• فولادسل
  • راهنمای انتخاب کد(رال) ورق رنگی

راهنمای انتخاب کد(رال) ورق رنگی

راهنمای انتخاب کد(رال) ورق رنگی

ورق رنگی یکی از انواع ورق گالوانیزه است که به دلیل خواص مناسب شکل‌پذیری، استحکام و ظاهر زیبا کاربرد بسیاری دارد. در فرآیند تولید ورق رنگی، ورق گالوانیزه را با پوششی از رنگ مخصوص می‌پوشانند؛ این نوع پوشش مخصوص که به شیوه‌ی الکترواستاتیک بر روی ورق گالوانیزه می‌نشیند آن را به ورق رنگی تبدیل می‌کند. ضخامت این پوشش در ورق رنگی بین 20 تا 25 میکرون است. لازم به ذکر است رنگ‌های الکترواستاتیک در برابر خط و خش بسیار مقاوم هستند و برای پوشش دهی فلزات کاربرد فراوان دارند. ضخامت کم در این نوع رنگ‌ها باعث کاهش وزن ورق می‌شود. علاوه بر این‌ها تاثیرات مخرب زیست محیطی این نوع پوشش دهی رنگی بسیار کم است. از دیگر مزایای پوشش رنگ الکترواستاتیک می‌توان به ظاهر یک‌دست و یکنواختی که سراسر سطح ورق را با ضخامتی یکسان پوشش می‌دهد اشاره کرد.

به رنگی که روی ورق گالوانیزه قرار می‌گیرد به اصطلاح رئال یا رال می‌گویند. نکته‌ی قابل توجه این است که کارخانه‌های مختلف از استاندارد رنگی واحدی استفاده می‌کنند. این بدین معناست که در یک رنگ مشخص با کد مشخص، ورق رنگی کارخانه‌های مختلف دقیقا از نظر رنگ، تیرگی و روشنی و… یکسان هستند.

در زیر نوع استاندارد هر رنگ به همراه کد مشخصه، اسم، نام انگلیسی و نمونه رنگ به تفکیک آمده است. برای انتخاب رنگ مورد نظرتان و سفارش آن کافیست کد رنگ را به کارشناسان فولادسل اعلام فرمایید:

رال رنگ سفید یخچالی
رال رنگی مشکی
رال رنگی کرم
رال رنگی نقره ای
رال رنگی خاکستری
کد رنگ قهوه‌ای سوخته
رال رنگ قهوه‌ای سفال
رال رنگ خاکستری
رال رنگی طوسی
رنگ سبز کاجی
کد رنگ سبز
کد رنگ آبی نیسانی
کد رنگی بنفش
ک رنگ صورتی
رال رنگی قرمز
رال رنگی نارنجی
رال رنگ پرتغالی
کد رنگ زرد
رنگ عاج روشن

یک انتخاب ویژه

شرکت فولادسل این امکان را برای شما فراهم  آورده است که علاوه‌بر رنگ‌های استاندارد کارخانه‌ای، بتوانید هر رنگی را که دوست دارید به فولادسل سفارش دهید. برای سفارش هر رنگی که دوست دارید کافیست فامی که می‌خواهید را به کارشناسان ما بگویید تا آنان به صورت سفارشی آن را  برای شما اجرا کنند. ورق رنگی هم در حالت شیت و هم در حالت رول امکان رنگ‌گذاری به صورتی که شما بخواهید را دارد و کارشناسان ما می‌توانند با ارائه راهنمایی، این خدمت سفارشی را برای شما ثبت کنند.

مشاوره تخصصی انتخاب ورق رنگی

برای سفارش ورق گالوانیزه رنگی از کارخانه موردنظرتان کافیست با مشاوران فولادسل تماس حاصل فرمایید. به کمک کارشناسان فولادسل، می‌توانید بهترین انتخاب ورق رنگی را داشته باشید. فولادسل تجربه خرید امن و بهترین انتخاب را برای شما فراهم می‌آورد. برای کسب راهنمایی و خرید ورق رنگی می‌توانید با شماره 021-74486 تماس بگیرید تا از مشاوره تخصصی و کاملا رایگان کارشناسان فولادسل برخوردار شوید.