کنترل کیفیت

کنترل کیفیت

یکی از دغدغه‌هایی که بسیاری از خریداران در زمان خرید با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، نگرانی‌های مربوط به کیفیت محصول نهایی و فرایند ارسال آن به مقصد است؛ نگرانی آنها کاملا به جاست. از طرفی مایل‌اند محصولی که به دستشان می‌رسد، از لحاظ کمی و کیفی کاملا مشابه با ادعای فروشنده باشد و از طرف دیگر انتظار دارند که در زمان جابه‌جایی مرسوله، هیچ آسیبی به آن وارد نشود.

مجموعهٔ فولادسل با درک چنین نگرانی‌هایی، خدمات ویژه‌ای را برای کنترل کیفیت و بارگیری محصولات فولادی خود در نظر گرفته است.

پس از آنکه خریدار سفارش خود را ثبت کرد، دو پیشنهاد برای اطمینان خاطر وی توسط متخصصان ما ارائه می‌شود:

پیشنهاد اول:

با کارشناسان فولادسل به انبار بروید و بار خود را از نزدیک پیش از ارسال آن بررسی کنید؛

پیشنهاد دوم:

به کارشناسان ما اطلاع بدهید که ویدئوهایی از بار تهیه کنند و آن را جهت تأیید برای شما ارسال نمایند.

علاوه بر این، متخصصان مجموعهٔ ما در زمان ارسال بار عوامل گوناگونی را بررسی می‌کنند؛ مانند:

بازرسی چشمی محصولات برای اطمینان از تمیزی آن‌ها و عاری بودن از هرگونه آلودگی سطحی؛
بررسی ظاهری به شکل موردی یا دقیق برای عیب‌یابی و پیداکردن تاب‌ها یا ناهمواری‌های احتمالی؛
اندازه‌گیری ابعاد و ضخامت مقاطع و مطابقت آن‌ها با فاکتور مشتری؛
شمارش دقیق جزئیات بار و مرتب‌سازی آن‌ها در کامیون‌های حمل به شکلی که به‌سادگی قابل‌بازرسی باشند؛
مستحکم‌سازی بسته‌بندی ورق‌ها با استفاده از ابزارهای گوناگون و تسمه‌های مخصوص؛

پوشش‌دهی محصولات فولادی در ماشین های بارگیری شده برای پیشگیری از صدمات ناشی از تغیر شرایط جوی در مسیر رسیدن تا مقصد .

با این تمهیدات، بخش زیادی از دغدغه‌های خریداران از بین رفته و با خاطر آسوده‌تری می‌توانند از هر نقطهٔ ایران، اقدام به خرید از فولادسل نمایند؛ به خاطر داشته باشید که با خرید از فولادسل می‌توانید یک خرید امن را تجربه کنید.

 

تضمین بهترین کیفیت

 

در دنیای معاملات فولادی، یکی از مشکلاتی که همیشه برای خریداران نگران‌کننده است، تفاوت کالای انتخاب‌شده با آن چیزی است که تحویل می‌گیرند. این دغدغه زمانی جدی‌تر می‌شود که این مسئله را در نظر بگیریم که معاملات فولادی در تناژهای بالایی رقم می‌خورند و بررسی موردی کالای تحویل‌گرفته شده و سنجش کیفیت همه‌ی آن‌ها بسیار دشوار است و مطمئنا خریدار را به زحمت می‌اندازد.

افزون بر این‌ها، ممکن است که شرکت خریدار قصد استفاده از این محصولات در روزهای پس از خرید نداشته باشد و پس از سپری شدن یک بازه‌ی خاص، مثلا دو هفته، به سراغ مرسوله‌ی خریداری‌شده برود و با ناهماهنگی‌هایی نسبت به فاکتور مواجه بشود؛ در چنین وضعیتی، امکان اثبات مشکل و تفاوت مرسوله با فاکتور بسیار سخت و تا حدودی غیرممکن است.

مجموعهٔ فولادسل با درک چنین معضلاتی، فرایندی را تنظیم کرده که در طی آن، رضایت مشتری به طور کامل برآورده شود. شایان توجه است که در راستای چنین هدفی، یک واحد اختصاصی با نام “کنترل کیفیت” در فولادسل تأسیس شده که وظیفهٔ آن نظارت کامل بر کالاهای ورودی و خروجی از این مجموعه است.

گفتنی است که به مدد واحد کنترل کیفیت، در شرکت فولادسل فرایند سنجش کیفیت و ایجاد اطمینان برای مشتری به شکل زیر انجام می‌شود:

  • در اولین قدم، پیش‌فاکتور از طریق برقراری ارتباط با کارشناسان فروش تنظیم می‌شود؛
  • در دومین قدم، یک نماینده از طرف خریدار به همراه متخصصان واحد کنترل کیفیت به محل نگهداری بار عازم می‌شوند و به طور کامل کمیت، کیفیت و موجودیت کلی مرسوله را بررسی می‌کنند؛
  • در سومین قدم، کارشناسان واحد کنترل کیفیت تعدادی تصویر و ویدئو از محصول تهیه می‌کنند و آن را به مدت یک ماه در سیستم‌های درون‌سازمانی نگه‌داری می‌کنند تا در صورت لزوم، قابل‌بررسی باشد؛
  • در چهارمین قدم، در صورت رضایت نماینده مشتری، مرسوله به موقعیت دلخواه ارسال می‌شود.

ما بخشی از کسب و کار شماییم