ورود / ثبت نام Instagram
74486 021 با ما تماس بگیرید
صفحه نخستکارخانه تولید کننده فولاد و آهن

گروه صنعتی پرشین فولاد

شنبه, ۲۱ / اسفند / ۱۴۰۰ گروه صنعتی پرشین فولاد

گروه صنعتی پرشین فولاد یکی از واحدهای تولیدی پرتوان در استان قزوین است که بیش از سه دهه فعالیت تخصصی را در رزومهٔ خود قرار داده است؛ این مجموعه، به شکل گسترده به تولید انواع ورق‌های فولادی و پروفیل‌های فلزی می‌پردازد و در رفع نیازهای منطقه بسیار تأثیرگذار است.

دربارهٔ گروه صنعتی پرشین فولاد

این گروه صنعتی برای اولین‌بار فعالیت خود را در سال 1365 آغاز کرد ولی در سال 1387 و با تأسیس واحد تولیدی خود در استان قزوین، به شکل جدی‌تری وارد دنیای فولادسازی شد. کارخانهٔ پرشین فولاد قزوین در قطعه زمینی با مساحت 50 هکتار در منطقه‌ای با عنوان تاکستان قزوین بنا شده است و به دلیل موقعیت جغرافیایی خود، امکان ارسال محصولاتش را از سه طریق جاده‌ای، ریلی و دریایی دارد.

محصولات گوناگونی نظیر انواع ورق روغنی، گالوانیزه، گالوالوم، بیلت فولادی، پروفیل نبشی، ناودانی و میلگرد در این مجموعهٔ صنعتی تولید می‌شود و به بازارهای داخلی یا خارجی ارسال می‌شود. شایان توجه است که این محصولات از نظر ابعاد و ویژگی‌های تخصصی، دارای تنوع بالایی هستند و همین مسئله باعث تأمین نیاز بازهٔ وسیعی از مشتریان می‌شود.

بخش‌های گوناگون گروه صنعتی پرشین فولاد توان تولیدی متفاوتی در طول یک سال دارند و این مقاطع را به پشتوانهٔ تیم متخصص و تجهیزات مدرن خود، با کیفیت‌های قابل‌قبولی روانهٔ بازار می‌کنند. به‌عنوان‌مثال، واحد تولید میلگرد این مجموعه، توانایی تولید 500 هزار تن مقطع فولادی را در سال دارد.

تأییدیه‌ها و گواهی‌نامه‌ها

در هر سازمانی، تأییدیه‌ها و تقدیرنامه‌های داخلی و بین‌المللی بیانگر جزئیات خدمت‌رسانی و کیفیت محصولات آن واحد تولیدی هستند. به سبب همین مسئله، یکی از بهترین راهکارها برای رسیدن به یک دیدگاه کلی از محصولات یک مجموعه، بررسی گواهی‌نامه‌های آن است. در ادامه برای ایجادکردن تصویری مناسب از گروه صنعتی پرشین فولاد، بخشی از گواهی‌های دریافت‌شده توسط این مجموعه را معرفی می‌کنیم که به‌خوبی بیانگر میزان کیفیت و نحوهٔ خدمت‌رسانی این مجموعه است.

محصولات

همان‌طور که در بخش‌های قبلی این مقاله نیز اشاره کردیم، بخشی از تولیدات این مجموعه مربوط به ساخت انواع میلگرد است که در انواع متعددی تولید و عرضه می‌شوند. ما نیز به دلیل اهمیت این دسته از محصولات در این واحد تولیدی، در ادامهٔ این بخش به معرفی مختصر این گروه از محصولات گروه صنعتی پرشین فولاد می‌پردازیم و جزئیات هر مورد را بیان می‌کنیم. در اولین قدم باید به این مسئله توجه داشته باشید که این محصولات در چهار مدل A1، A2، A3 و A4 تولید می‌شوند که هرکدام برای استفاده در پروژهٔ خاصی مناسب هستند.

این گروه از محصولات که به‌عنوان میلگرد داکتیل نرم شناخته می‌شوند، بدنه‌ای بدون آج دارند و از نظر ویژگی‌های مکانیکی تا حدودی از نمونه‌های قبلی ضعیف‌تر هستند. گفتنی است که این دسته از محصولات برای آهن‌گیری، استفاده در عملیات‌های جوشکاری و تغییر شکل و تولید محصولات دیگر به کار می‌روند.

میلگردهای استاندارد A2 برخلاف مدل قبلی، دارای آج‌های فنری‌شکل هستند که آن‌ها را به گزینه‌های مقاوم‌تری تبدیل می‌کند؛ البته این نکته را هم باید مدنظر داشته باشید که این گروه از محصولات در گروه میلگردهای نیمه‌خشک قرار می‌گیرند و انعطاف کمتری در مقایسه با مدل‌های A1 دارند. از این دسته از محصولات برای خاموت‌زنی استفاده می‌شود، همچنین این محصولات معمولاً در عملیات‌های جوشکاری قرار نمی‌گیرند.

این گروه از محصولات مقاومت مکانیکی بیشتری در مقایسه با دو نمونهٔ قبلی دارند ولی در کنار آن، از انعطاف پایین‌تری برخوردار هستند که استفاده از آن‌ها را برای تغییر شکل و جوشکاری ممنوع می‌کند.

این دسته از میلگردها با تنش جاری 5 هزار کیلوگرم بر سانتی‌متر و تنش گسیختگی 7 هزار کیلوگرم بر سانتی‌متر، به‌عنوان میلگرد خیلی سخت شناخته می‌شود. این دسته از محصولات دارای کمترین میزان انعطاف‌پذیری هستند ولی از طرف مقابل، بیشترین میزان مقاومت را در موقعیت‌های متفاوت از خود نشان می‌دهند.

کارخانه
مشاوره رایگان
پر کردن تمام فیلد ها اجباری می باشد