بنر دعوت به نمایشگاه متافو

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

عناوین اصلی مقاله

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

فولاد امیرکبیر کاشان اولین تولیدکننده ورق گالوانیزه گرم در ایران میباشد. با توجه به سابقه چندین ساله تولید، دارای اطلاعات کافی و دانش فنی در زمینه تولید این نوع ورق ‌های فولادی پوشش‌ دار است.

خطوط تولید موجود در این شرکت شامل اسیدشویی، نورد سرد رفت و برگشتی، آنیل، گالوانیزه گرم مدوام، برش عرضی و فرم ‌دهی ورق میباشد.

از جمله اهداف این مجموعه میتوان به افزایش کیفیت محصولات، داشتن سهم ۲۰ درصدی در بازار ایران و حضور مداوم در بازار‌های صادراتی، کاهش آلایند‌های زیست محیطی و بالابردن ایمنی دستگاه‌ ها و کارکنان اشاره نمود.

 

تاریخچه شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

فولاد امیرکبیر کاشان در ابتدا با نام شرکت صنایع گالوانیزه فجر سپاهان در سال 1374 تاسیس شد. این شرکت با هدف تولید ورق گالوانیزه به روش غوطه وری گرم مداوم، در سال 1379 به مرحله بهره برداری رسید.

کارخانه امیرکبیر کاشان فقط دارای یک سایت تولیدی می باشد. این کارخانه در زمینی به مساحت ۷۲ هکتار در ۱۴ کیلومتری شرق شهرستان کاشان قرار دارد.
خط گالوانیزه این شرکت با ظرفیت اسمی 140 هزار تن در سال برای ضخامت‌هایی در محدوده ۰/۲۵-۱/۲۵ میلیمتر و عرض ۶۰۰ الی ۱۲۵۰ میلیمتر طراحی شده است.

ظرفیت کنونی خط تولید شرکت حدود 150 هزار تن در سال است. کلاف ‌های ورودی این خط تولید، ورق‌ های فولادی نورد سرد شده با کیفیت فول هارد و ورق‌ های نورد سرد و آنیل شده میباشد.

از جمله مزایای کارخانه امیرکبیر کاشان میتوان به موقعیت جغرافیایی آن اشاره نمود. قرار گیری آن در مرکز کشور به گونه ای است که دسترسی به راه های مختلف حمل و نقل به جاده ریلی و ترانزیتی بسیار آسان میباشد. به طوری که فاصله این شرکت تا ریل راه‌آهن ۶۰۰ متر و فاصله آن تا جاده ترانزیت ۱۸۰۰ متر می‌باشد.

 

افتخارات و گواهینامه های فولاد امیرکبیر کاشان

 • گواهی استاندارد ورق فولادی گالوانیزه گرم پیوسته با کیفیت شکل دهی متوسط و کششی
 • اخذ گواهینامه استاندارد مدیریت “کیفیت آزمایشگاهی ISO/IEC17025:2005
 • گواهی نامه تایید صلاحیت آزمایشگاه
 • گواهی استاندارد ورق فولادی گالوانیزه گرم پیوسته با کیفیت ساختمانی
 • گواهینامه نظام مدیریت تکنولوژی
 • گواهی انطباق معیار مصرف انرژی
 • گواهی استاندارد ورق فولادی گالوانیزه گرم پیوسته با کیفیت شکل دهی
 • گواهی استاندارد ورق فولادی گالوانیزه گرم پیوسته با کیفیت ساختمانی
 • تندیس جایزه ملی مدیریت فناوری
 • تندیس نشان عالی مسئولیت اجتماعی

 

محصولات کارخانه فولاد امیرکبیر کاشان

 1. ورق گالوانیزه
 2. ورق آنیل شده
 3. ورق فولادی
 4. ورق اسید شوی شده

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان اولین تولیدکننده ورق گالوانیزه به شیوه گرم به ‌حساب می ‌آید. و همچنان یکی از تولیدکنندگان پر توان در این عرصه میباشد. از دیگر محصولات این کارخانه میتوان به ورق آنیل شده، ورق اسید شویی شده و ورق فولادی اشاره کرد. در ادامه به بررسی مختصر هر یک از این محصولات خواهیم پرداخت.

 

 • ورق گالوانیزه فولاد امیرکبیر کاشان

کارخانه امیرکبیر کاشان محصولات گالوانیزه خود را در سه قالب عرضه میکند:

 1. کلاف
 2. ورق مسطح
 3. ورق فرم دار (مقطع سینوسی و ذوزنقه ای)

کلاف های تولید شده توسط کارخانه امیرکبیر کاشان در عرض‌ ۶۰۰ تا ۱۲۵۰ میلی ‌متر و در ضخامت‌ ۰٫۲۵ تا ۱٫۵ میلیمتر میباشند. همچنین قطر داخلی این کلاف در بازه ۵۰۸ تا ۶۱۰ میلی‌ متر و قطر خارجی آن ۱۰۰۰ تا ۱۸۲۰ میلیمتر میباشد.

عرض ورق ‌های گالوانیزه مسطح نیز مانند کلاف میباشد. اما طول آن بین ۰٫۵ تا ۴ متر و ضخامت آن در محدوده ۰٫۲۵ تا ۱٫۲ میلی ‌متر قرار میگیرد.

عرض ورق فرم دار به عرض ورق ورودی وابسته میباشد. طول آن بین ۱٫۵ تا ۱۲ متر و ضخامت آن در بازه ۰٫۴ تا ۰٫۸ قرار دارد. ورق گالوانیزه فولاد امیرکبیر کاشان در ساخت پروفیل، تولید قطعات اتومبیل، لوازم خانگی، ساخت کابینت و غیره کاربرد دارد.

ورق‌های گالوانیزه عموما جهت حفاظت سطح، تحت عملیات شیمیایی غیرفعال‌سازی، روغن‌کاری و یا هر دو قرار میگیرند.

در شرکت امیرکبیر کاشان حفاظت سطحی به روش عملیات شیمیایی کروماته صورت میگیرد. عملیات شیمیایی، سطح ورق گالوانیزه را در برابر رطوبت حفاظت نموده و خطر تشکیل شوره سفید را کاهش میدهد.

 

 • ورق آنیل شده فولاد امیرکبیر کاشان

محصولات آنیل امیرکبیر کاشان تنها در قالب کلاف عرضه می شوند. عرض ورق ‌های آنیل شده کارخانه فولاد امیر‌کبیر کاشان ۵۵۰ در ۱۲۵۰ میلیمتر میباشد. همچنین قطر داخلی آن ۶۱۰ میلیمتر،‌ قطر خارجی ۱۰۰۰ تا ۱۸۳۰ میلیمتر و ضخامت آن ۰٫۲۵ تا ۲ میلیمتر است.

از روغن برای پوشش محافظ سطح آن استفاده میشود. از جمله کاربرد‌های ورق آنیل شده میتوان به بشکه ‌سازی، مبلمان،‌ لوله ‌سازی و غیره اشاره کرد.

 

 • ورق فولادی امیرکبیر کاشان

ورق فولادی نیز در کارخانه امیرکبیر کاشان تنها به صورت کلاف تولید میشود. قطر داخلی این محصول ۶۱۰ میلیمتر میباشد. همچنین قطر خارجی ۱۰۰۰ تا ۱۸۳۰ میلیمتر، عرض ورق فولادی ۵۵۰ تا ۱۲۵۰ میلیمتر و ضخامت آن ۰٫۲۵ تا ۲ میلیمتر است.

در این محصول از هیچ روغنی برای محافظت از گوشش سطح استفاده نمیشود.

تمامی این محصولات در استاندارد‌های JIS، DIN، ISO 3575، ISIRI و ASTM تولید و در بازار عرضه میشوند.

 

 • ورق اسید شویی شده شرکت امیرکبیر کاشان

در کارخانه فولاد امیرکبیر کاشان ورق اسید شویی شده نیز مانند ورق آنیل شده فقط در قالب کلاف عرضه میشود. قطر داخلی این محصول ۶۱۰ میلیمتر میباشد. همچنین قطر خارجی آن در بازه ۱۰۰۰ تا ۱۸۳۰ میلیمتر، عرض ورق از ۵۵۰ تا ۱۲۵۰ میلیمتر و ضخامت ورق در بازه ۰٫۲۵ تا ۲ میلیمتر قرار دارد.

برای محافظت از سطح آن از هیچ نوع روغنی استفاده نمیشود. تولید لوازم خانگی،‌ ساخت لوله و مصارف صنعتی از جمله کاربرد‌های این محصول میباشد.

نظر شما

قیمت ورق های فولادی