شرکت کیان فولاد ابهر زنجان

شرکت کیان فولاد ابهر زنجان

عناوین اصلی مقاله

کیان فولاد ابهر استان زنجان

کارخانه کیان فولاد ابهر با نام تجاری شرکت کیان فولاد در ابتدا فعالیت خود را در تولید میلگرد آغاز نمود. این کارخانه در حال حاضر به یکی از تولیدکنندگان مطرح مقاطع فولادی تبدیل شده است.

کیان فولاد ابهر استان زنجان با ظرفیت تولیدی ۲۰۰ هزار تن در حوزه تولید میلگرد آجدار آغاز به کار کرد. اکنون فعالیت خود را در تولید انواع مختلف میلگرد گسترش داده است.

 

تاریخچه شرکت کیان فولاد ابهر

کارخانه کیان فولاد ابهر در سال 1392 تاسیس گردید. این کارخانه در زمینی به مساحت 30300 مترمربع بنا شد. هدف این شرکت تولید میلگرد آجدار آجدار A3 و A2 از سایز 12 الی 32 ( 12 ، 14 ، 16 ، 18 ، 20 ، 22 ، 25 ، 28 ، 32) بود.

تولید آزمایشی در سال 1394 آغاز و از دیماه همان سال تولید به تناژ اسمی رسانده شد. ظرفیت تولید این شرکت بیش از 200000 تن میلگرد در سال و تعداد نیروی انسانی شاغل بیش از 95 نفر میباشد.

شرکت کیان فولاد ابهر در استان زنجان، شهرستان ابهر، شهرک صنعتی شریف قرار دارد. از نظر دسترسی به راه های مواصلاتی زمینی و ریلی از شرایط بسیار خوبی برخوردار میباشد. همچنین در مجاورت بزرگراه ، جاده قدیم و راه آهن تهران تبریز قرار دارد.

از جمله مزایای این شرکت این است که به نوعی در مناسب ترین موقعیت، نسبت به مراکز تولید شمش (رشت، همدان، ساوه، قم، تبریز، اشتهارد و تهران) و فروش میلگرد واقع شده است.

سرمایه ثبتی شرکت کیان فولاد ابهر در حدود 1380 میلیارد ریال میباشد.

 

محصولات کیان فولاد ابهر

تولیدات این مجتمع، میلگرد کیان فولاد ابهر در گرید A2، A3 به صورت شاخه ای و کلاف در سایز8 الی 28 از جنس فولاد کم آلیاژی و ساده کربنی تحت استاندارد ملی 3132 میباشد.

از ویژگی های بارز میلگرد تولید شده در شرکت کیان فولاد ابهر علاوه بر استحکام بالا میتوان به وزن سبک استاندارد هر شاخه محصول اشاره کرد.

این موضوع کمک موثری در توجیه هرچه بیشتر پروژه ها از لحاظ اقتصادی خواهد داشت. از طرفی به سبب استحکام بالا و وزن مناسب هر شاخه میلگرد، مصرف تعداد شاخه کمتر در واحد حجم کاهش یافته و سازه از نظر اقتصادی بهینه خواهد بود.

 

میلگرد کیان فولاد ابهر

از سری محصولات پر طرفدار این کارخانه میلگرد جناغی کیان فولاد ابهر است که آج های آن به صورت 7 و 8 در طول 12 متری دیده میشود.

  • میلگرد ابهر گرید A2 از سایز 8 الی 12
  • میلگرد کیان فولاد ابهر A3 از سایز 10 الی 28
  • میلگرد نرمال کیان ابهر از سایز 14 الی 25
  • مفتول کششی سایز 6.5
  • کاربرد میلگرد کیان فولاد ابهر

بیشتر مصرف میلگرد در مصارف صنعتی و ساختمانی میباشد. از دیگر کاربردهای میلگرد کیان فولاد ابهر میتوان به موارد ذیر اشاره نمود:

  • استفاده در بتن ریزی کف سازه ها
  • تقویت فنداسیون و افزایش مقاومت بتن
  • افزایش نیروی برشی
  • کاربرد در بتن ریزی دیوارها
  • تولید خاموت، رکابی، سنجاقی، زیگزاگ

 

کنترل کیفیت و آزمایشگاه مجتمع کیان فولاد ابهر

مجتمع کیان فولاد ابهر با اخذ مجوز کاربرد علامت استاندارد ملی ایران برای تولید میلگرد آجدار، تولیدات خود را منطبق با شرایط استاندارد INSO3132 به بازارهای داخلی و خارجی عرضه میکند.
در این مسیر واحد کنترل کیفیت و آزمایشگاه از همان بدو ورود مواد اولیه (شمش) به کارخانه فرآیند کنترلی را به اجرا در می آورد.

این واحد با کنترل و تطابق برگه های آنالیز ارسالی از تامین کننده شمش و نیز نمونه برداری تصادفی برای ارسال به کوانتومتری جهت راستی آزمایی با جدول آنالیز شیمیایی استاندارد و نیز بررسی خواص فیزیکی و ظاهری شمش، کیفیت شمش ورودی را کنترل می نماید.

در انتهای فرآیند تولید نمونه برداری تصادفی و منظم (از نظر فاصله زمانی) از میلگرد های تولید شده انجام می گردد.

 

تاسیسات و زیرساخت های کارخانه فولاد ابهر

شرکت کیان فولاد ابهر از نظر تاسیسات و زیر ساخت های انرژی دارای یک دستگاه فیدر اختصاصی 20 کیلو ولت (که انشعاب برقی به میزان 6900 کیلووات را فراهم میکند) میباشد.

همچنین دارای پست گاز به ظرفیت 2500 متر مکعب بر ساعت و استخرهای ذخیره سازی و پمپاژ آب به حجم 1600 متر مکعب میباشد.

نظر شما

قیمت ورق های فولادی