ورود / ثبت نام Instagram
74486 021 با ما تماس بگیرید
صفحه نخستکارخانه تولید کننده فولاد و آهن

کارخانه فولادسازان کیوان

چهارشنبه, ۴ / اسفند / ۱۴۰۰ کارخانه فولادسازان کیوان

فولادسازان کیوان یکی از معدود واحدهای تولیدی داخل کشور است که با سرمایه‌گذاری و مدیریت تیم‌های خارجی تولید شده است؛ این مجموعه در استان یزد قرار دارد و یکی از مراجع تولید انواع شمش فولادی در مدل‌ها و گریدهای گوناگون است. در ادامه به معرفی این واحد و فعالیت‌های آن می‌پردازیم.

درباره کارخانه فولادسازان کیوان

این واحد تولیدی در سال 1387 و با سرمایه‌گذاری مهندسان و مدیران خارجی در حوالی جاده اردکان به نائین در استان یزد فعالیت خود را آغاز کرده است. در حال حاضر، مدیر این مجموعه سومیت گوبتا از کشور هند است که علاوه بر این مجموعه، در پروژه‌های فولادی دیگری در کشورهای عراق، امارات و هندوستان فعال است.

این واحد تولید به شکل تخصصی به تولید انواع شمش‌ها فولادی، میلگردهای متنوع و انواع تیرآهن می‌پردازد و از آلیاژها و گریدهای گوناگونی در ساخت این محصولات بهره می‌برد. گفتنی است که تولید شمش در سه شکل اسلب، بلوم و بیلت بسیار مهم و کلیدی است، چراکه این مقاطع در حکم محصولات میانی فرایند فولادسازی عمل می‌کنند و نقش زیادی در ظرفیت تولید سالیانه کشور دارند.

خط تولید مجموعه

در خط تولید کارخانه فولادسازان کیوان، پیش از هر چیزی متخصصان مواد اولیه و متریال موردنیاز را مطابق با انتظارات خود از محصول نهایی آماده می‌کنند و پس از آن، دربارهٔ ابعاد و سایز محصول نهایی به توافق می‌رسند. پس از آنکه نتیجه مشخص شد، مواد اولیه را ذوب می‌کنند، فرایند قالب‌ریزی را پشت سر می‌گذارند تا شکل ظاهری محصول به دست بیاید.

در مراحل بعدی تولید، فرایند خنک‌سازی را با استفاده از تجهیزات گوناگون و ملاحظات لازم پشت سر می‌گذارند و در نهایت، شمش فولادی را از نورد خارج می‌کنند. گفتنی است که مطمئناً این فرایند دارای فرازوفرودهای گوناگون و جزئیات متعددی است اما فرایند کلی آن، همان چیزی که در این بخش بیان کردیم.

محصولات

این کارخانه بیشتر از هر چیز دیگری به سبب تولید شمش‌های فولادی استاندارد و ارائهٔ آنالیزهای دقیق به همراه آن شناخته شده است؛ گفتنی است که متخصصان این دسته از محصولات را در ابعاد 2 تا 6 متر تولید می‌کنند و به بازارهای فروش ارسال می‌نمایند.

علاوه بر این، دانستن این نکته نیز خالی‌ازلطف نیست که از سه گرید آلیاژی پرکاربرد در ساخت شمش‌های فولادی این مجموعه استفاده می‌شود؛ این سه آلیاژ شامل 3SP، 4SP و 5SP می‌شوند که از نظر کمیت مواد شیمیایی تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند و در تولید بازهٔ وسیعی از محصولات فولادی به کار می‌روند.

افق پیش‌رو

مطمئناً هر مجموعهٔ تولیدی در کنار تمرکز بر روی ساخت محصولات باکیفیت، همواره در حال آنالیز بازار و صنعت مربوط به خود است تا در صورت امکان، واحد تولیدی خود را بزرگ‌تر کند و بخش‌های بیشتری را به آن بیفزاید. در کارخانه فولادسازان کیوان نیز این مسئله به چشم دیده می‌شود؛ در ادامه به بخشی از اهداف این مجموعه برای سال‌های پیش‌رو اشاره می‌کنیم.

کارخانه
مشاوره رایگان
پر کردن تمام فیلد ها اجباری می باشد