میلگرد آلیاژی

لیست قیمت میلگرد آلیاژی / قیمت روز میلگرد آلیاژی در ایران را از ما بخواهید. فولادسل ، مرکز خرید و فروش میلگرد آلیاژی
کارشناس فروش: جناب آقای اسبق

لیست کارخانه ها / میلگرد آلیاژی اصفهان ، میلگرد آلیاژی یزد ، میلگرد آلیاژی ایران ، میلگرد آلیاژی استهبان

کارشناس فروش

09919597402

راه های ارتباطی با فولادسل

02122878779

02122878779


در شبکه های اجتماعی به ما ملحق شوید

صدای مشتری

چنانچه انتقادی به روند فروش دارید
مانند تاخیر در ارسال پیش فاکتور
یا عدم پاسخگویی به موقع
مستقیم به مدیریت پیامک دهید

کلیک کنید

آخرین بروز رسانی میلگرد آلیاژی جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸

دانشنامه

میلگرد آلیاژی

میلگرد آلیاژی St52 با داشتن ۰٫۲۴% درصد وزنی کربن، ۰٫۵۵ % وزنی سیلسیوم و ۱٫۰۶ % وزنی منگنز، در برابر خمش، پیچش و تحمل وزن خواص ارتجاعی خوبی از خود نشان می دهند. ضمن آنکه از قابلیت جوشکاری، ماشینکاری و شکلدهی مناسبی برخوردار است و به همین دلیل نسبت یه سایر مصالح ساختمانی برتری دارد.

میلگرد آلیاژی Ck45 قطر ۵۵ میلیمتر فولاد مبارکه اصفهان به دلیل شکلپذیری کم در ساختمان سازی کاربردی ندارد و بیشتر در صنایعی چون کشتی سازی، خودروسازی، ساخت ماشین آلات، بوش، میل لنگ، شفت و غلتکهای صنعتی استفاده می شود. آنالیز شیمیایی آن حاوی ۰٫۵% وزنی کربن، ۰٫۳۵% وزنی سیلسیم و ۰٫۸% وزنی منگنز می باشد.

میلگردهای آلیاژی به دو گونه براساس فرآیندهای ترمکس و آلیاژی تولید می گردد. در روش تولید ترمکسی، ابتدا شمش مورد نظر باید تستهای حرارتی را با موفقیت بگذراند تا توانایی آن در تحمل فرآیند تایید شود. در این فرآیند میلگردها در دمای بسار بالایی تولید شده و از درون لوله های آب عبور کرده و به یکباره خنک می شوند. سطح این میلگردها دارای مقاومت حرارتی بسیار بالا تا ۴۰۰ درجه سانتیگراد هستند اما مغز میلگرد مقاومت پایینتری در حدود ۳۴۰ درجه سانتیگراد دارد.

در فرآیند آلیاژی، فولاد موردنظر از طریق افزودن فرو آلیاژها ساخته شده و به میلگرد تبدیل می گردد. محصول تولیدی دارای خواص مکانیکی و شیمیایی یکسانی از سطح تا مغز برخوردار است و لذا در مواقع زلزله و فشار از مقاومت یکنواخت و مناسبتری بهره می برد.

در کشورهای زلزله خیز مانند ژاپن (استاندارد تولیدی JIS) از فرآیند آلیاژی استفاده می شود. اما اروپایی ها ( استاندارد ASTM ،DIN و EN) از عملیات حرارتی ترمکس استفاده می کنند. در ایران از هر دو نوع فرآیند برای تولید میلگردها استفاده می شود، اما الزام استاندارد بر آن است که تولیدکنندگان از طریق پلاک هایی که به محصولات الصاق می کنند و در گواهینامه فنی، نوع فرآیند میلگردها را مشخص کنند. جمله “خنک کاری و برگشت تحت کنترل” در مدرک ذکر شده نشاندهنده محصول تولیدی به روش ترمکس است. این گروه از میلگردها مجوز جوشکاری ندارند.

فولادسل تامین کننده میلگرد آلیاژی St52 و Ck45 می باشد.

ادامه مطلب