ورود / ثبت نام Instagram
74486 021 با ما تماس بگیرید
صفحه نخستکارخانه تولید کننده فولاد و آهن

گروه صنعتی دُرپاد تبریز

چهارشنبه, ۴ / اسفند / ۱۴۰۰ گروه صنعتی دُرپاد تبریز

هلدینگ درپاد تبریز یکی از نهادهایی است که با سرمایه‌گذاری و مدیریت شرکت سرمایه‌گذاری گسترش فولاد تبریز تأسیس شده و کارخانه‌های آن در حوالی جادهٔ تبریز به آذرشهر قرار دارد. این واحد تولیدی به دلیل ساخت ورق‌های گالوانیزه باکیفیت در ضخامت‌های بالا و سایر مقاطع فلزی جایگاه قابل‌قبولی در صنعت فولاد دارد و یکی از پیشروان این عرصه به‌حساب می‌آید. در ادامه، به معرفی این گروه صنعتی و جزئیات فعالیت آن‌ها خواهیم پرداخت.

درباره گروه صنعتی دُرپاد تبریز

کارخانه‌های متعلق به مجموعهٔ درپاد در سال 1380 و در قطعه زمینی به با مساحت حدود چهل هکتار تأسیس شدند و از آن زمان تا کنون، یکی از تولیدکنندگان برجستهٔ فولادی در داخل کشور به‌حساب می‌آیند. گفتنی است که این مجموعه از چهار کارخانهٔ مجزا تشکیل شده که در هرکدام، خطوط تولید پیشرفته‌ای برای تولید محصولات فولادی خاصی قرار گرفته است.

کارخانه‌جات گروه صنعتی درپاد

با بررسی کارخانه‌های این گروه صنعتی به‌خوبی درمی‌یابیم که وسعت فعالیت و میزان خدمت‌رسانی این مجموعه در چه ابعادی است. این چهار واحد تولیدی به شرح زیر هستند:

این بخش از گروه صنعتی درپاد به گالوانیزاسیون لوله، تولید انواع لوله و پروفیل مبلی، لوله و پروفیل صنعتی و لوله درز مخفی می‌پردازد. گفتنی است که هرکدام از این محصولات، در انواع و ابعاد گوناگونی تولید می‌شوند و منطبق با استانداردهای داخلی و خارجی هستند.

خط تولید این کارخانه به شکل تخصصی برای ساخت انواع میلگرد آجدار در دو استاندارد A2 و A3 طراحی شده است. این مجموعهٔ پیشرو میلگردها را در سایزهای 8 تا 32 به بازار عرضه می‌کند و میانگین تولید سالیانه آن برابر با 350 هزار تن است.

محصولات این کارخانه در ضخامت 0.2 تا 5 میلی‌متر تولید می‌شوند و از نظر عرض، نهایتاً ورق‌هایی با پهنای 1250 میلی‌متر را پوشش می‌دهند. گفتنی است که ظرفیت سالیانه این خط تولید برابر با 60 هزار تن ورق فولادی است. شایان توجه است که برجسته‌ترین مزیت این خط تولید در مقایسه با رقبای داخلی دیگر، قابلیت این واحد تولیدی در ساخت ورق‌های گالوانیزه با ضخامت‌های بالا است.

همان‌طور که از اطلاعات وب‌سایت گروه صنعتی درپاد تبریز مشخص است، این مجموعه در حال ساخت چهارمین کارخانهٔ خود است که تأثیر چشمگیری در تولیدات کلی آن خواهد داشت، چراکه بیلت و سایر شمش‌های فولادی در حکم محصولات میانی عمل می‌کنند و برای استفاده این کارخانه یا سایر واحدهای تولیدی نزدیک به آن حائز اهمیت هستند. گفتنی است که ظرفیت سالیانه این مجموعه چیزی در حدود 380 هزار تن بیلت فولادی و 300 هزار تن آهن اسفنجی خواهد بود.

کنترل کیفیت در گروه صنعتی درپاد

علاوه بر چهار کارخانه این واحد تولیدی، باید توجه ویژه‌ای به بخش دیگری از این مجموعه داشته باشیم که با نام واحد کنترل کیفیت شناخته می‌شود و در اکثر کارخانه‌های فولادی بزرگ وجود دارد. این واحد وظیفه دارد که بر اساس مؤلفه‌های گوناگونی محصولات تولیدشده در این مجموعه را پس از خروج از خط تولید ارزیابی کند تا بتواند کیفیت واقعی محصولات را با مشخصات اسمی آن‌ها تطابق بدهد. گفتنی است که فرایند کنترل کیفیت در این مجموعه، طی سه مرحله انجام می‌شود:

در این بخش، کارشناسان مواد اولیه را بادقت بررسی می‌کنند و بررسی‌های ظاهری، دقت در ابعاد، آنالیز انواع کویل‌ها و شمش‌ها، محصولات اولیه را روانهٔ خط تولید می‌کنند.

کارشناسان خط تولید در زمان ساخت و پرداخت محصولات، مراحل زیر را برای کنترل کیفیت انجام می‌دهند:

در پایان، محصولات از خط تولید خارج می‌شوند و برای بررسی‌های پس از تولید آماده می‌شوند.

در این بخش، مقاطع فلزی تولیدشده باید آزمون‌های آزمایشگاهی گوناگونی را پشت سر بگذارند تا در نهایت، کیفیت کلی محصولات توسط کارشناسان تأیید شود.

کارخانه
مشاوره رایگان
پر کردن تمام فیلد ها اجباری می باشد