مجتمع فولاد صنعت بناب ( شاهین بناب )

فولاد-صنعت-بناب

مجتمع فولاد صنعت بناب ( شاهین بناب )

تاریخچه تأسیس

کنسرسیوم مجتمع فولاد صنعت بناب با مشارکت بانک گردشگری و شرکت های سرمایه گذاری نگین گردشگری ایرانیان ، توسعه فناوری اطلاعات گردشگری ایران ، تجارت بین الملل هم وطا آریا ، گسترش صنایع و معادن ماهان و توسعه خدمات سرمایه گذاری پارس کیمیا در اواخر سال ۱۳۹۰ تشکیل و مجتمع فولاد بناب را با چهار شرکت در حال تولید و دو پروژه در حال اجرا از گسترش فولاد تبریز خریداری کرد

به این ترتیب مجموع فولاد صنعت بناب در زمینی به مساحت ۱۴۰ هکتار از هلدینگ قبلی خود منفک و یکی از شرکت های تابعه یعنی مجتمع فولاد صنعت بناب به عنوان هلدینگ جدید این مجموعه معرفی شد.

چشم انداز

  • بهبود مستمر و تعالی عملکرد
  • ورود به فرابورس و عرضه سهام شرکت به مردم
  • تکمیل پروژه های نیمه تمام و زنجیره تولید فولاد
  • تولید اقتصادی 2 میلیون و 500 هزار تن محصولات فولادی

هلدينگ مجتمع فولاد صنعت بناب


هلدينگ مجتمع فولاد صنعت بناب از چندین شركت بزرگ فولادي شامل كارخانجات ذوب و نورد با هدف فعاليت در زمينه‌هاي گوناگون صنعت فولاد تشكيل شده است. اين مجتمع فعاليت خود را در چندين فاز از اواخر سال 1383 در زميني به مساحت 140 هكتار در شهرك صنعتي بناب و با امكانات زير بنائي ايده‌آل اعم از دسترسي به جاده اصلي، خط آهن، نيروگاه، خطوط انتقال گاز وآب آغاز كرد.
هم اكنون اين مجتمع انواع شمش هاي فولادي و آلياژي در قالب دو واحد ذوب شاهین، ذوب شهریار و ميلگرد آجدار در اندازه هاي مختلف با كيفيت هاي AII و AIII، انواع محصولات آلياژي در مقاطع مختلف ، تيرآهن، نبشي و ناوداني در قالب هفت خط توليد نورد گرم توليد مي كند .
ظرفيت برنامه ريزي شده این مجتمع توليدي در بخش نورد گرم مقاطع فولادی یک ميليون و نهصدهزار تن و ذوب و ريخته گری پانصد هزار تن در سال مي باشد که در بخش خصوصي مقام اول و در ميان كل توليد كنندگان فولاد اعم از خصوصي و دولتي در بخش نورد مقاطع گرد سنگين و نيمه سنگين مقام چهارم را دارا مي‌باشد.
اين شركت در زميني به مساحت 29 هكتار در شهرك صنعتي بناب ایجاد گردیده و داراي سه خط نورد گرم ميلگرد و یک واحد ذوب و ریخته گری جهت تولید شمش فولادی مي‌باشد ظرفیت تولید این شرکت یک میلیون و دویست هزار تن میلگرد آجدار ساختمانی و پانصد هزار تن شمش فولادی در سال می باشد.
خطوط تولید شماره یک و دو این شرکت در سال 84 به بهره برداری رسیده و انواع ميلگرد آجدار فولادی را تولید و روانه بازار مي‌كنند سومین خط نورد نیز که در سال 90 به مرحله تولید رسیده است با برخورداری از ماشین آلات و فن آوری جدید ، امکان نورد پیوسته شمش های 12 متری را دارد و به این علت سرعت تولید این خط نورد بیش از خطوط دیگر بوده و به تنهائی ظرفیت تولید سالیانه ششصد هزار تن میلگرد را دارا می باشد.

فولاد شاهین بناب

فولاد شاهین بناب اولین مجتمع فولادی دارنده کوره قوس الکتریکی در منطقه شمالغرب کشور می باشد واحد ذوب و ریخته گری این شرکت که در سال 92 به بهره برداری رسیده است با استفاده از کوره قوس الکتریکی به ظرفیت 50 تن و خط ریخته گری پیوسته ، شمش های فولادی به ابعاد 150*150 و بطول 12 متر تولید مینماید این شمش های تولیدی در خطوط نورد مجتمع مورد استفاده قرار می گیرند.
محصولات تولیدی شرکت دقیقا مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره INSO 3132 و مورد تایید سازمان استاندارد بوده و پروانه کاربرد علامت استاندارد برای انواع میلگردهای تولیدی دریافت گردیده است. این سازمان با بهره گیری از نیروی انساني متخصص ، محصولات خود را بطور مستمر تحت كنترل و ارتقاء کیفیت قرار داده است همچنین در راستا ی افزایش اطمینان در مشتریان و ایجاد کیفیت پایدار در محصولات ، استقرار سیستم مدیریت کیفیت را در برنامه کاری خود قرار داده و در بهمن ماه سال 88 موفق به اخذ گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001-2008 از شرکت DNV نروژ گردید.

مجتمع فولاد صنعت بناب

این شركت متشكل از دو خط تولید نورد گرم بوده و در زمینی به مساحت 11 هکتار در سال 87 ایجاد شده است.
اولین خط نورد برای تولید انواع میلگرد آجدار ساختمانی ، مفتول های آلیاژی و نبشی در سایزهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. انواع تیرآهن و ناودانی نیز در خط نورد دوم تولید و به بازار عرضه می گردد توضیح اینکه بتدریج تنوع محصولات تیرآهن و ناودانی تولیدی در این خط نورد در حال افزایش می باشد. ظرفیت تولید سالیانه این شرکت ششصد و پنجاه هزار تن می باشد.
محصولات تولیدی شرکت دقیقا مطابق با استانداردهای ملی ایران و مورد تایید آن سازمان بوده و پروانه کاربرد علامت استاندارد برای انواع محصولات تولیدی دریافت گردیده است. فولاد صنعت بناب همچنین در جهت بهبود مستمر فرایندها و افزایش اعتماد و رضایت مشتریان نسبت به استقرار سیستم مدیریت کیفیت اقدام و در سال 88 گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001-2008 را از شرکت DNV نروژ اخذ نمود.

مجتمع فولاد صنعت سهند

مجتمع فولاد صنعت بناب با دو خط توليد نورد گرم با تکنولوژی جدید در زمینی به مساحت 11 هکتار احداث شده‌ و در سال 89 به بهره برداری رسیده است. ظرفیت تولید سالیانه این خطوط نورد ششصد و پنجاه هزار تن انواع ميلگرد آجدار ساختماني مي‌باشد.
خطوط تولید این شرکت قابلیت تولید انواع میلگرد آجدار ساختمانی را دارا بوده ولی عمدتا میلگردهای سایز پایین در این خطوط تولید می گردند . خطوط نورد فولاد صنعت سهند با توجه به استفاده از تکنولوژی جدید و سیستم بسته بندی دوبل مزایایی مانند سرعت تولید بالا ، بسته بندی راحت و افزایش کیفیت محصول را دارد. محصولات تولیدی این شرکت نیز همانند دیگر شرکتها مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره INSO 3132 و مورد تایید اداره استاندارد بوده و گواهینامه کاربرد علامت استاندارد برای تمامی محصولات دریافت گردیده است.

پروژه گسترش فولاد شهریار

این مجموعه صنعتی پروژه های توسعه را نیز در برنامه کاری قرار داده و با جدیت در حال تکمیل خطوط و افزایش ظرفیت تولید می باشد. از برنامه های مهم آینده هلدینگ فولاد صنعت بناب پروژه‌ گسترش فولاد شهریار می باشد که در مرحله ساخت بوده و تولید آهن اسفنجی و شمش فولادی به ظرفیت یک و نیم میلیون تن و دو خط نورد گرم مقاطع سنگین و نیمه¬سنگین فولادی را در برنامه کاری دارد.

آدرس کارخانه فولاد صنعت بناب، آدرس کارخانه بناب، شهرک صنعتی، کدپستی: ۵۵۵۴۱۳۷۱۳۲
روابط عمومی و اموربین الملل می باشد. شماره تماس کارخانه۳۷۷۸۰۶۳۵ 041
امکان ارسال محصولات گروه فولاد صنعت بناب به تمام نقاط کشور وجود دارد. لطفا جهت هماهنگی بیشتر با کارشناسان فولادسل تماس بگیرید

برچسب ها : , , , , , ,
تعداد بازدید : 399

فولادسل

بررسی وضعیت محصولات فولادی در بازار داخلی

بازار میلگرد آجدار عمدتا نسبت به شنیده های روز گذشته ثابت است.

فولادسل

قیمت کویل نورد گرم در اروپا صعودی شد

شاخص Fastmarkets درباره قیمت روزانه کویل نورد گرم در بازار شمال اروپا، تحویل درب کارخانه، در هفته گذشته به ۳۹۶٫۸۸ یورو (۴۴۶٫۳۸ دلار) رسید

0