ورود / ثبت نام Instagram
74486 021 با ما تماس بگیرید
صفحه نخستکارخانه تولید کننده فولاد و آهن

کارخانه فولاد غرب آسیا

دوشنبه, ۲ / اسفند / ۱۴۰۰ کارخانه فولاد غرب آسیا

فولاد غرب آسیا یک واحد تولیدی داخلی است که برای پیشبرد پروژه‌ی ساخت محصولات نورد سرد توسط مدیران مجموعه‌ی فولاد مبارکه راه‌اندازی شده است؛ این مجموعه در شهر سلفچگان واقع در استان قم قرار دارد و یکی از کارخانه‌های پیشرو داخلی به حساب می‌آید. در ادامه به معرفی واحد تولیدی می‌پردازیم و اطلاعاتی جزئیات فعالیت‌های آن به دست می‌دهیم.

 

درباره کارخانه فولاد غرب آسیا

کارخانه فولاد غرب فعالیت خطوط تولیدی خود را در سال 1383 آغاز کرده است و از آن زمان تا کنون، سهمی کلیدی در تأمین فولاد مصرفی داخل کشور دارد. آن‌طور که از محاسبات تخمینی کارشناسان بر می‌آید، نیاز داخلی به ورق‌های فلزی بیش از 1 و نیم میلیون تن در سال است و جالب است بدانید که ظرفیت این واحد تولیدی برابر با 550 هزار تن در سال است.

به بیان دیگر، فولاد غرب آسیا می‌تواند به‌تنهایی سالانه بیش از 500 هزار تن ورق فولادی نورد سرد تولید بکند که رقمی قابل‌توجه است. گفتنی است که محصولات این مجموعه به شکل کلاف‌های ورق به بازار عرضه می‌شود و دارای ابعاد زیر هستند:

تولیدات این کارخانه برای استفاده در بسیاری از صنایع داخلی به کار گرفته می‌شود؛ صنایع اتومبیل‌سازی داخلی، صنعت‌های تولید لوازم‌خانگی و آشپزخانه، صنایع تولید مصالح پروژه‌های ساختمانی و صنایع تولید ورق‌های پوششی فولادی، بخشی از مشتریان کارخانه فولاد غرب آسیا به‌حساب می‌آیند.

تأییدیه‌ها و گواهی‌نامه‌ها

واحد تولیدی فولاد غرب آسیا در 17 سال خدمت خود، گواهی‌نامه‌ها و تقدیرنامه‌های گوناگونی را کسب کرده که نشان‌دهندهٔ کیفیت قابل‌اتکای این مجموعه است. اگر با دنیای آهن‌آلات آشنایی داشته باشید، به‌خوبی می‌دانید که ورق‌های نورد سرد بخش حساسی از محصولات فولادی به‌حساب می‌آیند که دارای دقت ابعادی بالا و خواص بسیاری هستند، پس کسب تقدیرنامه و دریافت استانداردهای گوناگون برای تولید این محصولات، به‌خوبی بیانگر قدرت واحد تولیدی موردبحث ما در این صنعت است.

در ادامه به بخشی از استانداردها و گواهی‌نامه‌های این شرکت اشاره خواهیم کرد:

محصولات

همانطور که در بخش‌های قبلی نیز اشاره کردیم، محصولات این واحد تولیدی تماماً مربوط به ورق‌های نورد سرد است که به شکل کلاف در سایزها و ابعاد مشخصی به بازار عرضه می‌شود. باید توجه داشته باشید که فولاد غرب آسیا، به تولید ورق‌های فولادی گوناگونی می‌پردازد که هرکدام از نظر عملیات‌ها و فرایندهای تولید تا حدودی با یکدیگر متفاوت هستند؛ به سبب همین مسئله، در ادامه به معرفی بخشی محصولات این مجموعه می‌پردازیم.

این محصول با نام فول هارد شناخته می‌شود و دارای جدول وزنی و مشخصات ابعادی مخصوص به خود است؛ عرض این محصول از 650 تا 1650 میلی‌متر متغیر است و وزن آن نیز چیزی در حدود 6 تا 29 تن است.

این دسته از محصولات نیز در عرض‌های متفاوتی به بازار عرضه می‌شوند و بر اساس اندازه عرض و قطر خود، وزن گوناگونی دارند.

کلاف‌های بازبینی‌شده این مجموعه به همراه مشخصات دقیق آلیاژی که شامل ترکیبات شیمیایی به بازار عرضه می‌شوند. گفتنی است که در تولید این دسته از محصولات، گریدهای آلیاژی گوناگونی به کار گرفته می‌شوند که هرکدام برای استفاده در صنعت خاصی مناسب هستند.

این گروه از محصولات فولاد غرب آسیا، با استفاده از گریدهای آلیاژی ST12، ST13 و ST14 آلیاژ DIN تولید می‌شوند و به دو شکل روغنی و بدون روغن قابل‌عرضه هستند. خریداران این محصولات باید به وب‌سایت کارخانه مراجعه کنند و متناسب با جدول‌ها، آلیاژ موردنیاز را برگزینند.

کارخانه
مشاوره رایگان
پر کردن تمام فیلد ها اجباری می باشد