بنر دعوت به نمایشگاه متافو

گروه صنعتی فولاد بهمن قائمشهر

گروه صنعتی فولاد بهمن قائمشهر

عناوین اصلی مقاله

فولاد بهمن ، در سال 1390 در استان مازندارن شهر قائمشهر کیلومتر 10 جاده شیرگاه با هدف تولید انواع کویل فولادی، ورق رنگی و گالوانیزه احداث گردید.

تاریخچه و معرفی گروه صنعتی فولاد بهمن قائمشهر

گروه صنعتی فولاد بهمن پس از سالیان متمادی و کسب مهارت های لازم افتخار دارد مجموعه ای متشکل از پوشش رنگ و لمینت پی وی سی روی کویل های فلزی، با ظرفیت اسمی 120 هزار تن در سال و کاملترین واحد فرم دهی طرح های سفال، کرکره و عرضه های فولادی از ورق رنگی و گالوانیزه در سطح کشور را احداث و به بهره برداری برساند.
در فولاد بهمن رنگ کاری ورق با استفاده از پوشش دهی غلتکی صورت می گیرد که این روش دارای مزایای از جمله سرعت بالا، صرفه جویی اقتصادی در رنگ و سازگاری با محیط زیست می باشد.
در این فرآیند ضخامت آستر 4 تا 7 میکرون و ضخامت رنگ زیر ورق 5 تا 8 میکرون و ضخامت رنگ رویه 18 تا 20 میکرون و در مجموع ضخامت رنگ بروی ورق 27 تا 35 میکرون است.

محصولات گروه صنعتی فولاد بهمن

محصولات فولاد بهمن در دو دسته بندی محصولات پایه و نهایی تقسیم بندی می شوند. محصولات پایه فولاد بهمن ورق هایی هستند که در پروسه تولید رنگ آمیزی شده و لایه های PVC سطح آن را پوشش داده، در نهایت به صورت کلاف های عظیم از خط تولید خارج می شوند. محصولات نهایی شامل:
• ورق سفالی فولاد بهمن
• ورق سفالی سوئد، ایتالیا، بهمن، چین، فرانسه، ژاپن
• کرکره سینوسی ریز
• کرکره سینوسی درشت
• طرح نما ریزکوب و برجسته
• ورق ذوزنقه ای
• ورق شادولاین
• عرشه فولادی

1- معرفی انواع ورق گالوانیزه رنگی شیروانی طرح سفال فولاد بهمن

• سفال طرح سوئد
یکی از انواع طرح های فرم دهی ورق گالوانیزه رنگی در این کارخانه، سفال طرح سوئد است که عرض ورق مصرفی آن 100 تا 125 و عرض مفید 85 تا 101 سانتیمتر
• سفال طرح ایتالیا
ورق گالوانیزه رنگی برای سفال طرح سوئد با عرض 100 تا 125 و عرض مفید 77 تا 96 سانتیمتر
• سفال طرح چین
ورق گالوانیزه رنگی برای سفال طرح چین با عرض 100 تا 125 و عرض مفید 72 تا 87 سانتیمتر
• سفال طرح بهمن
ورق گالوانیزه رنگی برای سفال طرح بهمن با عرض 100 تا 125 و عرض مفید 85 تا 105 سانتیمتر
• سفال طرح ژاپن
ورق گالوانیزه رنگی برای سفال طرح ژاپن با عرض 100 تا 125 و عرض مفید 85 تا 103 سانتیمتر
• سفال طرح فرانسه
ورق گالوانیزه رنگی برای سفال طرح فرانسه با عرض 100 تا 125 و عرض مفید 82 تا 102 سانتیمتر

2- معرفی انواع ورق کرکره رنگی

• کرکره سینوسی درشت
ورق گالوانیزه فولاد بهمن رنگ شده برای کرکره سینوسی درشت با عرض 100 تا 125 سانتیمتر و عرض مفید 82 تا 106 سانتیمتر برای یک دنده اورلپ و 75 تا 98 سانتیمتر برای 2 دنده اورلپ
• کرکره سینوسی ریز
ورق گالوانیزه رنگی فولاد بهمن برای کرکره سینوسی ریز با عرض 100 تا 125 سانتیمتر و عرض مفید 83 تا 104 سانتیمتر برای یک دنده اورلپ و 79 تا 100 سانتیمتر برای 2 دنده اورلپ
• کرکره ذوزنفه
ورق گالوانیزه رنگی برای کرکره ذوزنقه با عرض 100 تا 125 سانتیمتر و عرض مفید 78 تا 92 سانتیمتر
• کرکره شادولاین
ورق گالوانیزه رنگی برای کرکره شادولاین با عرض 100 تا 125 سانتیمتر و عرض مفید 87 تا 94 سانتیمتر

3- معرفی انواع عرشه فولادی

ورق گالوانیزه رنگی فولاد بهمن برای ورق عرشه فولادی با عرض 125 سانتیمتر و ارتفاع 65 تا 75 سانتیمتر و عرض مفید 91 تا 95 سانتیمتر.
یک نوع سقف است که با استفاده از ورق‌های طرح ذوزنقه گالوانیزه، بتن و آرماتور تولید می‌شود و ابعاد متفاوتی دارد. ارتفاع بین 65 تا 75 میلی‌متر و عرض 91 تا 95 سانتی‌متر بخشی از مشخصات ابعادی این دسته از محصولات است.
توجه داشته باشید که هرکدام از این ورق‌ها در دو عرض 100 و 125 سانتی‌متر و با ضخامت‌های متنوع به بازار عرضه می‌شوند.
همچنین گفتنی است که عمدهٔ محصولات فولاد بهمن با پانزده رنگ متفاوت ساخته می‌شوند تا تنوع فراوانی داشته باشند و به‌راحتی با موقعیت‌های متفاوت ست بشوند.

خط تولید فولاد بهمن بشل

محصولات مجموعه از طریق واحدهای نوردی به مرحله تولید می رسند در ابتدا کلاف هایی وارد خط تولید شده و توسط دستگاه های مخصوص و با نظارت متخصصان فنی برش می خورند. ورق ها بعد از چربی زدایی و شستشو پوشش داده شده و وارد کوره می شوند.
بعد از خروج به منظور هم دما شدن با محیط به بسترهای خشک کن و خنک کننده هدایت می شوند. آستری دو سطح ورق را پوشش می دهد به منظور تقویت پوشش و افزایش مقاومت ورق برای بار دوم به کوره منتقل می شود.
بسترهای خشک و خنک کننده وظیفه هم دما کردن ورق را دارند تا برای انجام عملیات لمینت گرم آماده شود. پس از انجام فرایندهای مربوطه و پایین آمدن دمای ورق، به انبار منتقل شده محافظی روی آن اعمال و به بخش کلاف پیچ و بسته بندی منتقل می شود.

خط مشی و چشم اندازهای گروه صنعتی فولاد بهمن قائمشهر

امروزه با توجه به دنیای رقابتی بازار فولاد تنها سازمان هایی می توانند سهمی از بازار را به خود اختصاص دهند که بتوانند مطابق با استانداردهای روز عمل کرده و مطلوب ترین کیفیت را به بازار فروش عرضه نمایند.
گروه صنعتی فولاد بهمن بعد از کسب چندین سال تجربه و با بهره گیری از مهارت های لازم توانسته ظرفیت اسمی ۱۲۰ هزار تن تولید محصولات فولادی از جمله پوشش های رنگی، فرم دهی طرح های سفال، ورق عرشه فولادی، ورق گالوانیزه و انواع ورق های رنگی را به مرحله اجرایی برساند.
فولاد بهمن در نظر دارد با ارتقاء دانش فنی کارکنان، حضور در مجامع ملی و بین المللی حوزه فولاد و تحقیق و توسعه سهم وسیع تری از بازار فولاد را به خود اختصاص دهد و در بازار رقابتی خوش بدرخشد.

Bahman Steel Industrial Group

نظر شما

قیمت ورق های فولادی