قیمت ورق اسیدشویی

در لیست این صفحه قیمت ورق اسیدشویی در آلیاژهای مختلف قابل مشاهده است. ورق اسید شوئی در ضخامت و ابعاد مختلف عرضه می‌شود. ورق اسیدشویی فولاد مبارکه به صورت رول طبق سفارش مشتری ارائه می‌شود. انواع خدمات شامل اسید شور کردن، برش، نواربری، تسمه انجام می‌شود.

لیست کارخانه ها / ورق اسیدشویی فولاد مبارکه

راهنمای خرید

پس از استعلام قیمت ورق اسیدشویی فولادسل توسط شما، کارشناسان فروش، قیمت و مشخصات محصول، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش را در قالب پيش فاكتور به اطلاع شما می‌رسانند. پس از تایید پرداخت، واحد ترابری و لجستیک فولادسل دستور بارگیری و ارسال بار را دریافت می‌کند؛ و بعد از تاييد قيمت كرايه از سوي مشتري، طبق زمان‌بندی اعلام شده، نسبت به تحویل بار به آدرس و مشخصات دریافتی از مشتری، اقدام می‌کند.

کلیه قیمتها با تایید مجدد و هماهنگی با کارشناس فروش ، معتبر می باشد.

دانش نامه

آخرین بروز رسانی قیمت ورق اسیدشویی دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ دانلود کاتالوگ


دانشنامه

اسید شویی و قیمت ورق اسیدشویی

به فرآیندی که طی آن چربی های روی ورق نورد گرم ( ورق سیاه ) به ضخامت دلخواه رسیده است، با استفاده از اسید کلریدریک یا اسید سلفوریک از ورق زدوده می شود، اسیدشویی می گویند. برای دریافت دانشنامه و عوامل موثر بر قیمت ورق اسیدشویی همراه باشید.

   ورق های اسید شویی شده از ورق‌ سیاه ( ورق نورد گرم ) تولید می‌شوند که طی پروسه ایی سطح رویی آنها اسیدشویی می‌شوند و زغال‌های سطحی ورق و مقداری از ناخالصی‌ها گرفته می‌شود و مقداری ظاهر ورق براق‌تر می‌شود

یعنی نزدیک به ورق روغنی ( نورد سرد ) است که معمولا به دو صورت رول و شیت (فابریک و برشی) تولید می شوند.

ابعاد فابریک

 • ورق اسیدشور شده ۱۰۰۰*۲۰۰۰ میلی متر
 • ورق اسیدشور شده ۱۲۵۰*۲۵۰۰ میلی متر
 • همچنین این ورق های معمولا دارای ضخامت های ۱٫۵ تا ۶ میلیمتر می باشند.

روش تولید

   بخشی از محصول تولیدی در واحد نورد گرم جهت شستشوی سطح ورق بوسیله اسید، به واحد اسیدشوئی انتقال می یابد. در خطوط ورق اسیدشوئی کلافها پس از باز شدن توسط قرقره های باز کننده وارد حوضچه های اسید از نوع اسید کلر یدر یک شده و در آنجا جهت اکسیدزدایی شسته می شوند.

این کلاف ها پس از شسته شدن و خارج شدن از حوضچه های اسید توسط آب شسته شده و با عبور از تونل هوای گرم خشک می شوند.پس از عملیات اسید شوئی بخشی ازمحصول به صورت کلاف اسید شوئی شده به بازار عرضه و بخش عمده آن برای تولید محصولات سرد به واحد نورد سرد انتقال می یابد.

 

دلایل اسید شویی

 ورقهای بدست آمده از نورد گرم به ۲ دلیل ممکن است اسید شویی شوند:
بهبود کیفیت سطحی که بدلیل جدا شدن و تمیز شدن لایه های اکسیدی از روی سطح ورق است. در این صورت ورق از سطح مرغوب تر و شکل ظاهری بهتری بهره مند خواهد شد. این هدف برای آن دسته از ورق هایی است که پس از اسید شویی وارد بازار مصرف می شوند.
آماده سازی ورق برای فرایند نورد سرد. معمولا پوسته های اکسیدی روی سطح ورق سخت و ضد سایش می باشند. به همین دلیل اگر ورق ها بدون اسیدشویی و اکسید زدایی نورد سرد شوند، سبب می شود که غلتک های نورد سرد به سرعت ساییده و از تلرانس خارج شوند و روی هم رفته فرایند نورد سرد را با دشواری روبرو می سازد.

این دشواری دو چندان خواهد شد، اگر اتصال و یا چسبندگی پوسته های اکسیدی به سطح ورق سست و ضعیف باشد. بنابراین لازم است که سطح ورق، پیش از فرایند نورد سرد، حتما تمیز و تهی از اکسید باشد.

مزایای اسید شویی با اسید کلریدریک

    در گذشته از اسیدسولفوریک به عنوان ماده اصلی اسیدشـویی استفاده می شد. ولی امروزه بیشتر تولید کنندگان فولاد برای فرایند اسید شویی از اسید کلریدریک استفاده می کنند. دلیل این امر مزایای مختلفی است که اسید کلریدریک نسبت به اسید سولفوریک از خود نشان داده است.

اول و مهمتر از همه جنبه اقتصادی کار است. زیرا قیمت اسید کلریدریک بسیار کمتر از اسید سولفوریک است. دلایل دیگری که استفاده از اسید کلریدریک را توجیه می کنند عبارتند از:
* در شرایط غلظت و دمای یکسان، نرخ اسیدشویی با اسید کلریدریک ۲٫۵ تا ۳٫۵ برابر بیشتر از نرخ اسیدشویی با اسیدسولفوریک است.
* اسید کلریدریک اکسید بیشتری را در خود حل می کند، در نتیجه سطح را تمیزتر می کند.
* استفاده از اسید کلریدریک سبب می شود که در تانک های اسید شویی از اسید کمتری استفاده شود.
* حمله و کارایی اسید کلریدریک به خود فولاد بعنوان فلز پایه، کمتر خواهد بودف در نتیجه از هدر رفتن فلز جلوگیری می شود.
* دمای کاری برای اسید کلریدریک کمتر از اسید سولفوریک است. دمای بهینه کاری برای اسید کلریدریک ۷۰ تا ۸۰ درجه سانتیگراد است، حال آنکه این دما برای اسید سولفوریک ۱۰۰ تا ۱۰۵ درجه سانتیگراد می باشد.

معایب شستشوی ورق اسیدشویی با اسیدکلریدریک

   بزرگترین عیب اسیدکلریدریک نسبت به اسید سولفوریک، فرّار بودن بیشتر آن است. بنابراین تانک های اسیدشویی در بردارنده اسید کلریدریک، می بایست به خوبی آب بندی شوند تا از گریز اسید جلوگیری شود.

عملیات اسیدشویی پیوسته، معمولا بوسیله ۳ تا ۵ تانک در بردارنده اسید با غلظت های متفاوت انجام می پذیرد. طول تانک ها نزدیک به ۲ تا ۲٫۵ متر می باشند و پشت سر هم قرار می گیرند.

جدول وزنی

وزن ورق های اسید شویی مانند ورق های نورد گرم (سیاه) می باشند.

انواع کیفیت

    ورق‌های دیگری که برای لوله های نفت و گاز مناسب می‌باشند کیفیت GRB و X۴۲ و x۴۶ و x۵۲ psl ۲ را دارا هستند.
همچنین برای کشتی سازی ورق‌های با کیفیت GR.A و NVA می‌باشد.
برخی ورق‌های فولادی جهت رینگ و شاسی اتومبیل بکار می‌رود که بایستی ضد سایش و سخت باشند که از کیفیت SAPH ۳۷۰-SAPH ۳۱۰ تا SAPH۴۴۰ برخوردارند.
همچنین کیفیت QSTE۳۸۰ نیز ضد سایش و سخت می‌باشد.

کاربردهای ورق اسیدشویی

  • اتومبیل سازی: قسمتهای ساختمانی و چرخ اتومبیل قطعات خودرو و اجزاء داخلی آن (رینگ و شاسی)
  • صنایع لوله سازی تولید انواع لوله های انتقال آب ، نفت و گاز
  • تولید مخازن گاز ،مایع و مخازن تحت فشار
  • فرم دهی مجدد جهت محصولات گالوانیزه
 • فرم دهی سرد و کشش عمیق سیلندر گاز

عبارات قابل جستجو:

قیمت ورق اسیدشویی ، ورق اسید شویی چیست , اسید شویی فلزات , کاربرد ورق اسید شویی , ورق اسید شور , استاندارد اسید شویی , اسید شویی استنلس استیل , قیمت ورق اسید شویی

0
سبدخرید