مجتمع ذوب آهن فولاد خزر

فولاد-خزر

تاریخچه مجتمع ذوب آهن فولاد خزر

مجتمع ذوب آهن فولاد خزر در سال 1386 با موضوع فعالیت تولید شمش فولادی با ظرفیت 700هزار تن شمش در سال با هدف ایجاد اشتغال پایدار، رشد و توسعه تولید ملی، جلوگیری از خروج ارز از کشور و کاهش وابستگی به این محصول استراتژیک و نیز تولید انواع گازهای صنعتی در زمینی به مساحت 210 هزار متر مربع در شهر صنعتی رشت احداث گردید

سرمایه صد در صد بخش خصوصی تاسیس و تحت شماره 221659 در اداره ثبت شرکتها وموسسات غیر تجاری به ثبت رسیده و موفق به تحصیل پروانه بهره برداری در اسفند ماه 1391 از وزارت صنعت ، معدن و تجارت گردیده است.

مجتمع ذوب آهن فولاد خزر یکی از عظیم ترین کارخانجات فولادی و از مهمترین پروژه های ملی کشور در بخش خصوصی در سطح استان گیلان میباشد و به فضل الهی از اول تیر ماه سال جاری توسط مقام عالی ریاست محترم وقت جمهوری اسلامی ایران افتتاح و به بهره برداری رسیده است.

در حال حاضر موجبات اشتغال بیش از 800 نفر نیروی انسانی متخصص و متعهد و تحصیل کرده کشور را به طور مستقیم و 2000 نفر را بطور غیر مستقیم فراهم نموده و با ظرفیت تولید بیش از 700هزار تن شمش فولادی با کیفیت مطلوب و در سطح استاندارد تامین بخشی از فولاد کشور را بخود اختصاص داده است.

 

مجتمع ذوب آهن فولاد خزر

 

مجتمع ذوب آهن فولاد خزر با توجه به دارا بودن مجهزترین ماشین آلات خریداری شده از کشورهای آلمان، اتریش ، ترکیه و چین خصوصاً کوره قوس الکتریکی و کوره نگهدارنده و سایرتجهیزات در سطح استانداردهای بین المللی قادر به تولید هرگونه فولاد آلیاژی با کیفیت بالا میباشد و با تلاش مدیران و پرسنل زحمتکش و تلاشگر و متعهد خود گامهای موثری را در جهت رشد تولید برداشته است و با توجه به موقعیت جغرافیایی مجتمع و دسترسی سهل آن به بنادر شمال کشور صدور محصولات خود را به کشورهای مورد هدف در سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.

مجتمع ذوب آهن فولاد خزر علاوه بر تولید شمش فولادی و انواع گازهای صنعتی در حال در راستای طرح توسعه ، احداث یک واحد ریخته گری اسلب فولاد به ظرفیت یک 700 هزار تن در سال را با توجه به نیاز شدید بازار داخلی و کارخانجات نورد خصوصاً شرکت فولاد گیلان را در دستور کار خود قرار داده است.

 تمهیدات لازم و مقدمات کار انجام پروژه فراهم نموده و همچنین نیز در خصوص تولید آهن اسفنجی تحقیقات و تدوین طرح امکان سنجی از نقطه نظر فنی و مالی و اقتصادی را آغاز نموده است که با تحقق برنامه ها و طرحهای فوق علاوه بر رشد اشتغالزایی در سطح استان با افزایش خطوط تکمیلی تولید احداث واحدهای تولیدی اسلب فولاد و آهن اسفنجی که بخش قابل توجه مواد اولیه شمش را به خود اختصاص داده است گامهای موثری را در راستای تولید مطمئن با ارزش افزوده قابل توجه و در سطح رقابت پذیری بالا در افق آینده نزدیک خود در بازارهای داخلی و بین المللی ترسیم نموده است.

محصولات این مجتمع شامل بیلت در ابعاد 100×100 تا 150×150 میلی متر بطول 12 متر با آنالیز های مختلف از جمله 3SPو5SP(فولاد ساختمانی ) و سایر فولاد های آلیاژی بنا به نیاز بازار می باشد.

آدرس کارخانه مجتمع ذوب آهن فولاد خزر رشت شهر صنعتی رشت انتهای بلوار مدرس روبروی فولاد امیر کبیر
تلفن کارخانه 01333883028 – 01333883138
امکان ارسال محصولات فولاد خزر به تمام نقاط کشور وجود دارد. لطفا جهت هماهنگی بیشتر با کارشناسان فولادسل تماس بگیرید.

برچسب ها : , , , , ,
تعداد بازدید : 425

فولادسل

بررسی وضعیت محصولات فولادی در بازار داخلی

بازار میلگرد آجدار عمدتا نسبت به شنیده های روز گذشته ثابت است.

فولادسل

قیمت کویل نورد گرم در اروپا صعودی شد

شاخص Fastmarkets درباره قیمت روزانه کویل نورد گرم در بازار شمال اروپا، تحویل درب کارخانه، در هفته گذشته به ۳۹۶٫۸۸ یورو (۴۴۶٫۳۸ دلار) رسید

0