قیمت روز رابیتس گالوانیزه | خرید و فروش ورق فولادی مشبک

آخرین قیمت رابیتس و جدیدترین قیمت رابیتس ، در سایت فولادسل روزانه در دسترس قرار می گیرد. ضمن آنکه قیمت رابیتس عمده و رابیتس کارخانه در انبار تهران با تایید کارشناسان فولادسل معتبر خواهد بود .

رابیتس ورق مشبکی از جنس گالوانیزه گرم است که برای پیوستگی سطوح دیوارها و ایجاد بستری برای نصب تاسیسات برقی، زیبا سازی یا پوشاندن اسکلت و روشنایی کاربرد دارد. استفاده از ورق رابیتس موجب می شود پیوستگی در دیوارها و سقف های کاذب کاملا حفظ شده و از هر گونه ترک خوردگی و انفصال جلوگیری شود. جنس تور رابیتس اگر فلزی باشد باید حتما از کشش عرضی و پرس ورق های گالوانیزه گرم تهیه شود تا در مقابل رطوبت زنگ نزند. اگر تکه‌های گالوانیزه از رابیتس جدا شده و بریزد، نشان دهنده درجه یک نبودن ورق رابیتس است. ورقی که از آن به منظور تولید تور رابیتس استفاده می شود، می‌تواند ضخامت‌های متنوعی داشته باشد. به هر میزان که ضخامت ورق زیاد باشد، محصول تولیدی وزن بیش‌تری خواهد داشت، بنابراین هر ورق رابیتس با توجه به ورق سازنده آن دارای وزن متفاوت (سبک، نیمه سنگین، سنگین و فوق سنگین) است که تاثیر مستقیمی بر قیمت رابیتس دارد. اما توجه داشته باشید که نمی‌توان گفت راویز با وزن بیشتر، همیشه بهتر است. قیمت هر ورق رابیتس براساس قیمت مترمربع رابیتس قابل محاسبه خواهد بود. قیمت تور رابیتس براساس نمره رابیتس که مشخص کننده وزن و سایر ویژگی های آن است مشخص می گردد. قیمت رابیتس سقف، نما، دیوارهای کاذب و انواع ورق فولادی مشبک را از فولادسل بخواهید. فولادسل پخش رابیتس در سراسر کشور را برای رفاه حال مشتریان گرامی می پذیرد. شما می توانید برای خرید ورق فولادی مشبک با کارشناسان فولادسل تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول برای رابیتس:

ابعاد هر برگ رابیتس چقدر است؟

اندازه های استاندارد هربرگ رابیتس 240*60 سانتیمتر معادل 1.44 مترمربع است.

انواع رابیتس موجود در بازار چیست؟

رابیتس سبک ،نیمه سنگین و سنگین در بازار موجود است.

سقف کاذب رابیتس چیست؟

سقف کاذب رابیتس نوعی سقف کاذب است که با استفاده از توری های گالوانیزه به نام رابیتس و با زیر سازی متشکل از نبشی و میلگرد که با استفاده از جوش به یکدیگر متصل می شوند ،ساخته می شود.

برند های رابیتس های موجود را میفرمایید؟

تولیدکنندگان رابیتس به خاطر شرایط بازار به ناچار از زدن نام تجاری خود اجتناب میکنند.

دانش نامه

آخرین بروز رسانی قیمت روز رابیتس گالوانیزه | خرید و فروش ورق فولادی مشبک یکشنبه 9 فوریه 2020


دانشنامه

رابیتس ( wire phabric lath) چیست؟

رابیتس با نام بازاری راویز یا رابیز محصولی است که از برش و کشش عرضی انواع ورق های گالوانیزه تولید می گردد. ورق گالوانیزه، به ورق های فولادی گالوانیزه شده توسط عنصر روی گفته می شود. یکی از روش‌های محافظت از خوردگی روش گالوانیک کردن است که توسط پوشاندن فلز مادر توسط لایه‌ای از فلز محافظ ( که معمولا فلز روی است) انجام می شود. در این حالت پوشش خورده شده و فلز مادر محافظت می‌شود. این فرآیند نوع خاصی از حفاظت گالوانیکی است. میزان مقاومت پوشش گالوانیزه متناسب با ضخامت آن است. این روش یکی از اقتصادی‌ترین روش‌های محافظت فولادها در محیط‌های خورنده است.
دلیل استفاده از ورق گالوانیزه در تولید انواع رابیتس این است که، رابیتس پس از نصب در مدت زمان کوتاه کیفیت خود را از دست ندهد و تا سال های سال بدون هیچ گونه مشکلی در ساختار کلی بنا مشغول بکار باشد.
این کالا ورق مشبکی از جنس گالوانیزه گرم یا پلیمر می باشد که در صنعت ساختمانی برای پیوستگی سطوح دیوارها و ایجاد بستر برای نصب تاسیسات برقی و روشنایی کاربرد دارد. استفاده از این محصولات موجب می شود پیوستگی عمومی در دیوارها و سقف های کاذب کاملا حفظ شده و از هر گونه ترک خوردگی و انفصال جلوگیری شود. جنس این کالا اگر فلزی باشد باید حتما از کشش عرضی و پرس ورق های گالوانیزه گرم تهیه شود تا در مقابل رطوبت زنگ نزند. رابیتس های فلزی ایران کاملا از ورق های گالوانیزه گرم تولید شده و از این نظر استاندارد می باشد.
برای ایجاد طرح های جدید و مشبک و مارپیچی بر روی سقف و نورپردازی مخفی استفاده از این کالا به سادگی و راحتی کار می افزاید.
طراحی فیزیکی این محصولات به صورتی انجام گرفته که عمده ملات های پایه گچی به راحتی به آن می چسبد و می توان انواع حجم های مختلف را با آن ساخت.

کاربرد رابیتس

از این کالا در سقف های کاذب، گچ کاری و گچ بری، پوشاندن تیر آهن و آرماتور، پوشاندن بتن سیمانی، ترمیم ترک های ساختمانی و دکوراسیون و نمای آشپزخانه های اپن و ساخت حجم هایی برای نورمخفی دور سالن استفاده می کنند.
سقف کاذب رابیتس از پرکاربردترین انواع سقف کاذب است. سازه ی این سقف عموماً از میلگرد و نبشی و رویه آن متشکل از تورهای گالوانیزه این محصول و گچ می باشد. نام سقف کاذب از توری های گالوانیزه‌ رویه که به آنها رابیتس میگویند اقتباس گردیده است.
همچنین از این محصول برای ساخت انواع حجم های سیمانی نیز استفاده می گردد. از مهم ترین کاربردهای این کالا در فضاهای خارجی ساختمان می توان به ساخت انواع سردرهای ورودی، نمای خارجی ساختمان ها و ساخت مجسمه های تزئینی اشاره کرد.

مزایا:

 • سرعت مناسب اجرا
 •  در دسترس بودن مصالح
 •  طرح پذیری بالا و اجرای آسان
 • عدم نیاز به نیروی متخصص.
 •  استحکام نسبی به شرط رعایت اصول مهندسی و جوش مناسب.
 • امکان ایجاد طرح‌های مختلف و مورد نظر مشتری.

معایب:

 •  وزن نسبتاً زیاد سازه
 •  مصرف گچ بالا
 • سرعت اجرای پایین
 • محدودیت آب وهوا در اجرای لایه گچ
 •  بروز ترک‌های فراوان در پوشش نهایی خصوصا در گچ ناشی از اختلاف انبساط حرارتی این محصول فولادی و اندود و یا ارتعاشات ناشی از لرزش ساختمان که حتی منجر به جدایی کامل اندود از این محصول در مرور زمان می‌شود.
 • عدم امکان طرح پذیری مطلوب به واسطه محدودیت فضای گچ‌کاری (نیاز به ایجاد جای مانور دست و ماله برای سفیدکار و عدم امکان ایجاد اشکال کوچک، ظریف و مینیاتوری).
 •  بروز خوردگی در اجزا شاسی کشی خصوصا در محل‌های جوش در نقاط مرطوب و فضای باز در دراز مدت.
 •  عدم وجود خاصیت آکوستیک و ضد صدا.

قیمت روز ورق رابیتس

انواع رابیتس:

رابیتس که معمولاً در ابعاد ۲۴۰ سانتی متر طول و ۶۰ سانتی‌متر عرض تولید و عرضه می‌شود مساحتی در حدود ۱٫۴۴ مترمربع را پوشش خواهد داد، اما با در نظر گرفتن تلورانس و پرت محصول، این مقدار معمولاً حداکثر به ۱٫۴ مترمربع خواهد رسید، و با تقسیم متراژ کاری بر این عدد تعداد رابیتس مورد نیاز به دست می‌آید.
این محصولات به دو صورت تقسیم‌بندی می‌شود:
بر اساس تعداد ستون: یک برگ این محصول از تعداد معینی ستون تشکیل می‌شود که بر همین اساس نام‌گذاری می‌شود.
بر اساس وزن: هر برگ این محصول بسته به ضخامت ورقی که برای ساخت آن استفاده می‌شود، وزن مخصوص به خود را دارد.
تعداد ستون‌های محور طولی رابیتس ۹، ۱۱و ۱۳ ستون می‌باشد که رابیتس ۹ ستون سبک به وزن ۶۵۰ گرم، رابیتس ۹ ستون نیمه سنگین به وزن ۷۸۰ گرم، رابیتس ۹ ستون سنگین به وزن ۸۷۰ گرم، رابیتس ۹ ستون فوق سنگین به وزن ۹۰۰ گرم، رابیتس ۱۱ ستون سبک به وزن ۸۳۰ گرم و رابیتس ۱۱ ستون نیمه سنگین به وزن ۸۶۰ گرم و رابیتس ۱۳ ستون سبک به وزن ۸۶۰ گرم، رابیتس ۱۳ ستون نیمه سنگین به وزن ۹۳۰ گرم، رابیتس ۱۳ ستون سنگین به وزن ۱۰۰۰ گرم و رابیتس ۱۳ستون فوق سنگین به وزن ۱۰۸۰ گرم می‌باشد. در مواردی که از تور رابیتس برای سقف کاذب استفاده می‌شود، وزن آن اهمیت چندانی ندارد و به همین خاطر معمولاً از نوع سبک آن استفاده می‌شود. استفاده از نوع سنگین در سقف کاذب علاوه بر تحمیل هزینه بیشتر کار را هم سخت‌تر می‌کند. در سقف کاذب به دلیل اینکه انعطاف بیشتری مورد نیاز است، ۹ ستونه سبک انتخاب مناسبی است.

البته در کشور‌های توسعه‌ یافته تعداد ستون‌های هر برگ این کالا به ۱۷ هم می‌رسد اما در کشور ما تا ۱۳ ستون مورد استفاده قرار می‌گیرد.
علاوه بر وزن و ستون، رابیتس‌ها را براساس روزنه‌های بین ستون‌ها یا همان تعداد چشمه‌ها نیز می‌توان دسته‌بندی کرد. رابیتس‌های تولیدی به دو صورت ۲ یا ۳ چشمه در بازار وجود دارند. چشمه‌های موجود بین ستون‌ها می‌تواند اشکال مختلفی مانند لوزی، مربع و متوازی الاضلاع داشته باشند که در ایران تنها تولید و استفاده رابیتس‌هایی با چشمه متوازی الاضلاع رایج است. کاری که چشمه رابیتس انجام می‌دهد جذب انرژی است، اگر اندازه این چشمه‌ها زیاد باشد، میزان زیادی انرژی هدر می‌رود و اگر اندازه چشمه‌ها کم باشد، مقاومت به جذب انرژی زیاد است. بنابراین اندازه بهینه‌ای برای چشمه‌ها در نظر می‌گیرند که همان زاویه چشمه است، تا میزان جذب انرژی کم و زیاد نشود.
در هنگام خرید باید به مواردی چون نرم جوش پذیری و نرم بودن فولادها دقت شود. در ضمن از رابيتس مناسب استفاده شود، به اين معنا كه هرچه فاصله نبشي‌هاي حمال از يكديگر و همچنين ميلگردهاي افقي از يكديگر بيشتر باشد، براي آنكه رابيتس اصطلاحاً تحت تاثير وزن گچ شكم ندهد بايد از رابيتس با تعداد پل بيشتر و وزن بيشتر استفاده كرد. براي بستن رابيتس به زيرسازي نيز حتماً از سيم‌هاي گالوانيزه كه در بازار به نام سيم رابيتس‌بندي معروف است استفاده شود.
در زمان بارگيري و باراندازي، میلگردها و نبشی ها نباید، اصطلاحاً تاب بر دارد و كج شود. از باران و برف نیز محافظت شوند تا دچار زنگ زدگي نشوند..
در كارگاه بايد نبشي‌ها و ميلگردها با قراردادن چهار تراش يا آجر و يا وسايل ديگر از سطح زمين بالاتر قرار گيرند تا هم از رطوبت زمين محافظت شوند و هم آغشته به خاك و گل و ساير مواد زيان آور نشوند.
فولادسل تامین کننده انواع ورق رابیتس گالوانیزه درب کارخانه و در انبار تهران می باشد. برای تایید لیست قیمت فروش توری رابیتس با کارشناسان فولادسل تماس بگیرید.

0