ورود / ثبت نام Instagram
74486 021 با ما تماس بگیرید
صفحه نخستکارخانه تولید کننده فولاد و آهن

شرکت فولاد کاوه جنوب کیش

دوشنبه, ۱۶ / اسفند / ۱۴۰۰ شرکت فولاد کاوه جنوب کیش

شرکت فولاد کاوه جنوب کیش، واحدی تولیدی در جنوب کشور و حوالی بندرعباس است که با سرمایه‌گذاری مستقیم بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی کلید خورده است و مطابق با تعهدات این مجموعه، تا 20 سال دیگر به یکی از سه تولیدکننده بزرگ کشور تبدیل می‌شود. در این مقاله، قصد داریم این واحد تولیدی را به شکل مختصر بررسی کنیم و به معرفی محصولات گوناگون آن بپردازیم.

دربارهٔ شرکت فولاد کاوه جنوب کیش

این واحد عظیم تولیدی در سال 1386 و در زمینی به مساحت 170 هکتار تأسیس شده است. این مجموعه در حوالی شهر بندرعباس استان هرمزگان قرار دارد و با کمک و سرمایه‌گذاری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی احداث شده است. گفتنی است که آن بخش از این مجموعه که در حال حاضر مشغول به فعالیت است، تنها قسمت کوچکی از این پروژهٔ فولادی است، چراکه مطابق با آخرین بیانات مدیران این مجموعه، شرکت فولاد کاوه تا 20 سال آینده به سهمی ده‌درصدی در تولید کل کشور خواهد رسید و یکی از تولیدکنندگان سه‌گانهٔ مطرح در کشور خواهد شد.

مزیت‌های شرکت فولاد کاوه جنوب کیش

مجموعهٔ موردبحث ما باتوجه‌به موقعیت جغرافیایی، مهندسی ساخت و تجهیزاتی که در خود جای داده است، مزیت‌های برجسته‌ای در مقایسه با تولیدکنندگان فولادی دیگر دارد که این واحد را به یک گزینهٔ مطلوب تبدیل می‌کند. موارد زیر، بخشی از مزایای این واحد تولیدی هستند:

زیرساخت‌ها

شرکت فولاد کاوه جنوب یکی از واحدهای تولیدی بزرگ کشور است که علاوه بر بخش‌هایی که در حال حاضر فعال هستند، در حال طراحی زیرساخت‌ها و قسمت‌هایی است که در آیندهٔ نزدیک به بهره‌برداری می‌رسند و توان این مجموعه را در حد مطلوبی افزایش می‌دهند. در این بخش، ابتدا به معرفی بخش‌های فعال این مجموعه و پس از آن، معرفی تعدادی از پروژه‌های در حال ساخت آن می‌پردازیم.

بخشی از پروژه‌های در حال احداث این مجموعه شامل موارد زیر است:

محصولات

شرکت فولاد کاوه جنوب کیش با ظرفیت 2 میلیون و 400 هزار تن بیلت و بیش از 1 میلیون و 800 هزار تن آهن اسفنجی، یکی از تولیدکنندگان عمدهٔ داخلی در زمینهٔ تولید محصولات میانی فولادی به‌حساب می‌آید. این مجموعه علاوه بر بیلت و آهن اسفنجی، به تولید بازهٔ وسیعی از مقاطع فلزی دیگر هم می‌پردازد که با استانداردها و ابعاد گوناگونی به بازار عرضه می‌شوند. در ادامه، به معرفی بخشی از آن‌ها می‌پردازیم.

این دسته از محصولات مطابق با استانداردهای گوناگونی نظیر ASTM A36، ASTM A283، JIS G3106 و DIN 17100 تولید و عرضه می‌شوند.

این گروه از مقاطع فولادی نیز بر مبنای استانداردهای متفاوتی نظیر GOST 380-94، ASTM A615، ASTM A706 و JIS G3112 تولید می‌شوند.

مفتول‌های فولادی این مجموعه با سه استاندارد SAE J403، JIS 53505 و DIN 10016 تولید می‌شوند.

این گروه از محصولات فولاد کاوه جنوب کیش در دو استاندارد DIN 17145 و JIS G3505 ساخته می‌شوند.

بخش دیگری از محصولات این شرکت هستند که مطابق با چهار استاندارد متفاوت تولید می‌شوند و به بازار می‌روند.

آهن اسفنجی نیز در این مجموعه تولید می‌شود که درصد آهن موجود در آن از 88 تا 92 متفاوت است و برای تولید مقاطع فلزی به کار گرفته می‌شود.

شایان توجه است که بیلت‌های تولیدشده توسط این کارخانه در ابعاد زیر قالب‌بندی می‌شوند:

گفتنی است که طول شاخه هرکدام از این محصولات برابر با 12 متر است.

کارخانه
مشاوره رایگان
پر کردن تمام فیلد ها اجباری می باشد