ورود / ثبت نام Instagram
74486 021 با ما تماس بگیرید
صفحه نخستکارخانه تولید کننده فولاد و آهن

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

شنبه, ۳۰ / بهمن / ۱۴۰۰ شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

فولاد امیرکبیر کاشان اولین تولیدکننده ورق گالوانیزه به شیوهٔ گرم به‌حساب می‌آید و همچنان یکی از تولیدکنندگان پرتوان در این عرصه است؛ این واحد تولیدی در شهر کاشان استان اصفهان واقع شده و به دلیل فاصلهٔ کمی که با خطوط ریلی کشور دارد، محصولات خود را به نقاط گوناگونی از ایران و کشورهای منطقه ارسال می‌کند. در ادامه تلاش می‌کنیم تا این مجموعهٔ تولید را به شکل مختصر معرفی کنیم.

درباره شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

اولین تلاش‌ها برای راه‌اندازی این مجموعه در سال 1374 انجام شد و نهایتاً در سال 1379، فولاد امیرکبیر فرایند تولید ورق گالوانیزه را با یک سایت ساخت آغاز کرد. این مجموعه هم‌اکنون یکی از تولیدکنندگان پرتوان داخلی به‌حساب می‌آید که ظرفیت سالانهٔ آن در حدود 150 هزار تن است. مساحت کلی کارخانه فولاد امیرکبیر 72 هکتار است و در بیرون شهر کاشان بنا شده است.

از سال 1379 تا کنون، اقدامات جدی گوناگونی در این واحد تولیدی اتفاق افتاده و هرسال بیشتر از سال قبل، این مجموعه رشد و افزایش موفقیت را تجربه کرده است؛ در ادامه، به بخشی از تقویم سالانه این مجموعه می‌پردازیم:

خطوط تولید مجموعه فولاد امیرکبیر

در ادامه به معرفی این خطوط می‌پردازیم:

ظرفیت یک‌ساله این خط چیزی در حدود 3 هزار تن است و جالب است بدانید که در هر دقیقه، امکان شستشوی 90 متر ورق در این خط وجود دارد. همچنین گفتنی است که از تجهیزاتی مانند اتصال دو سر کلاف متوالی، مخازن شستشوی ورق توسط اسید، خشک‌کننده ورق، کناره‌گیری و اصلاح لبه‌ها، پیچش مخصوص لبه‌های بریده و سیستم روغن‌زنی برای افزایش مقاومت در این خط تولید استفاده شده است.

ظرفیت اسمی این خط تولید در حدود 250 هزار تن است و امکان نورد ورق‌هایی تا ضخامت 5 میلی‌متر و عرض 550 تا 1250 میلی‌متر را دارد. در این خط تولید از تجهیزاتی مانند کنترل خودکار ضخامت ورق‌ها و کنترل خودکار صافی سطح هر ورق استفاده می‌شود تا محصول نهایی با یک دقت ابعادی مناسب به دست بیاید.

ظرفیت اسمی خط آنیل مجموعه فولاد امیرکبیر کاشان 150 هزار تن در سال است. این بخش شامل 6 واحد گرمایشی و 5 واحد سرمایشی می‌شود که ظرفیت مناسبی را برای این کارخانه ایجاد می‌کند. گفتنی است که از دستگاه‌هایی مانند تولید هیدروژن و نیتروژن با خلوص زیاد در این بخش استفاده می‌شود.

این بخش که یکی از مهم‌ترین خطوط در این واحد تولیدی به‌حساب می‌آید، ظرفیت تولید سالانه 100 هزار تن را در خود جای‌داده و یکی از منابع تأمین‌کنندهٔ نیاز داخلی به‌حساب می‌آید. شایان توجه است که از تجهیزات شاخص متنوعی در این خط استفاده می‌شود که مواردی مانند جوش سربه‌سر کلاف‌ها، ازبین‌بردن اکسیدهای روی ورق، تنظیم ضخامت پوشش ورق، افزایش خواص مکانیکی و پایش صافی سطح ورق بخشی از آن‌ها هستند.

در این خط تولید از ورق‌های گالوانیزه استفاده می‌شود تا با عبور از دستگاه‌های فرمینگ گوناگون، به محصولات فرم‌دار خاصی تبدیل بشوند؛ گفتنی است که عمدهٔ خروجی این خط شامل ورق‌های سینوسی و ذوزنقه می‌شود که در پوشش‌دهی سقف سازه‌ها و دیوارهٔ آن‌ها کاربرد زیادی دارند.

کارخانه
مشاوره رایگان
پر کردن تمام فیلد ها اجباری می باشد