در پی انتشار خبر شهادت سردار سلیمانی بر دل ملت ایران غمی بزرگ نشست و کینه ی مردم ایران به رژیم ستمگر آمریکا بیشتر شد. در ادامه به بررسی جزییات این حادثه دل خراش میپردازیم.

به گزارش مجله خبری فولادسل-قریب به ۲۰ ساعت پس از ترور شهید سلیمانی، حالا این سوال مطرح شده که چطور اطلاعات سفر سردار سلیمانی به بغداد در اختیار آمریکایی ها قرار گرفته بود؟

براساس برخی خبرهای منتشر شده، فرود هواپیمای حامل سپهبد سلیمانی از سوریه در فرودگاه بغداد ساعت ۱۲:۳۰ بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ صورت گرفت. گفته می شود او از دمشق به بغداد می رفت.

سپهبد سلیمانی و هیئت همراه سوار بر خودرو شده و به سمت بغداد رفتند. ۴ فروند موشک از سوی پهپاد آمریکایی به سوی دو خودرو شلیک شد و سپهبد سلیمانی و المهندس در یک خودرو کنار هم به شهادت رسیدند.

نکته جالب اما اینجاست که درباره موشک های شلیک شده، پیش تر اطلاعاتی منتشر شده بود. گرای دقیق و برنامه ریزی برای ترور و شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی در نیویورک تایمز شاید اتفاقی نباشد.

در بخشی از یک مقاله منتشرشده در روزنامه نیویورک تایمز، طی روزهای اخیر آمده: “…موشک‌های هایپر سونیک بازی رو عوض می‌کنند…فرض کنید قاسم سلیمانی تو بغداد جلسه داشته باشه و آدرسش رو داشته باشید. استفاده از موشک هایپر سونیک وسوسه انگیز خواهد بود…”

  • نویسنده : اپراتور خبری فولادسل
  • منبع خبر : خبر فوری