ورود / ثبت نام Instagram
74486 021 با ما تماس بگیرید
صفحه نخستکارخانه تولید کننده فولاد و آهن

مجتمع فولاد کیمیا

یکشنبه, ۱۵ / اسفند / ۱۴۰۰ مجتمع فولاد کیمیا

مجتمع فولاد کیمیا متشکل از دو کارخانهٔ فعال در دنیای فولادسازی است که هرکدام سهم قابل‌توجهی در ساخت شمش‌های فولادی و چدن دارند؛ این واحدهای تولیدی محصولات گوناگونی را به بازار عرضه می‌کنند که هرکدام از نظر آلیاژ و ابعاد و سایزها دارای جزئیات متفاوتی هستند. در ادامه به بررسی این مجتمع فولادی و کارخانه‌های آن می‌پردازیم.

دربارهٔ مجتمع فولاد کیمیا

مجتمع موردبحث ما از دو کارخانهٔ مجزا تشکیل شده است که هرکدام دارای تاریخچه و اطلاعات تکمیلی مربوط به خود هستند.

صنایع ریخته‌گری کیمیا چدن سپاهان در سال 78 و در شهرک صنعتی جی واقع در استان اصفهان تأسیس شده است. این واحد تولیدی تناژ مناسبی از انواع شمش چدن را روانهٔ بازار می‌کرد که پاسخ‌گوی نیاز تولیدکنندگان داخلی فولاد بود.

گفتنی است که کارخانهٔ دوم مجتمع فولاد کیمیا در سال 1386 و در شهرک صنعتی علویجه اصفهان آغاز به کار کرد. این واحد برای افزایش توان تولیدی مجتمع کیمیا در ازای هر یک سال تأسیس شد و با بهره‌گیری از خط تولید CCM بر روی تولید فولاد نیز تمرکز کرد. در این مرحله از پیشرفت شرکت موردبحث ما، کارشناسان این واحد صنعتی توانستند در بازارهای بیرون از ایران نیز جایی برای این محصولات باز کنند و تجارت این مجموعه را به بیرون از خاک کشورمان نیز هدایت کنند.

تأییدیه‌ها و گواهی‌نامه‌ها

مجتمع فولادی موردبحث ما در طول 22 سال تجربهٔ تولید انواع شمش‌های فولادی و چدنی، موفق به دریافت گواهی‌نامه‌ها و تقدیرنامه‌های گوناگونی شده است که تضمین‌کنندهٔ کیفیت این واحد صنعتی هستند. گفتنی است که اعتبار این گواهی‌ها و کیفیت یکپارچهٔ محصولات این مجموعه دو عاملی هستند که در استقبال مشتریان خارجی برای استفاده از محصولات این مجتمع تأثیرگذارند.

موارد زیر بخشی از گواهی‌نامه‌ها و تقدیرنامه‌های مجتمع فولاد کیمیا هستند:

خط‌مشی مجتمع

هر مجموعهٔ تولیدی موفقی باید تعدادی از اهداف خود برای ارتقای واحد خود را به شکل مجموعه‌ای از خط‌مشی‌ها برای پرسنل و نیروهای انسانی خود تهیه کند تا در آیندهٔ کوتاه‌مدت بتواند بخشی از آن‌ها را به وقوع بپیوندد. مجتمع فولاد کیمیا مانند بسیاری دیگر از واحدهای فعال در دنیای فولادسازی داخل کشور، چنین مؤلفه‌هایی را به شکل عمومی منتشر کرده است که موارد زیر بخشی از آن‌ها هستند:

محصولات

مجتمع فولاد کیمیا با دو کارخانهٔ خود به شکل اختصاصی بر روی تولید انواع شمش‌های فولادی و چدنی تمرکز کرده است که در آلیاژ و ابعاد گوناگونی به فروش می‌رسند. گفتنی است که تلاش این مجموعه برای تولید مقاطع فلزی در گریدهای گوناگون باعث شده که سبد محصولات این کارخانه در برگیرندهٔ بازهٔ وسیعی از گریدهای آلیاژی باشد که برطرف‌کنندهٔ بخشی از نیازهای بازار هستند. محصولات این مجموعه عمدتاً در ابعاد 125 در 125 و 150 در 150 میلی‌متر به بازار عرضه می‌شوند و به شکل جزئی، شامل موارد زیر می‌شود:

با بررسی این محصولات به‌خوبی می‌توانیم تلاش این مجموعه برای تولید شمش‌های فولادی آلیاژی را درک کنیم که منجر به ساخت مقاطع آلیاژی گوناگونی می‌شوند که برای کاربردهای صنعتی حساس، پیشنهاد می‌شوند.

کارخانه
مشاوره رایگان
پر کردن تمام فیلد ها اجباری می باشد