تحریم های تکراری اما دوباره: 🔴🔵⚫️👈 آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کرد طبق بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا نام ۶ فرد در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته است. اسامی ۲۰ شرکت ایرانی و مرتبط با ایران که آمریکا می‌گوید در فهرست تحریم‌های این کشور قرار گرفته‌اند.

به گزارش بازارآهن آلات فولادسل در اخبار، پرواز قیمت ها در اکثر مقاطع فولادی با محوریت میلگرد با شتاب بیشتری نسبت به گذشته در حال انجام می باشد. فعالان بازار معتقدند که رشد شدید نرخ در بازار میلگرد اغلب خوش‌یمن نبوده است و می‌تواند با رسیدن به اوج، به سرعت تغییر جهت داده و به سمت هدف اصلی حرکت کند.

رشد قیمت آزاد دلار هم به قدری نبوده و نیست که از نرخ‌های فعلی حمایت کند. ولی در مورد دورنمای بازار نمی‌توان به صراحت چیزی گفت، زیرا تجربه نشان داده که بعد از شتاب‌گرفتن رشد قیمت‌ها و افزایش سریع نرخ، امکان تغییر فاز سریع‌تر قیمت‌ها نیز وجود دارد. از سوی دیگر بازار میلگرد به تازگی سقف چند هفته گذشته خود را به دست آورده است. هیچ بعید نیست که بتوان یک فاز جدید از رشد قیمت‌ها را ترسیم کرد یعنی پتانسیل رشد بیشتر نرخ هم باید درنظر گرفته شود.

این دو سناریو ساده‌ترین احتمالات بازار است که البته همراه با جو روانی رشد قیمت‌ها ایفای نقش کرده. البته باید در کنار رشد بهای شمش فولادی در بورس‌کالا مورد بررسی قرار بگیرد.
البته در این میان توجه به تحریم های جدید فولادی که روز گذشته توسط خزانه‌داری دولت آمریکا علیه صنایع فولاد و آهن ایران اعلام گردید. نیز مزید بر علت شده است که اسامی شرکت‌های نام برده عبارتند از :
آلمینیوم المهدی، شرکت آهن و استیل افرا، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، شرکت استیل، شرکت فولاد اصفهان، شرکت صنعتی معدنی گلگهر، شرکت دریایی هنگیاون چین، شرکت فولاد هرمزگان، شرکت فولاد آلیاژی ایران، شرکت آلمینیوم ایران، شرکت فولاد و آهن غدیر و شرکت خلاق تدبیر پارس.
از این حیث پیش بینی روند بازار در کوتاه مدت بسیار دشوار بوده و هم چنین امکان آشفتگی جو روانی حاکم بر بازار در پی نوسانات قیمتی تابع تحریم های جدید دور از انتظار نمی باشد.

  • نویسنده : اپراتور خبری فولادسل
  • منبع خبر : فولادسل