کارخانه کالوپ اصفهان

لوله-کالوپ

تاریخچه کارخانه کالوپ اصفهان

کارخانه کالوپ اصفهان در سال 1361 با هدف توليد لوله هاي فولادي آب ، نفت و گاز به روش درز جوش مستقيم (ERW)  در اقطار 6-8-10-12-14 اينچ و ضخامت 4 تا 10 ميليمتر در زميني به مساحت 32000 متر مربع و زير بنايي در حدود 23000 متر مربع با همکاري شرکت معظم KUSAKABE  ژاپن در شهر صنعتي کاوه واقع در شهرستان ساوه تاسيس گرديد.

توليدات کارخانه کالوپ در ابتدا در زمينه صنايع آبرساني بخدمت گرفته شد که در اين راستا درصدي از توليدات اين شرکت به کشورهاي اروپايي نظير آلمان و اتريش نیز صادر گرديد.

اما با افزايش تقاضاي صنايع نفت و گاز کشور به  لوله ها با استاندارد API ، کارخانه کالوپ اصفهان پس از مشاوره با کارشناسان داخلي و خارجي ذیربط ، طرح توسعه کارخانجات خود را به منظور افزايش کيفي و کمي توليدات آن جهت تامین  نيازهاي صنايع نفت و گاز کشور به مرحله اجرا گذاشت كه در آن از تكنولوژي مدرن روز در زمينه فرآيندهاي آماده سازي ورق، جوش ، بازپخت جوش و نيز فرآيندهاي مختلف تست از جمله هيدروتست، تست آلتراسونيک و سایر تستهای فیزیکی و شیمیایی و کنترل اين فرآيند و فرآيندهاي ذیربط  و نيز آزمايشگاه کاملاً مجهز استفاده نمود، بطوريکه تمامي دستگاهها و تجهيزات طرح توسعه  بصورت کامل از شرکت هاي معتبر دنيا خريداري و نصب گرديد.

درحال حاضر کارخانه کالوپ توانمندي توليد لوله هاي فولادي را تا گريد X70  و به ضخامت 4 الی 10 ميليمتر و  با ظرفیت 240،000 تن در سال را دارا می باشد ، بطوريكه با بکارگیری نيروهاي متخصص و مشاوران کارآزموده خود را ملزم به انجام کنترلهای لازم جهت تضمين کيفيت تولید ، اجراء و پیگیری مستمر اهداف خط مشی تعریف شده در آن است.

اهداف کارخانه کالوپ اصفهان

مشتري مداري و رضايتمندي مشتري مهمترين هدف کارخانه کالوپ مي باشد. در اين راستا و در جهت اعتلا و بهبود کيفيت توليد لوله هاي نفت و گاز مطابق استانداردهاي بين المللي شرکت کالوپ طرح ريزي دقيق و منسجمي را پايه گذاري نموده است.

اين بنيانها شامل موارد ذيل مي باشند:

 • استقرار سيستم مديريت کيفيت و بهبود مستمر براساس آن
 • پيش بيني، تهيه و تدارک زيرساخت هاي مورد نياز و آينده نگري در زمينه افزايش کيفيت و ظرفيت توليد
 • کنترل کيفي مواد و محصول
 • طرح ريزي كنترل پروسه توليد
 • روند توليد منسجم و پيوسته
 • انبار با وسعت مناسب براي انبارش مواد اوليه (كلاف) و محصول (لوله)
 • کاليبراسيون تجهيزات پايش و اندازه گيري
 • آزمايشگاه کنترل کيفي

با توجه به زيرساختهاي پايه گذاري شده در كارخانه لوله سازی كالوپ، شرايطي مهيا گرديده است كه به سازمان امكان اعمال سيستم عمليات توليد و كنترل كيفي را مي دهد كه بموجب آن توليد محصول منطبق با استانداردها و رضايتمندي مشتري تضمين مي گردد.

بنابراين در راستاي نيل به اهداف فوق و باتوجه به زمينه هاي فرآهم آمده، در كارخانه كالوپ فرآيند توليد و كنترل كيفي مواد و محصول و بطور کلی امکانات کارخانه در هشت  بخش عمده ذيل تقسيم بندي مي گردند :

 • عملیات و فرآيندهاي توليد
 • كنترل پروسه توليد
 • كنترل كيفي مواد و محصول
 • انبارش كلاف و لوله
 • آزمایشگاه
 • واحد کالیبراسیون
 • تجهیزات و امکانات  خط تولید
 • ایستگاههای کنترل کیفیت

کارخانه لوله کالوپ اصفهان با هدف سرويس دهي به صنعت آبرساني کشور در شهر ساوه افتتاح گرديد. پس از 22 سال تأمين موفق اين بازار در سال 1383 لوله هایی با بالاترين استانداردهای جهاني (API) جهت ورود به صنعت نفت و گاز را توليد و عرضه نمود و هم اکنون به عنوان يکي از بزرگترين توليدکنندگان اين محصول در کشور موفق به ارایه بيش از 8000 کيلومتر لوله هاي فولادي که در شبکه هاي نفت و گاز رساني نصب و مورد بهره برداري قرارگرفته است، می باشد.
سپس در گام ديگري در سال 1388 توسعه کارخانجات شرکت کالوپ در شهر صنعتي سگزي اصفهان منجر به احداث خط توليد لوله هاي اسپيرال و همچنين توسعه توليد لوله هاي فولادي ERW با قابليت ورود به صنعت ساختمان و توليد انواع مقاطع بسته و توخالي سازه هاي فولادي (Hollow Structural Section) گردید.
نیاز افزون صنعت نفت وصنعت ساختمان کشور به ورق های فولادی با کیفیت مجموعه کارخانه کالوپ اصفهان را بر آن داشت که اقدام به تاسیس مرکز خدمات فولادی Steel Service Center برای اولین بار در ایران کند. مرکز خدمات فولادی کارخانجات کالوپ مفتخر است با مجموعه ای جدید مخصوص خدمات ورق گامی دیگر در جهت خدمت به میهن عزیز بر دارد. در همین راستا کالوپ اقدام به راه اندازی خطوط جدیدی برای اولین بار در ایران با طول بیش از 200 متر برای مکانیزه کردن همه ی فعالیت های برش ورق کرده است.
همچنین در سال 1396 توسعه کارخانجات کالوپ در شهر صنعتی سگزی منجر به احداث 5 خط تولید لوله های اسپیرال با قابلیت تولید همزمان و لوله هایی تا قطر 120 اینچ و طول تا 18 متر جهت صنایع آبرسانی کشور گردید.
ظرفیت تولید سالانه این کارخانجات بر اساس ترکیب محصولات حدود 500,000 تن برآورد می گردد.
محصولات کالوپ شامل لوله درز جوش مستقیم، لوله های محیط خورنده، لوله درز جوش مارپیچ، مقاطع توخالی ساختمان می باشد.
آزمایشگاه متالورژی کالوپ طیف وسیعی از آزمایشات متالورژیکی بر روی انواع مواد فلزی انجام می دهد.
آدرس کارخانه لوله کالوپ، کیلومتر 37 جاده نایین می باشد. شماره تماس کارخانه32657689 031
آدرس کارخانه کالوپ ساوه شهر صنعتی کاوه ، خیابان چهارم می باشد. شماره تماس کارخانه ساوه 2342175-0864 می باشد.
امکان ارسال محصولات شرکت کالوپ به تمام نقاط کشور وجود دارد. لطفا جهت هماهنگی بیشتر با کارشناسان فولادسل تماس بگیرید

برچسب ها : , , , , ,
تعداد بازدید : 533

فولادسل

بررسی وضعیت محصولات فولادی در بازار داخلی

بازار میلگرد آجدار عمدتا نسبت به شنیده های روز گذشته ثابت است.

فولادسل

قیمت کویل نورد گرم در اروپا صعودی شد

شاخص Fastmarkets درباره قیمت روزانه کویل نورد گرم در بازار شمال اروپا، تحویل درب کارخانه، در هفته گذشته به ۳۹۶٫۸۸ یورو (۴۴۶٫۳۸ دلار) رسید

0