ورود / ثبت نام Instagram
74486 021 با ما تماس بگیرید
صفحه نخستکارخانه تولید کننده فولاد و آهن

گروه صنعتی فولاد بهمن

چهارشنبه, ۴ / اسفند / ۱۴۰۰ گروه صنعتی فولاد بهمن

گروه صنعتی فولاد بهمن یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان ورق‌های فرم‌دار فلزی و پوشش‌دهی رنگ و لمینت به‌حساب می‌آید؛ این واحد تولید پیشرفته از تجهیزات و امکانات گوناگونی بهره می‌برد تا در نهایت به تولید خلاقانه بخش عظیمی از ورق‌های فرمینگ فلزی بپردازد. در ادامه تلاش می‌کنیم تا این نهاد تولیدی داخلی را به شکل مختصر معرفی کنیم و محصولات آن را بررسی نماییم.

درباره گروه صنعتی فولاد بهمن

کارخانه گروه صنعتی فولاد بهمن در شهرک صنعتی بشل استان مازندران قرار دارد؛ این مجموعهٔ تولیدی با یک ظرفیت اسمی تولید 120 هزار تن در سال، یکی از بزرگ‌ترین و کامل‌ترین مجموعه‌های داخلی در زمینهٔ تولید انواع ورق‌های فرمینگ به‌حساب می‌آید. گفتنی است که فعالیت کارخانه موردبحث ما به این عرصه محدود نمی‌شود و خدمات دیگری نظیر خدمت‌های مرتبط با پوشش رنگ و لمینت پی‌وی‌سی مخصوص کویل‌های فولادی نیز در این مجموعه انجام می‌شود.

در ادامهٔ معرفی این واحد تولیدی باید بیان کنیم که این مجموعه در سال 1390 راه‌اندازی شده و به دلیل استفاده از دستگاه‌های پوشش‌دهی غلتک‌شکل برای انجام فرایند رنگ‌کاری ورق‌ها، به یکی از بهترین‌های عرصه تولید ورق‌های گالوانیزه رنگی تبدیل شده است، چراکه این روش سرعت بیشتری نسبت به شیوه‌های سنتی دارد و سازگاری آن با موقعیت‌های آب‌وهوایی گوناگون بیشتر است.

خط تولید

در خطوط تولید مجموعهٔ صنعتی فولاد بهمن ورق‌های فولادی گوناگونی با پوشش‌های متنوع تولید و عرضه می‌شوند. جالب است بدانید که این مجموعه یکی از مجهزترین واحدهای تولیدی برای ساخت انواع ورق‌های فرمینگ نظیر انواع ورق‌های طرح سفال است. همچنین در خطوط تولید این مجموعه، ورق‌های فولادی با پوشش پی‌وی‌سی و پلاستیک نیز تولید می‌شوند که مشتریان مخصوص به خود را دارند.

گفتنی است که خط تولید ورق‌های تولیدی با پوشش پی‌وی‌سی، یکی از بخش‌های منحصربه‌فرد این مجموعه به‌حساب می‌آید که مراحل گوناگونی را به خود اختصاص داده است. در ادامه به معرفی کلی قسمت‌های متفاوت این بخش از کارخانه فولاد بهمن می‌پردازیم تا شما با فرایند تولید در این واحد تولیدی آشنایی بیشتری پیدا کنید.

محصولات

همان‌طور که در بخش قبلی نیز اشاره کردیم، محصولات این مجموعه به‌طورکلی مربوط به ورق‌های فولادی پوشش‌دهی شده است که از نظر طرح و جنس پوشش بسیار متنوع هستند. این محصولات هرکدام با ضخامت‌های گوناگونی تولید و عرضه می‌شوند و عمدتاً برای اهدافی نظیر عایق‌بندی سقف، دیواره‌ها و ساخت اتاقک‌های از پیش‌آماده به کار گرفته می‌شوند. در ادامهٔ این بخش محصولات این مجموعه را به شکل کلی معرفی می‌کنیم.

یک نوع سقف است که با استفاده از ورق‌های طرح ذوزنقه گالوانیزه، بتن و آرماتور تولید می‌شود و ابعاد متفاوتی دارد. ارتفاع بین 65 تا 75 میلی‌متر و عرض 91 تا 95 سانتی‌متر بخشی از مشخصات ابعادی این دسته از محصولات است.

این ورق‌ها در واقع همان ورق‌های فرم‌دهی شده به‌حساب می‌آیند که با شکل‌دهی ورق‌های گالوانیزه رنگی تولید می‌شوند. گفتنی است که طرح‌های گوناگونی از ورق فرمینگ در این مجموعه تولید می‌شوند که شامل شادولاین، ذوزنقه، طرح نما زیرکوب، طرح نما برجسته، سینوسی ریز، سینوسی درشت، طرح سفال فرانسه، طرح سفال ژاپن، طرح سفال بهمن، طرح سفال چین، طرح سفال ایتالیا و طرح سفال سوئد می‌شود.

توجه داشته باشید که هرکدام از این ورق‌ها در دو عرض 100 و 125 سانتی‌متر و با ضخامت‌های متنوع به بازار عرضه می‌شوند؛ همچنین گفتنی است که عمدهٔ این محصولات با پانزده رنگ متفاوت ساخته می‌شوند تا تنوع فراوانی داشته باشند و به‌راحتی با موقعیت‌های متفاوت ست بشوند.

کارخانه
مشاوره رایگان
پر کردن تمام فیلد ها اجباری می باشد