کارخانه فولاد اکسین خوزستان

کارخانه فولاد اکسین خوزستان

تاریخچه کارخانه فولاد اکسین خوزستان

کارخانه فولاد اکسین خوزستان با هدف تکمیل حلقه گمشده زنجیره تامین صنایع نیازمند به ورق های عریض فولادی و عملیات حرارتی همچون نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع دریایی و ماشین سازی و رفع نیاز محصولات استراتژیک صنعت کشور در سال ۱۳۸۴ به ثبت رسید.

نصب و راه اندازی کارخانه در طول سالهای 1384 تا 1387 به طول انجامید و راه اندازی و شروع به کار رسمی کارخانه از سال 1388 بوده است شرکت فولاد اکسین اهواز در سال ۱۳۸۸ با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا، تولید انبوه خود را آغاز کرده است با گذشت یکسال از بهره برداری تولید انبوه آغاز شد و در سال 1391 از مرز تولید 600 هزار تن عبور کرد.

مجتمع اکسین اهواز

کارخانه فولاد اکسین

تاریخچه شرکت فولاد اکسین اهواز

در سال 1392 با راه اندازی کوره های عملیات حرارتی و تولید محصولات خاص تولید خود را از مرز 650 هزار تن عبور دارد. کارخانه فولاد اکسین خوزستان در سال 1393 به عنوان کارخانه برتر فولادی کشور از طرف اداره استاندارد ایران برگزیده شد.  در همان سال تولید روزانه خود را از 5000 تن و تولید ماهانه را از 83000 تن عبور داد. این کارخانه امروزه با تولید محصولات خاص در زمینه ابعاد (ورق عریض) و خواص مورد نظر مشتریان، در مسیر رشد و تعالی قدم بر می دارد.

شرکت فولاد اکسین خوزستان در سال ۱۳۸۸ با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا، تولید انبوه خود را آغاز کرده است و امروزه با تولید محصولات خاص در زمینه ابعاد (ورق عریض) و خواص مورد نظر مشتریان، در مسیر رشد و تعالی قدم بر می دارد.

شرکت اکسین خوزستان در سال 1390 از مرز تولید ۳۰۰ هزار تن گذشت. اکسین خوزستان اهواز در سال 1391 تولید را به 600 هزار تن رسانید. در سال 1392 ،راه اندازی کوره های عملیات حرارتی و تولید محصولات خاص با عبور از مرز تولید ۶۵۰ هزار تن توسط فولاد اکسین میسرگشت. در سال 1393 اکسین خوزستان به عنوان شرکت برتر فولادی کشور از سوی اداره استاندارد ایران انتخاب شد. محصولات کارخانه اکسین اهواز در این سال ازمرز تولید روزانه ۵۰۰۰ تن عبور او به مرز تولید ماهانه ۸۳۰۰۰ تن رسید.
آقای امین ابراهیمی اکنون مدیرعامل فولاد اکسین اهواز را بعهده دارند.
مواد اولیه خط تولید توسط کامیون یا واگن های قطار وارد ناحیه اسلب یارد می شوند این ناحیه دارای مساحت ۷۶۵۰ متر مربع (۴۳۰*۲۵۵) بوده و با ۳ جرثقیل سقفی مگنتی تجهیز شده است که بر حسب نیاز می توان هر کدام را بصورت چنگکی (جهت انتقال اسلب های گرم برگشتی از کوره) تعویض نمود، ظرفیت هر کدام از جرثقیل ها ۸۰۰KN به عبارت دیگر ۸۰ تن می باشند. کوره های پیشگرم Reheating Furnace بعد از ناحیه اسلب یارد قرار دارند این کوره ها از نوع حرکت گامی (Walking beam reheating furnace) بوده و ابعاد داخلی آن شامل طول ۳۴,۷m، عرض ۱۰m و ارتفاع ۴,۵m می باشند.
اسلبها توسط جرثقیل های موجود در اسلب یارد بر روی میز شارژ قرار گرفته و بصورت اتوماتیک و با ترتیب خاصی بر روی میز غلتکی حرکت مینمایند تا پس از توزین جهت شارژ به کوره فرستاده شوند. مراحل شارژ و تخلیه اسلب ها توسط ماشین بصورت اتوماتیک انجام می گردد.
ادرس شرکت فولاد اکسین خوزستان در اهواز- کیلومتر ۱۰ جاده بندر امام خمینی (ره) می باشد. شماره تماس شرکت اکسین خوزستان ۳۲۹۰۹۰۰۰ -061 است.
امکان ارسال محصولات شرکت فولاد اکسین به تمام نقاط کشور وجود دارد. لطفا جهت هماهنگی بیشتر با کارشناسان فولادسل تماس بگیرید.

 

برچسب ها : , , , , ,
تعداد بازدید : 935

فولادسل

بررسی وضعیت محصولات فولادی در بازار داخلی

بازار میلگرد آجدار عمدتا نسبت به شنیده های روز گذشته ثابت است.

فولادسل

قیمت کویل نورد گرم در اروپا صعودی شد

شاخص Fastmarkets درباره قیمت روزانه کویل نورد گرم در بازار شمال اروپا، تحویل درب کارخانه، در هفته گذشته به ۳۹۶٫۸۸ یورو (۴۴۶٫۳۸ دلار) رسید

0