مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های به‌ عمل‌ آمده و همکاری خوب مسئولین کشور به‌ زودی مشکل تأمین سنگ‌آهن فولادسازان کشور نیز مرتفع خواهد شد.

به گزارش بازار آهن فولادسل ، جلسه کمیته مدیریت شرکت فولاد مبارکه با حضور مدیرعامل فولاد مبارکه، معاونان و مدیران نواحی بهره‌برداری و پشتیبانی برگزار شد، در این جلسه، ابتدا گزارش عملکرد و وضعیت ایمنی شرکت در ماه‌های اخیر ارائه شد.

حمیدرضا عظیمیان، گفت: حتی یک حادثه هم برای شرکت زیان‌بار و زیاد است؛ به همین دلیل و به‌ منظور پیشگیری از بروز هرگونه حادثه باید با مطالعه دقیق شبه‌ حوادث و استخراج علل حوادث جزئی از بروز حوادث بزرگ پیشگیری کنیم.

سپس مدیران نواحی آهن سازی، فولادسازی، نورد گرم و نورد سرد گزارش‌های جداگانه‌ای از روند تولید در چهارماهه اخیر ارائه کردند و مدیرعامل فولاد مبارکه در این بخش با اشاره به اهمیت توسعه تولید محصولات ویژه در شرکت گفت: تیم‌های تحقیقاتی در شرکت باید برای گسترش تولید محصولات خاص برنامه‌های مدونی داشته باشند و با همکاری واحدهای تولیدکننده شرایطی فراهم کنند تا هرگاه نیاز باشد، محصولات جدید را به هر میزان که سفارش داشته باشیم، تولید کنند و توانمندی تولید پایدار در شرکت همچنان با قوت و صلابت ادامه داشته باشد.

همه مردم و مسئولان باید به‌ دور از هرگونه نگاه منطقه‌ای، برای حفظ فولاد مبارکه اصفهان تلاش کنند

عظیمیان در همین خصوص با اشاره به اهمیت ایجاد یک واحد پایلوت برای تولید برخی محصولات جدید در نواحی تصریح کرد: همان‌گونه که این واحد پایلوت در ناحیه آهن‌سازی شرکت وجود دارد، باید با مطالعه طرح و بررسی‌های دقیق به سمتی حرکت کنیم که در واحدهای پایلوتِ کوچک‌تر از خطوط اصلی، ابتدا محصولات جدید تولید شود تا بتوان با صرف کمترین هزینه در مواد اولیه، نیروی انسانی و وقت، به اطلاعات عدم و نفع تولید محصول جدید دست یافت.

پس از آن، موضوع تأمین سنگ‌آهن و میزان موجودی کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی شرکت مطرح شد و مهندس عظیمیان در این خصوص گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های به‌ عمل‌ آمده و همکاری خوب مسئولین کشور ان‌شاءالله به‌ زودی مشکل تأمین سنگ‌آهن فولادسازان کشور نیز مرتفع خواهد شد.

مدیرعامل فولاد مبارکه درباره چالش کمبود مواد اولیه در چندماه اخیر گفت: فولاد مبارکه اصفهان باید برای تکمیل حداکثری زنجیرۀ تولید فولاد، به معادن وصل شود. این امر اجتناب‌ناپذیر است و باید برای آن برنامه‌های بلندمدت، زودبازده، دقیق و مدونی داشته باشیم.

عظیمیان در پایان این جلسه با تاکید بر اینکه باید در دوره جنگ اقتصادی همه به دور از نگاه منطقه ای به فکر افزایش توان اقتصادی و گسترش رونق تولید در کشور باشیم، تصریح کرد: درست است که فولاد مبارکه در منطقه اصفهان بنا نهاده شده، اما نباید فراموش کرد که این دستاورد بزرگ صنعتی کشور که درست در زمان جنگ و با اولویت دست‌یابی به تولید ورق و رهایی از وابستگی به واردات ساخته شده است، سرمایه ملی است؛ از این‌ رو همه مردم و مسئولان باید به‌ دور از هرگونه نگاه منطقه‌ای و قومی از دل‌ و جان برای حفظ و ارتقای آن همت کنند.

  • منبع خبر : اقتصادبازار