انجمن جهانی آهن و فولاد اعلام کرد تولید فولاد ایران در هفتمین ماه سال جاری میلادی و با وجود تحریم های آمریکا ۱۱.۱ درصد رشد کرد و به ۲.۲ میلیون تن رسید.

به گزارش بازار آهن آلات فولادسل ، انجمن جهانی آهن و فولاد در جدیدترین گزارش خود از رشد ۱۱٫۱ درصدی تولید فولاد ایران در هفتمین ماه سال جاری میلادی خبر داد.

تولید فولاد ایران که در جولای سال قبل ۱٫۹۸۱ میلیون تن اعلام شده بود در مدت مشابه امسال به ۲٫۲ میلیون تن افزایش یافته است.

رشد ۱۱ درصدی تولید فولاد  در حالی است که دولت آمریکا از ماه های قبل با خروج از توافق هسته ای تحریم ها بر اقتصاد ایران از جمله تحریم بر صنعت فولاد را بازگردانده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در اوایل ماه می با صدور یک فرمان اجرایی صنایع فولاد، آهن، مس و آلومینیوم ایران را تحریم کرد. این فرمان که ۸ ماه می صادر شد درآمد صادرات صنایع فلزی ایران را هدف قرار داده است.

بر اساس این گزارش، تولید فولاد در ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی ۱۴٫۹۸۸ میلیون تن اعلام شده است. تولید فولاد ایران در این دوره نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۶٫۴ درصدی داشته است. در ۷ ماهه سال قبل ۱۴٫۰۹۱ میلیون تن فولاد در ایران تولید شده بود.

تولید فولاد جهان در ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۴٫۶ درصدی داشته و به ۱۰۸۳ میلیون تن رسیده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم