ورود / ثبت نام Instagram
74486 021 با ما تماس بگیرید
صفحه نخستکارخانه تولید کننده فولاد و آهن

شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان

سه شنبه, ۳ / اسفند / ۱۴۰۰ شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان

شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان یکی از کارخانه‌های مهم در زمینه‌ی تولید مواد اولیه برای تولید انواع محصولات فولادی است و از این جهت، در دنیای فولادسازی داخل کشور بسیار مهم و تاثیرگذار است. این مجموعه به تولید گسترده‌ی آهن اسفنجی و بریکت می‌پردازد و این مواد اولیه را برای بسیاری از تولیدکنندگان داخلی و بخشی از مصرف‌کنندگان بیرون از کشور ارسال می‌کند. در ادامه به شکل مختصر با این واحد تولیدی آشنا خواهیم شد.

درباره شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان

این واحد تولید در سال 1385 و در استان یزد، حوالی شهر اردکان واقع شده است؛ مساحت کلی مجموعهٔ تولیدی برابر با 86 هکتار است که در 25 کیلومتری شهر اردکان قرار دارد. ظرفیت اسمی سالیانه این نهاد برابر با 800 هزار تن محصولات اولیه فولادی است که رقمی ایده‌آل برای تأمین تولیدکنندگان استان یزد و بسیاری از واحدهای تولیدی داخلی به‌حساب می‌آید. خالی‌ازلطف نیست اگر بدانید که در ساخت شرکت غدیر ایرانیان، نهادهای زیر دخیل بوده‌اند:

شایان توجه است که تکنولوژی استفاده شده در این مجموعه برای تولید آهن اسفنجی و سایر محصولات، مطابق با میدرکس است که با دانش جهانی مربوط به این عرصه تطبیق شده است.

تأییدیه‌ها و افتخارات

مجموعه موردبحث ما مانند بسیاری از واحدهای تولیدی پرافتخار کشور، در طول 15 سال فعالیت خود، گواهی‌نامه‌ها و تقدیرنامه‌های گوناگونی کسب کرده است که نشانی از وضعیت روبه‌رشد این نهاد تولیدی و میزان تعهد مدیران و کارشناسان آن برای تولید یک محصول باکیفیت و ایجاد یک سازمان یکپارچه است. بخشی از این تأییدیه‌ها به شرح زیر هستند:

محصولات

همان‌طور که در بخش‌های قبلی نیز بیان کردیم، این مجموعه یکی از واحدهای برجستهٔ داخلی برای تولید مواد اولیه فولادی است که در بسیاری از واحدهای تولیدی کشور به کار گرفته می‌شوند. گفتنی است که محصولات این مجموعه در دو گروه اصلی و جانبی قرار می‌گیرند. در دستهٔ اصلی، آهن اسفنجی و بریکت قرار دارند و در دستهٔ جانبی نرمه آهن اسفنجی و نرمه گندله جای دارند. در ادامه به شکل مختصر درباره این محصولات صحبت می‌کنیم.

این محصول به دلیل شکل ظاهری خود چنین نامی گرفته است و از نظر ترکیبات شیمیایی دارای حدوداً 92 متالیزاسیون است که عملیات احیای مستقیم گندلهٔ سنگ‌آهن می‌باشد.

بریکت با استفاده از نرمه آهن اسفنجی تولید می‌شود و برای به‌کارگیری در کوره‌های فولادسازی مصرف می‌شود. گفتنی است که این دسته از محصولات این کارخانه در ابعاد 5 در 3 در 3 سانتی‌متر تولید و عرضه می‌شوند.

این محصول با انجام فرایندهای خاصی بر روی آهن اسفنجی تولید می‌شود و ابعاد آن کمتر از 6 میلی‌متر است. گفتنی است که در صنایع اتومبیل‌سازی از این محصول استفادهٔ زیادی می‌شود، همچنین در ساخت بریکت نیز کاربرد دارد.

این محصول با استفاده از گندله ساخته می‌شود و ابعادی کمتر از 6 میلی‌متر دارد.

این دسته از محصولات در واقع بخشی از هدررفت خطوط تولید کارخانه هستند که با استفاده از فیلترهای قوی مجدداً به خطوط تولید بازگردانده می‌شوند و در تولید گندله به کار گرفته می‌شوند.

کارخانه
مشاوره رایگان
پر کردن تمام فیلد ها اجباری می باشد