شرکت فولاد کاوه جنوب کیش

فولاد-کاوه-جنوب

معرفی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش


تکمیل زنجیره فولاد از معدن تا مقاطع فولادی به منظور حضور در جمع سه تولید کننده برتر کشور با کسب سهم 10 درصدی از تولید کل کشور در افق سند چشم انداز 20 ساله کشور از جمله اهداف نخستین کارخانه فولاد کاوه جنوب کیش می باشد .

ماموریت

ماموریت کارخانه فولاد کاوه جنوب کیش فعالیت در زنجیره کامل تولید فولاد از چرخه معدن تا مقاطع فولادی با بکارگیری برترین تکنولوژی های جهانی جهت حضور در بازارهای داخلی و خارجی می باشد

چشم انداز شرکت فولاد کاوه جنوب کیش

کارخانه فولاد كاوه جنوب كيش در افق 1404 :

  • توليـد 10 ميليون تن فــولاد
  • صــادرات 80 درصد محصـول
  • سرانه بهره وری نیروی انسانی در سطح کلاس جهانی

 

شرکت فولاد کاوه جنوب کیش

 

اهداف کلان

هدف بلند مدت کارخانه فولاد کاوه جنوب کیش یکی از سه بنگاه برتر در تولید و صادرات فولاد با کیفیت جهانی در کشور است

ارزشها

  • رعایت اخلاق اسلامی و حفظ روحیه جهادی
  • اعتمادسازی برای مشتریان
  •  توسعه پایدار
  • شایسته سالاری و توجه به توانمندی های بومی
  • تعامل گروهی، نوآوری و هم افزایی

یکی از سه بنگاه برتر در تولید و صادرات فولاد با کیفیت جهانی در کشور


شرکت فولاد کاوه جنوب کیش با محوریت توسعه پایدار و مشتری گرایی، با بهره گیری از نیروی انسانی متخصص و مجرب و دانش فنی نوین در زمینه تولید آهن اسفنجی و شمش های فولادی (بیلت) فعاليت نموده، متناسب با فرآیندها و فعالیت های خود و به منظور تحقق اهداف سازمانی و ایجاد بهبود مستمر در سازمان و در راستاي استقرار سیستم های مديريت كيفيت، زیست محیطی و ایمنی و بهداشت شغلی بر اساس استانداردهای ISO9001:2015 ، ISO14001:2015 و OHSAS18001:2007 رئوس خط مشي خود را تعریف کرده است.
واحدهای تولیدشرکت فولاد کاوه جنوب کیش شامل:
• آهن سازی
• فولادسازی و ریخته گری مداوم
• آب شیرین کن
• گازهای صنعتی
می باشد.
واحد احیا مستقیم در این کارخانه در واقع یکی از بخش های میانی فرآیند تولید فولاد به حساب می آیند و از این جهت از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند. در این واحدها، با استفاده از گاز احیایی، گندله سنگ آهن احیاء و به آهن اسفنجی تبدیل می شود آهن اسفنجی تولیدی نیز جهت شارژ به کوره های قوس الکتریکی بخش فولادسازی ارسال می شود. این شرکت دارای دو واحد احیای مستقیم به روش میدرکس و با مجموع ظرفیت سالیانه ۱.۸۵۶.۰۰۰ تن می باشد . این واحد در سه ماهه چهارم سال ۹۰ با شروع تولید آزمایشی ، با حضور ریاست محترم جمهور وقت جناب آقای دکتر احمدی نژاد به صورت رسمی افتتاح گردید
پروژه فولاد سازی فاز یک با ظرفیت تولید سالانه ۱.۲ میلیون تن شمش بیلت در شهریور ۸۹ در قالب کار زود هنگام (Early Work) آغاز گردید و نخستین ذوب و ریخته گری آن در آبان۹۴ انجام و در آبان ماه سال ۹۵ با حضور معاون اول رئیس جمهور (جناب آقای دکتر جهانگیری) به صورت رسمی افتتاح گردید.
پروژه فولادسازی فاز یک شامل واحدها و قسمتهای زیر می باشد: واحد فولادسازی واحد ریخته گری بیلت واحدهای جنبی، کمکی و سرویس دهنده شارژ فلزی کوره قوس الکتریکی شامل حدود۸۰ درصدآهن اسفنجی و۲۰ درصد قراضه است .
شارژ فلزی شامل آهن اسفنجی وقراضه درهرذوب درکوره تغذیه شده و بوسیله قوس الکتریک ایجادشده توسط الکترودهای گرافیتی ذوب شده وتا درجه حرارت موردنظرگرم می شوند .
فروآلیاژهاودیگر موادموردنیاز درخلال زمان ذوب به کوره اضافه می گردد .
مذاب به صورت تکباری از کوره در پاتیل تخلیه می گردد .
مواد غیرفلزی واکسیدهای شارژ فلزی بصورت سرباره درآمده و بعنوان محصول جانبی در پاتیل سرباره و یا در زیرکوره وبرروی زمین تخلیه می گردد . مذاب تخلیه شده در “کوره پاتیلی “طی عملیات متالوژی ثانویه ، تصفیه شده وآنالیز شیمیایی و درجه حرارت موردنظر را بدست می آورد .
در این فرایند با ایجادگرمای مورد نیاز از طریق متالوژی ثانویه قوس الکتریک میان الکترودهای گرافیتی و فولاد مذاب و دمش گاز خنثی از کف پاتیل به سمت بالا، عملیات تمیزکردن،یکنواخت کردن و تنظیم درجه حرارت نهایی مذاب صورت می گرد.
درخلال زمان تصفیه ، بخشی از مواد افزودنی برای تنظیم نهایی آنالیز شیمیایی مذاب در صورت لزوم به آن اضافه می گردند . مذاب تمیز و تصفیه شده به ایستگاه ریخته گری منتقل می شود و مذاب از کف پاتیل درون یک ظرف میانی به نام “تاندیش ” به آرامی تخلیه می شود و از ظرف میانی واردقالب مسی ریخته گری می شود وبدین ترتیب فولاد مذاب به صورت شمش (فولادخام ) تولیدمی شود .

آدرس آدرس شرکت فولاد کاوه جنوب کیش، کیلومتر ۱۳ بزرگراه شهید رجایی ، منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارسمی باشد. شماره تماس کارخانه076۳۳۵۳۰۲۸۰
امکان ارسال محصولات فولاد کاوه جنوب کیش به تمام نقاط کشور وجود دارد. لطفا جهت هماهنگی بیشتر با کارشناسان فولادسل تماس بگیرید

برچسب ها : , , , , ,
تعداد بازدید : 556

فولادسل

بررسی وضعیت محصولات فولادی در بازار داخلی

بازار میلگرد آجدار عمدتا نسبت به شنیده های روز گذشته ثابت است.

فولادسل

قیمت کویل نورد گرم در اروپا صعودی شد

شاخص Fastmarkets درباره قیمت روزانه کویل نورد گرم در بازار شمال اروپا، تحویل درب کارخانه، در هفته گذشته به ۳۹۶٫۸۸ یورو (۴۴۶٫۳۸ دلار) رسید

0