شرکت ورق خودرو چهار محال و بختیاری

شرکت ورق خودرو چهار محال و بختیاری
فهرست مطالب

  ورق خودروی چهارمحال بختیاری

  شرکت ورق خودرو چهار محال و بختیاری در منطقه سفید دشت استان چهار محال‌ و بختیاری قرار دارد. این شرکت یکی از تولیدکنندگان مطرح ورق گالوانیزه است که محصولات خود را به شکل تخصصی برای واحدهای تولیدی خودرو ارسال میکند. گفتنی است که در سال‌های اخیر، این واحد تولیدی به ساخت انواع ورق گالوانیزه برای صنایع دیگر نیز میپردازد که در ادامه به بررسی اجمالی این کارخانه خواهیم پرداخت.

   

  تاریخچه کارخانه ورق خودرو چهارمحال بختیاری

  کارخانه ورق خودرو چهارمحال بختیاری حدود 400 نیروی کار را به شکل مستقیم و 4 هزار نیرو را به شکل غیرمستقیم در کنار هم جمع کرده است. این کارخانه خط تولیدی به ظرفیت 400 هزار تن در سال ترتیب داده است.

  ورق خودرو چهار محال و بختیاری یکی از برجسته ‌ترین تولیدکنندگان داخلی محصولات گالوانیزه است که فعالیت خود را در سال 1384 آغاز کرده است و همچنان باقدرت به کار خود ادامه میدهد.

  نکته جالب ‌توجه درباره این مجموعه، این است که این واحد تولیدی در سال ‌های آغازین فعالیت خود، به شکل تخصصی محصولات خود را صرفا برای تولیدکنندگان اتومبیل تولید میکرد. اما پس از مدتی فعالیت، به‌خوبی توانست جای رقبای خارجی خود را بگیرد و تاثیر چشمگیری در کاهش صادرات انواع ورق گالوانیزه ویژه استفاده در خودرو داشته باشد.

   

  خط تولید شرکت ورق خودرو شهرکرد

  پیش از پرداختن به خط تولید کارخانه ورق خودرو شهرکرد باید این نکته را مدنظر داشته باشید که ورق ‌های پایه برای ساخت محصولات این واحد از شرکت فولاد مبارکه خریداری میشوند.

  مدیران این مجموعه در تعیین کیفیت ورق ‌های مصرفی تاکید بسیاری دارند، چراکه تاثیر زیادی در کالای نهایی دارد و مطمئنا کیفیت آن را هم تحت شعاع قرار میدهد.

  گفتنی است که خط تولید ورق گالوانیزه در این نهاد، به شیوه غوطه‌ وری است. متخصصان به این دلیل شیوه غوطه‌ وری را انتخاب کرده ‌اند که هزینه‌ های نهایی تولید و عرضه ورق کمتر از حالت های دیگر باشد و همچنین، پوشش ضخیم‌ تر و چسبندگی بهتری در میان عنصر روی و ورق ‌های فولادی ایجاد بشود.

  ورق‌ های فولادی از آغاز فرایند تولید، مراحل پیچیده‌ ای را طی میکنند تا در نهایت، به یک محصول نهایی تبدیل شوند.

  گفتنی است که لایه ‌بندی این محصولات به این شکل است که در مرکز، ورق فولادی قرار دارد، سپس دولایه از عنصر روی در دو طرف ورق قرار دارد و پس از آن، دو لایه کروماته و دو لایه روغن محافظ بر روی ورق قرار میگیرد تا بیشترین میزان مقاومت در این محصول ایجاد شود.

   

  تاییدیه ‌ها و گواهی ‌نامه‌ های شرکت ورق خودرو چهار محال و بختیاری

  بررسی استانداردها و گواهی‌ نامه‌های هر واحد تولیدی به ‌خوبی بیانگر میزان موفقیت آن شرکت در دستیابی به کیفیتی مناسب و منطبق با مؤلفه‌های جهانی است.

  جالب است بدانید که شرکت ورق خودرو چهارمحال‌ و بختیاری گواهی ‌نامه‌ های گوناگون داخلی و بین‌ المللی را در کارنامه خود ثبت کرده است که نشان از تخصص کارشناسان این مجموعه دارد. در ادامه، به بررسی بخشی از این تأییدیه‌ها می‌پردازیم:

  • ISO 9001 در سال 2015 برای سیستم کنترل کیفیت مجموعه
  • IATF 16949 در سال 2016 برای سیستم کنترل کیفیت مجموعه
  • گواهی ‌نامه مربوط به EFQM در سال 2017

   

  محصولات کارخانه ورق خودرو شهرکرد

  همان‌طور که در بخش‌های پیشین به شکل کلی اشاره کردیم، محصولات این مجموعه در آغاز کار صرفاً برای استفاده در نهادهای تولید اتومبیل به کار می‌رفتند، اما در سال‌های اخیر بخشی از این محصولات برای ساخت انواع پروفیل و تولید ورق‌های فرمینگ نیز به کار گرفته می‌شوند.

  گفتنی است که هرکدام از محصولات این مجموعه، بر اساس استانداردهای خاصی تولید می‌شوند تا بهترین انتخاب برای خودروسازان داخلی باشند و به جایگزینی مناسب برای محصول‌های خارجی تبدیل شوند. در ادامه به معرفی مشخصات محصولات این مجموعه می‌پردازیم.

  کلاف‌ های ورودی شرکت ورق خودرو چهارمحال‌ و بختیاری ورق‌ های فولادی غول هارد هستند. ضخامتی در حدود 0.4 تا 2 میلی‌متر، عرض 800 تا 1880 میلی‌ متر و قطر هزار تا 2 هزار و 300 میلی‌ متر دارند.

  کلاف‌ های خارجی خط تولید این مجموعه، ورق‌ های گالوانیزه تولیدشده به شیوه غوطه‌ وری گرم پیوسته هستند. که از پوششی با ترکیب 98.8 درصد روی و 0.2 درصد آلومینیوم تشکیل شده‌اند. همچنین، یک لایه کروماته و روغن محافظ نیز بر روی آن‌ ها قرار دارد.

   

  محصولات خروجی مجموعه دارای استانداردهای زیر هستند:

  • HSS استحکام بالا
  • EDDQ کششی عمیق فوق‌العاده
  • DDQ کششی عمیق
  • DQ کششی
  • CQ خمش
  نظر شما