میلیمیتر عرض 1 متر کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

شرکت فولاد مبارکه استان اصفهان

رئیس کارخانه فولاد مبارکه اصفهان به ترتیب تاریخ مدیریت می توان به آقایان عرفانیان، هراتی نیک، اسلامیان، رجایی، سمیعی نژاد، سبحانی اشاره کرد. مدیر عامل کارخانه فولاد مبارکه اصفهان در حال حاضر آقای عظیمیان هستند.
 شرکت فولاد مبارکه اصفهان به منظور مدیریت موثر سیستم مدیریت یکپارچه استانداردهای مدیریت ISO 9001، ISO 14001، ISO45001،ISO50001،ISO10002،ISO10004،ISO10015 را در سازمان استقرار داده است.
شرکت فولاد مبارکه اصفهان بزرگترين مجتمع صنعتي کشور جمهوري اسلامي ايران و بزرگترين توليد كننده فولادهاي تخت در خاورميانه در 75 کيلومتري جنوب غربي اصفهان در زميني به وسعت 35 کيلومتر مربع (3500 هکتار) استقرار يافته است که داراي ظرفيت توليد 7/2 ميليون تن انواع محصولات فولادي شامل تختال، ورق گرم و سرد نورديده ، قلع اندود ، گالوانيزه و رنگي از ضخامت 0/18 تا 16 ميليمتر و عرض تا 2000 میلیمتر می باشد (لازم به ذکر است ظرفیت تولید گروه فولاد مبارکه با احتساب شرکت های زیرمجموعه 10/3 میلیون تن می باشد)

خطوط توليدکارخانه فولاد مبارکه در اصفهان عبارتند از :
• آهک پزي
• گندله سازي
• احياء مستقيم
• فولاد سازي
• ريخته گري مداوم
• پرداخت و خنک سازي شمش
• نورد گرم
• تکميل نورد گرم
• اسيد شوئي
• نورد سرد
• واحد توليد ورق قلع اندود
• واحد توليد ورق گالوانيزه
• واحد توليد ورق رنگي
پودر سنگ آهن مورد نياز از معادن گل گهر و چادر ملو تأمين مي شود و بوسيله راه آهن به واحد انباشت و برداشت کارخانه فولاد مبارکه اصفهان حمل مي گردد . پودر سنگ آهن انباشت شده در واحد گندله سازي تبديل به گندله شده و در احياء مستقيم به آهن اسفنجي تبديل مي گردد و سپس در کوره هاي قوس الکتريکي واحد فولاد سازي ذوب مي شود . فولاد مذاب جهت تبديل به تختال ( اسلب ) به ماشينهاي ريخته گري مداوم منتقل مي گردد . تختال ، خنک و پرداخت شده و بعد از پيشگرم شدن در واحد نورد گرم ، نورد شده و سپس به واحد تکميل نورد گرم و يا به واحد اسيد شوئي مي رود و سپس براي کاهش ضخامت به واحد نورد سرد ارسال مي گردد . همچنين بخشي از محصولات سرد نورديده به واحدهاي قلع اندود ، گالوانيزه و رنگي ارسال مي گردد .

واحد های فنی و پشتیبانی شرکت فولاد مبارکه استان اصفهان عبارتند از:
1- دفتر فنی نگهداری و تعمیرات MTO
2- تعمیرگاه مرکزی CEW
3- تعمیرات مرکزی CEM
4- نرژی و سیالات ENF
5- حمل و نقل و پشتیبانی TRA
6- بازرسی فنی اتوماسیون و ابزار دقیق TAI

محصولات شرکت تعاونی فولاد مبارکه در اصفهان بصورت کلاف گرم (ضخامت 1.5-16 میلیمتر) ورق گرم (ضخامت 1.8-16 میلیمتر)، کلاف اسید شویی (ضخامت 1.5-5.3 میلیمتر)، کلاف سرد (ضخامت 0.35-3 میلیمتر)، نوار باریک ( ضخامت 0.35-2 میلیمتر)، ورق سرد ( ضخامت 035-3 میلیمتر) ، کلاف قلع اندود (ضخامت 0.18-0.4 میلیمتر)، ورق قلع اندود (ضخامت 0.18-0.4 میلیمتر) ، کلاف گالوانیزه (ضخامت 0.25-2 میلیمتر)، کلاف رنگی (ضخامت 0.25-1.5 میلیمتر) می باشد.
سایت شرکت فولاد مبارکه استان اصفهان msc.ir  می باشد. ادرس کارخانه فولاد مبارکه اصفهان در شرق شهر مبارکه و در جنوب شهر زرین‌شهر در استان اصفهان می باشد.
شماره تماس کارخانه فولاد مبارکه اصفهان از شماره 031-5273-2200 استفاده فرمایید.

برچسب ها : , , , , , , , ,
تعداد بازدید : 915

فولادسل

بررسی وضعیت محصولات فولادی در بازار داخلی

بازار میلگرد آجدار عمدتا نسبت به شنیده های روز گذشته ثابت است.

فولادسل

قیمت کویل نورد گرم در اروپا صعودی شد

شاخص Fastmarkets درباره قیمت روزانه کویل نورد گرم در بازار شمال اروپا، تحویل درب کارخانه، در هفته گذشته به ۳۹۶٫۸۸ یورو (۴۴۶٫۳۸ دلار) رسید

0