تولید بیش از 55 میلیون تن فولاد در افق 1404 محقق می شود. لزوم هدایت سرمایه گذاران به سمت تولید آهن اسفنجی

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در افق ۱۴۰۴ برنامه تولید ۵۵ میلیون تنی فولاد بطور قطع محقق خواهد شد و بررسی های وزارتخانه نشان داده حتی به تولیدی بیش از این رقم دست خواهیم یافت.

«سعید زرندی» امروز (شنبه) در خاتمه نشست خبری در پاسخ به پرسش خبرنگار سایت خبری- تحلیلی پتروسازه درخصوص طرح جامع فولاد افزود: در اکثر موارد مربوط به زنجیره فولاد هیچ مشکلی وجود نداشته و تقریبا توازن در این زنجیره برای دستیابی به اهداف چشم انداز ۱۴۰۴ برقرار است.
وی بیان داشت: فقط در موضوع آهن اسفنجی کمی از برنامه عقب هستیم که در تلاشیم سرمایه گذاری های جدید را به این سمت هدایت کرده و توزان کامل در این زنجیره برقرار کنیم.
قرار است در افق ۱۴۰۴ ظرفیت فولاد کشور به ۵۵ میلیون تن برسد که برای تحقق این مهم تامین سنگ آهن، آهن اسفنجی، گندله به عنوان پیش نیاز در دستور کار قرار دارد.
«جعفر سرقینی» معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، فروردین امسال گفت: امروز زنجیزه نامتوازن فولاد، متوازن شده به طوری که کل زنجیره فولاد که در سال ۹۲ حدود ۱۲۰ میلیون تن ظرفیت تولید داشت، امروز به حدود ۲۱۰ میلیون تن رسیده است.

  • منبع خبر : معدن 24