ورود / ثبت نام Instagram
74486 021 با ما تماس بگیرید
صفحه نخستکارخانه تولید کننده فولاد و آهن

شرکت گسترش خدمات آتیه اندیشان سپهر شرق

دوشنبه, ۱۶ / اسفند / ۱۴۰۰ شرکت گسترش خدمات آتیه اندیشان سپهر شرق

شرکت گسترش خدمات آتیه اندیشان سپهر شرق یکی از تولیدکنندگان مطرح در شمال غرب کشور است که واحدهای تولیدی خود را به شکل اختصاصی برای ساخت انواع شمش‌های فولادی به کار گرفته است. این شرکت پیشرو دارای کادری مجرب و تجهیزاتی مدرن است که تضمین‌کنندهٔ کیفیت نهایی محصولات آن خواهند بود. در ادامه تلاش می‌کنیم تا به شکل دقیقی این مجموعه را معرفی کنیم و محصولات آن را برشماریم.

درباره شرکت گسترش خدمات آتیه اندیشان سپهر شرق

این شرکت خصوصی در سال 1388 و در استان آذربایجان شرقی تأسیس شده است؛ زیربنای مجموعه برابر با 40 هکتار است که 400 نیروی کار را هم در خود جای داده و مجموع تولیدات آن در هر یک سال برابر با 500 هزار تن محصولات فولاد میانی است. گفتنی است که این واحد صنعتی به‌عنوان اولین تولیدکننده فولاد در شمال غرب کشور است.

همچنین این مجموعه باتوجه‌به 6 ست کورهٔ القایی که در این مجموعه قرار دارد، بزرگ‌ترین واحد تولیدی از نظر ظرفیت کورهٔ القایی نیز به‌حساب می‌آید. گفتنی است که ظرفیت این کوره‌ها برابر با 290 تن در سال است. متخصصان این مجموعه در سال‌های اخیر نیز در حال ارتقای این تجهیزات بوده‌اند تا آن‌ها را بیشتر از قبل با تکنولوژی‌های مدرن روز هماهنگ کنند.

گفتنی است که کارخانه آتیه اندیشان سپهر شرق از نظر موقعیت جغرافیایی شرایط مطلوبی دارد؛ چراکه از طرف به‌راحتی به خطوط راه‌آهن سراسری مرتبط می‌شود و از طرف دیگر، ارتباط مناسبی با نیروگاه‌های تأمین آب و گاز دارد. این مسائل باعث می‌شوند که این مجموعه بتواند محصولات خود را با شانس فروش بیشتری روانهٔ بازار کند.

زیرساخت‌های مجموعه

همان‌طور که در بخش قبلی نیز بیان کردیم، 12 کورهٔ القایی به‌عنوان گل سرسبد تجهیزات این مجموعه عمل می‌کنند و این واحد را به بزرگ‌ترین واحد تولیدی فولاد ایران در زمینه بهره‌گیری از کوره‌های القایی تبدیل می‌نمایند. علاوه بر این، در این کارخانه یک آزمایشگاه کوانتومتری و یک آزمایشگاه آب نیز قرار دارد که برای تضمین کیفیت محصولات این واحد تولیدی به وجود آمده‌اند.

اگر بخواهیم خط تولید این مجموعه را به شکل کلی ترسیم کنیم، باید بگوییم که قراضه‌های آهنی وارد این مجموعه می‌شوند و در سه سایت به شکل جداگانه پایش می‌شوند تا در نهایت، برای ذوب در کوره‌های القایی آماده شوند. پس از انجام فرایند ذوب، مواد مذاب به کوره‌های پاتیلی هدایت می‌شوند تا فرایند ریخته‌گری را پشت سر بگذارند و در نهایت، برش‌کاری و بسته‌بندی بشوند.

محصولات

همان‌طور که در بخش‌های پیشین این مقاله نیز اشاره کردیم، واحد تولیدی موردبحث ما یکی از تولیدکنندگان عمدهٔ محصولات فولادی میانی است؛ تولیدات این مجموعه در ابعاد و سایزهای گوناگونی ساخته می‌شود و برای سایر تولیدکنندگان آهن‌آلات کشور ارسال می‌شود تا پایهٔ ساخت انواع پروفیل، مقاطع فلزی و ورق‌های فولادی قرار گیرد.

محصولات شرکت گسترش خدمات آتیه اندیشان سپهر شرق از نظر ابعاد سه سایز کلی دارند:

همچنین این مقاطع از نظر ترکیبات شیمیایی و عناصر فلزی موجود در آن‌ها، سه آنالیز متفاوت دارند که در واقع سه گرید آلیاژی پرکاربرد برای تولید شمش فولادی هستند:

کارخانه
مشاوره رایگان
پر کردن تمام فیلد ها اجباری می باشد