فروش اعتباری آهن آلات و فولاد

فروش اعتباری آهن آلات و فولاد

فروش اعتباری آهن آلات و میلگرد به روش اعتبار اسنادی (LC) و چکی

مشکلات اقتصادی و شرایط مالی یکی از اصلی‌ترین سدهای خریداران محصولات تولیدی است. این مشکل به دلیل کاهش نقدینگی می‌تواند آسیب های زیادی به صنایع مختلف کشور وارد کند. ایجاد بستر خرید و فروش اعتباری راهکار موثری است که برخی از تولیدکنندگان برای رفع این مشکلات به خریداران ارائه می‌دهند. در فرایند استفاده از اعتبار اسنادی یا ال سی به عنوان یکی از کارآمدترین روش‌های خرید و فروش اعتباری میلگرد و آهن آلات، یک سند تعهد پرداختی از طرف بانک به ذینفع اعتبار، داده می‌شود تا در ازای آن، کالاهای درخواستی را در مدت زمان مشخص به خریدار تحویل نماید.

ارائه روش های مختلف پرداخت از جمله روش خرید چکی آهن و خرید اقساطی فولاد، راهکار موثری است که مجموعه‌های مختلف برای سهولت پرداخت هزینه سفارشات فروش اقساطی فولاد برای مشتریان خود در نظر می‌گیرند.

در پادکست کوتاه زیر تعریف LC، مراحل دریافت و مزایای استفاده از آن را خدمتتان ارائه کرده‌ایم:

خرید آهن از طریق اعتبار اسنادی (ال سی)

شرکت پترو سازه ساحل با برند تجاری فولادسل ، برای ایجاد وضعیتی پایدار میان خود و مشتریان محترم و همچنین کمک به زنجیره تولید در کشور و تولید کنندگان گرامی در جهت تامین مواد اولیه اقدام به فروش اعتبار اسنادی داخلی ریالی (LC) نموده است. با استفاده از این روش، به راحتی و در کمترین زمان قادر به خرید اعتباری آهن آلات و مقاطع فولادی مورد نیاز خود خواهید بود.

هر یک از مشتریان فولادسل برای استفاده از این خدمات با مراجعه به کلیه بانک های سراسر کشور می توانند نسبت به گشایش LC داخلی به ذینفعی این شرکت، از مزایای خرید اعتباری میلگرد یا سایر مقاطع فولادی در بازه های زمانی یک تا 6 ماه بهره مند گردند.

فروش اعتباری آهن آلات

اعتبار اسنادی یا LC چیست؟

اعتبار اسنادی یا LC روش پرداختی است که طی آن، متقاضی با گشایش اعتبار نزد بانک، مبلغ سفارش را به بانک پرداخت و مدارک لازم را ارائه می‌نماید. در این روش پس از انجام معامله و تحویل کالا توسط فروشنده، بانک اقدام به پرداخت مبلغ به فروشنده می‌کند. گشایش اعتبار اسنادی (LC) شرایط و ضوابط، انواع و مراحل مختلفی دارد، که به طرفین امکان استفاده از خدمات بانکی برای خرید و فروش اعتباری را فراهم می‌سازد.

مزایای استفاده از اعتبار اسنادی

 • اطمینان از صحت مدارک با اعتبارسنجی در فروش اعتباری آهن آلات 
 • بازرسی کالا به منظور مطابقت آن با پیش فاکتور توسط نماینده مورد تایید بانک مرکزی
 • تعهد بانکی و حذف ریسک برای خریدار و فروشنده
 • امکان کنترل تاریخ حمل و تحویل نهایی کالا
 • کنترل اسناد و مدارک و تایید کیفیت، مقدار و مشخصات فنی کالا طبق درخواست مشتری توسط بانک عامل


مراحل استفاده از LC در خرید اعتباری آهن آلات

 • گام اول

  دریافت پیش فاکتور خرید از کارشناسان فروش

  ارسال درخواست کتبی خریدار مبنی بر خرید به صورت ال سی با ذکر مدت زمان درخواستی، همراه با ارسال پیش فاکتور

 • گام دوم

  تایید پیش فاکتور

  پس از تایید پیش فاکتور، شرکت اقدام به صدور پروفرما به صورت آنی خواهد نمود.

 • گام سوم

  صدور پروفرما

  پس از صدور پروفرما روی پیش فاکتور ارسالی، به بانک عامل خود نظیر بانک ملت و بانک تجارت مراجعه کرده و اقدام به گشایش اعتبار LC نمائید

 • گام چهارم

  ارسال بار پس از گشایش LC

  پس از گشایش اعتبار LC ،متن اعتبار از سوی بانک به شرکت فولادسل ابلاغ شده و کارشناسان فروش ما در اولین فرصت نسبت به ارسال بار شما اقدام خواهند کرد.

گام اول فروش اعتباری آهن آلات
فروش اقساطی آهن آلات
گام سوم، صدور پروفرما
ارسال بار پس از گشایش LC

فولادسل با فراهم آوردن شرایط فروش اعتباری میلگرد، این امکان را برای شما ایجاد کرده تا با طی مراحلی که در ابتدای صفحه توضیح داده شد، به سادگی بتوانید تمامی آهن آلات و مقاطع فولادی مورد نیاز خود را از این شرکت به صورت اعتباری خریداری نمایید. لازم به ذکر است که سایر روش های فروش اعتباری آهن آلات نظیر خرید چکی و خرید قسطی میلگرد نیز در فولادسل امکان پذیر می‌باشد.

خرید چکی میلگرد، آهن آلات و ورق های فولادی

یکی دیگر از روش های خرید آهن آلات از فولادسل، خرید چکی میلگرد و آهن آلات است. این روش همانند روش خرید اعتباری آهن آلات است. روش خرید و فروش قسطی آهن مراحل و شرایطی دارد که امکان خرید اقساطی آهن و خرید اعتباری میلگرد را بدون هیچ گونه محدودیتی و با شرایط عالی، برای خریداران فراهم می‌کند.
بر خلاف فروش اعتبار اسنادی میلگرد، خرید و فروش چکی فولاد با استفاده از چک در مدت زمان کوتاه‌تر و مراحل ساده‌تری انجام می‌شود. با این حال، خرید به صورت چک دارای الزاماتی است که با رعایت آنها می‌توان تجربه‌ای مطمئن در خرید اعتباری آهن آلات داشت.


نکات و الزامات مهم در خرید چکی میلگرد و مقاطع فولادی

با توجه به اینکه شرکت‌های مختلف خدمات خرید و فروش چکی میلگرد و آهن را به مشتریان ارائه می‌دهند، برای بهره‌مندی از مزایای خرید اقساطی میلگرد و آهن، رعایت برخی نکات حائز اهمیت است. نکات زیر از طرف خریدار برای خرید قسطی آهن الزامی است:

 • الزام ارائه چک مربوط به طرف معامله‌کننده و بدون واسط (چک دیگران پذیرفته نیست.)
 • اعتبارسنجی مشتری توسط شرکت تامین کننده
 • ارائه چک صیادی و ثبت آن با مشخصات صحیح در سامانه صیاد
 • مشخص شدن سررسید چک با توجه به توافق طرفین معامله

 

مزیت خرید اعتباری میلگرد از فولادسل

خرید و فروش اقساطی آهن و فولاد برای شما این امکان را فراهم می‌سازد تا متناسب با آمادگی پرداخت هزینه سفارش، از مزایای خرید چکی آهن بهره‌مند شوید. ثبت سفارشات خرید قسطی فولاد از فولادسل مزایای زیر را برای شما به همراه خواهد داشت:

 • تامین آهن آلات مورد نظر بدون نیاز به پرداخت نقدی
 • خرید آهن آلات مورد نظر با کمترین کارمزد بانکی و نرخ
 • تسویه با بانک عامل حداکثر تا 6 ماه با حداقل کارمزدهای بانکی
 • بازرسی اصالت کالا قبل از ارسال بار توسط شرکت های زیر نظر بانک مرکزی
 • تامین تمام مقاطع و ورق های فولادی با ال سی
تامین آهن آلات مورد نظر بدون نیاز به پرداخت نقدی
خرید آهن آلات مورد نظر با کمترین کارمزد بانکی و نرخ
تسویه با بانک عامل حداکثر تا 6 ماه با حداقل کارمزدهای بانکی
بازرسی اصالت کالا قبل از ارسال بار توسط شرکت های زیر نظر بانک مرکزی
تامین تمام مقاطع و ورق های فولادی با ال سی

علاوه بر روش اعتباری، با استفاده از خرید چکی فولاد، می‌توانید مدیریت بهینه تری بر بودجه مورد نظر برای خرید اقساطی آهن داشته باشید. مشاوره و راهنمای خرید و فروش اقساطی میلگرد به شما در انتخاب روش پرداخت و مدیریت هزینه‌های پروژه کمک خواهد کرد.

فولادسل معتبرترین ارائه دهنده خدمات خرید اقساطی آهن آلات

فولادسل با فراهم کردن دو رویکرد فروش اعتباری میلگرد و فروش چکی آهن آلات، شرایط خرید اقساطی آهن و خرید اعتباری انواع مقاطع فولادی را برای مشتریان امکان پذیر ساخته تا خریدار بتواند بسته به سیاست و شرایط خود اقدام به خرید مصالح مورد نیاز ساختمان کنند.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط کامل خرید اعتباری میلگرد و یا پرداخت چکی سفارشات آهن آلات، با کارشناسان فروش فولادسل از طریق شماره تلفن 02174486 در تماس باشید. مشاورین ما آماده پاسخگویی به سوالات شما یا ارائه اطلاعات تکمیلی در زمینه خرید و فروش قسطی میلگرد و سایر مقاطع فولادی هستند.

فولادسل ، بخشی از کسب و کار شماست

ارتباط با کارشناسان

 • کارشناس-LC-علیرضا-حقوقی
  علیرضا حقوقی
 • کارشناس-LC-علیرضا-دوستی
  علیرضا دوستی
 • کارشناس-LC-عبدالله-کیانمرز
  عبداله کیان مرز
 • سوالات متداول

  ال سی چیست؟

  اعتبار اسنادی ریالی (LC) یا Letter of Credit یک تعهد قراردادی توسط بانک به تامین کننده کالا است که از جانب خریدار با ارائه مدارک مورد نیاز، برای پرداخت پس از ارسال کالا صادر می‌شود. این روش به عنوان یکی از روش های خرید اقساطی فولاد، راهکاری برای تامین مالی و حمایت از مشتریان و تامین کنندگان طراحی شده است.

  مزیت استفاده از خرید و فروش با اعتبارات اسنادی چیست؟

  با استفاده از این روش طرفین معامله طبق تعهد بانکی موظف به تحویل کالا و پرداخت هزینه، مطابق پیش فاکتور هستند. بعلاوه اعتبارسنجی مدارک، بازرسی کالا و امکان کنترل تاریخ حمل و تحویل نهایی کالا، تضمینی بر اجرای مفاد قرارداد توسط خریدار و فروشنده خواهد بود.

  چه نکاتی باید برای خرید و فروش چکی مقاطع فولادی رعایت شود؟

  چک ارائه شده باید مربوط به خریدار باشد و نمی‌توان از چک به نام افراد دیگر استفاده کرد. ارائه چک صیادی ثبت شده در سامانه با مشخصات درست الزامی است. تعیین سررسید چک و تعداد آن توسط طرفین معامله طبق توافق صورت می‌گیرد.

  خرید اعتبار اسنادی شامل چه محصولاتی می‌شود؟

  خرید از طریق اعتبار اسنادی شامل خرید و فروش انواع ورق‌ها و مقاطع فولادی می‌شود.

  کدام بانک‌ها خدمات خرید اعتبار اسنادی ارائه می‌دهند؟

  شما می‌توانید با مراجعه به تمامی بانک‌های سراسر کشور، درخواست گشایش اعتبار اسنادی (LC) خود را ثبت کنید و از مزایای فروش اعتباری در بازه زمانی یک تا شش ماه بهره‌مند شوید. لازم به ذکر است مشتریان بانک‌های تجارت و صادرات می‌توانند از شرایط ویژه‌ای بهره‌مند شوند.

  چطور می‌توانیم درخواست خرید اعتباری ثبت کنیم؟

  برای ثبت درخواست خرید اعتباری کافیست فرم ابتدای صفحه را تکمیل کنید تا کارشناسان ما برای ثبت درخواست خرید اعتباری آهن آلات با شما تماس بگیرند. بسته به نوع درخواست خرید و فروش چکی میلگرد و یا اعتباری، بعد از ثبت درخواست می‌بایست مراحل گشایش اعتبار اسنادی را از بانک مورد نظر پیگیری نمایید.

  مراحل ثبت درخواست خرید اعتباری میلگرد و آهن آلات چیست؟

  پس از ثبت اولیه درخواست و صدور پیش فاکتور، شرکت اقدام به صدور پروفرما میکند. پس از آن شما باید برای گشایش اعتبار اسنادی در بانک عامل اقدام نمایید. با ابلاغ متن اعتبار از طرف بانک به فولادسل، کارشناسان ما اقدامات لازم برای ارسال سفارش شما را انجام خواهند داد.

  نظر شما

  نظرات
  نظرات منتشر شده 2
 • مهدی
  1 مرداد 1402 / 02:19

  باسلام در خرید آهن آلات به روش ال سی آیا در مرحله اولیه وجهی توسط خریدار بایدپرداخت شود؟

  1. فولادسل
   1 مرداد 1402 / 09:55

   با سلام و خسته نباشید
   وجه توسط بانک عامل مشتری، به میزان 10 درصد مبلغ کل LC بلوکه می گردد.