ورود / ثبت نام Instagram
74486 021 با ما تماس بگیرید
صفحه نخستکارخانه تولید کننده فولاد و آهن

شرکت فولاد تاراز

سه شنبه, ۱۷ / اسفند / ۱۴۰۰ شرکت فولاد تاراز

فولاد تاراز یکی از تولیدکنندگان ورق‌های گالوانیزه در استان چهارمحال‌وبختیاری است که با سرمایه‌گذاری دو شرکت بزرگ راه‌اندازی شده است؛ این مجموعه ورق‌های فولادی پوششی را در مدل‌ها و سبک‌های گوناگونی روانهٔ بازار می‌کند. واحد صنعتی موردبحث ما تولیدات خود را به‌طورکلی در چهار گروه به فروش می‌رساند که بخشی از آن‌ها راهی بازارهای بیرون از ایران نیز می‌شوند. در ادامه به معرفی این کارخانه و محصولات آن می‌پردازیم.

دربارهٔ شرکت فولاد تاراز

شرکت فولاد تاراز شهرکرد یک واحد تولیدی است که در استان چهارمحال‌وبختیاری واقع شده است؛ این شرکت در سال 1395 و در زمینی با مساحت 2.7 هکتار بنا شده است. گفتنی است که دو شرکت زیر برای راه‌اندازی و بهره‌برداری این مجموعه سرمایه‌گذاری کرده‌اند:

این مجموعه با نام صنایع ورق‌های پوشش‌دار تاراز چهارمحال نیز شناخته می‌شود و یکی از خطوط مجهز تولید ورق‌های گالوانیزه را در خود جای داده است؛ شیوهٔ کلی ساخت این محصولات در فولاد تاراز منطبق با روش غوطه‌وری گرم است که ظرفیت 260 هزار تن در سال را برای این مجموعه به ارمغان می‌آورد.

محصولات

همان‌طور که در بخش‌های قبلی نیز اشاره کردیم، محصولات این مجموعه شامل انواع ورق‌های گالوانیزه می‌شوند که با کلاف‌هایی در ضخامت 0.3 تا 2 میلی‌متر تولید و عرضه می‌شوند. گفتنی است که کیفیت این محصولات بیشتر از ورق‌های بدون گل است که عمدتاً در بازار پیدا می‌شوند.

جالب است بدانید که در کنار این محصولات، نوع دیگری از ورق پوششی در این مجموعه تولید می‌شود که یکی از ابداعات کارشناسان این واحد است و با نام تجاری ورق گالواتاراز شناخته می‌شود؛ این ورق‌ها دارای زیبایی مطلوبی هستند و در پروژه‌های گوناگونی قابل‌استفاده‌اند.

با این حساب، سه محصول زیر در این کارخانه تولید می‌شود:

این دسته از محصولات، همان ورق‌های گالوانیزه موجود در بازار هستند که با به روش پیوسته غوطه‌وری گرم تولید می‌شوند. زمانی که ورق‌های فولادی در استخر روی قرار می‌گیرند، روی با آهن یک آلیاژ ترکیبی می‌سازد و به‌سختی بر روی بدنه می‌چسبد که باعث افزایش مقاومت این محصول در برابر آسیب‌های ناشی از عوامل خورنده می‌شود.

گفتنی است که این محصول در مجموعه فولاد تاراز در گریدهای گوناگونی مانند DX51، DX52 و DX53 تولید و عرضه می‌شود که هرکدام برای استفاده در موقعیت خاصی به کار می‌روند. همچنین، این کارخانه قادر است که محصول موردبحث ما را در ضخامت‌های متنوع تولید کند.

این گروه از ورق‌ها در واقع یک دسته ورق گالوانیزه هستند که با یک پوشش ارگانیک رنگی تولید می‌شوند و به همین دلیل، مزیت‌های خاصی پیدا می‌کنند. برای مثال، این محصولات علاوه بر مقاومت در برابر خوردگی، ضداثر انگشت هستند که یک ویژگی منحصربه‌فرد به‌حساب می‌آید.

در فرایند پوشش‌دهی این گروه از محصولات علاوه بر روی، از آلومینیوم و سیلیکون نیز استفاده می‌شود که موجب به‌وجودآمدن یک پوشش قوی بر روی ورق‌های فولادی خواهد شد. این پوشش قابلیت‌های منحصربه‌فرد خود را دارد؛ مثلاً دارای مقاومت بالا نسبت به حرارت و دانسیته پایین است که باعث می‌شود از ورق گالوالوم در موقعیت‌های حساس که احتمال آسیب بالا است، استفاده بشود.

شایان توجه است که همهٔ این محصولات از طرف شرکت فولاد تاراز در کلاف‌هایی به بازار عرضه می‌شوند که هرکدام ویژگی‌های خاصی دارند؛ به‌عنوان‌مثال، دو مدل از این کلاف‌ها با نام تجاری صادراتی شناخته می‌شوند و بسته‌بندی مستحکم‌تری دارند.

کارخانه
مشاوره رایگان
پر کردن تمام فیلد ها اجباری می باشد