بنر دعوت به نمایشگاه متافو

شرکت فولاد البرز ایرانیان فایکو

شرکت فولاد البرز ایرانیان فایکو

عناوین اصلی مقاله

شرکت فولاد البرز ایرانیان

کارخانه فولاد فایکو یکی از واحدهای برجسته تجاری در داخل کشور است که تحت مدیریت شرکت فولاد البرز ایرانیان است. ظرفیت اسمی سالیانه این مجموعه با دو خط تولید مجزا، برابر با 1 میلیون و 500 هزار تن محصولات فولادی است که شامل مقاطع فلزی گوناگونی می‌شود. در ادامه به بررسی مختصر این مجموعه و معرفی محصولات آن می پردازیم.

 

تاریخچه شرکت فولاد البرز ایرانیان

شرکت فولاد البرز ایرانیان در صنعت فولاد ایران با نام تجاری فایکو شناخته میشود. این شرکت درزمینه تولید گرم انواع مقاطع فولادی با اشکال، ابعاد و مشخصات متنوع، مشغول به فعالیت میباشد. این شرکت، در استان مازندران کیلومتر ۱۵ جاده ساری به مشهد واقع شده است.

کارخانه فولاد البرز ایرانیان سالیانه بیش از از ۱,۵ میلیون تن انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی تولید میکند. همین امر این مجتمع را در رده معظم ترین تولیدکنندگان مقاطع فولادی گرم در کشور و منطقه قرار میدهد.

تنوع محصولات تولیدی در کارخانه فولاد فایکو، شامل میلگردهای صنعتی و ساختمانی با قطر ۸ الی ۳۲ میلی متر میباشد. همچنین انواع تیرآهن های سریIPN , IPE ، ناودانیهای سری UPN , UPE ونبشی های بال مساوی و نامساوی از ارتفاع مقطع ۸۰ الی ۳۲۰ میلیمتر میباشد.

این محصولات، در دو خط تولید جدا گانه با ظرفیتهای مجزای ۷۵۰ هزار تن تولید میشوند.

 

گواهینامه های شرکت فولاد البرز ایرانیان فایکو

 • دارای انواع استاندارد ملی INSO3132 برای تولید میلگرد
 • دارای استاندارد های بین المللی ASTM A615 ،A615M،DIN488 ،JISG3112
 • دارای استانداردهای بین المللی DIN EN 10056-2، DIN1025، 1026، DIN EN 12014، DIN 1028، DIN1029 و DIN 10024 در زمینه تولید مقاطع فولادی

 

محصولات کارخانه فولاد فایکو

 1. میلگردهای صنعتی و ساختمانی
 2. تیرآهن
 3. ناودانی
 4. نبشی های بال مساوی و نامساوی

 

 • میلگرد فولاد البرز ایرانیان

این شرکت انواع میلگرد آجدار را در سایز 8 تا 32 میلیمتر تولید میکند. ترکیبات شیمیایی میلگرد آجدار تولیدی فایکو به میزان 22/0 کربن، 35/0 سیلیسیم، 050/0 گوگرد، 050/0 فسفر و 60/0-90/0 منگنز است.

 

 • ابعاد و کیفیت تیرآهن فولاد البرز ایرانیان

تیرآهن فایکو در دو سریIPN, IPE تولید میشود. سری IPN در سایزهای IPN80 تا IPN300 تهیه میشود. سری IPEدر سایز IPE100 تا IPE300 تولید و به بازار مصرف عرضه میگردد.

تیرآهن IPE ازجمله تیرآهن های معمولی و استاندارد در ایران میباشد. ضخامت بال در این نوع از تیر آهن ها ثابت است و تحت استاندارد اروپا تولید میشوند.
تیرآهن IPN دارای مقطع I شکل باریک میباشد. اگر از بالا به دو سر آن نگاه کنیم ضخامت این نوع تیرآهن در ابتدا و انتهای بالها یکسان است.

 

 • ناودانی فولاد البرز ایرانیان

ناودانی های این شرکت در دو نوع UPE و UPN تولید میشود.

ناوادانی های مدل UPE در سایزهای 100 UPE تا 300 UPE هستند.

ناودانی های مدل UPN در سایزهای 100UPN تا 300 UPN تهیه و تولید میشوند.

به طور کلی ناودانی ها به دو شکل C شکل و U شکل طبقه بندی میشوند.

ناودانی C شکل شامل ناودانی های UPE و ناودانی های U شکل به عنوان ناودانی های UPN شناخته میشوند. تفاوت این دو نوع ناودانی در بال های آنها میباشد. ناودانی UPE دارای بالهای موازی بوده و ناودانی UPN دارای بالهای مخروطی می باشد.

 

 • تولیدات نبشی کارخانه فولاد فایکو

کارخانه فولاد فایکو تولید کننده انواع نبشی بال مساوی و بال نامساوی است. نبشی های بال مساوی این شرکت در سایزهای L150*150*12 تا L200*200*26 تولید میشوند. نبشی های بال نامساوی نیز در سایزهای L150*75*9 تا L200*100*14 تولید میگردند.

 

کیفیت محصولات شرکت فایکو

کارخانه فایکو ساری کیفیت و استاندرد را در راس امور خود قرار داده. بر همین اساس سعی بر آن داشته تا برای تولیدات خود از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه بهره برد.

وجود بخش کنترل کیفی محصولات، انجام آزمایشات متعدد و آنالیز شیمیایی محصولات، باعث شده تا از کیفیت عالی برخوردار باشند. همچنین بهره گیری از بروزترین تجهیزات، تولید محصولات با تکنولوژی های روز، موجب شده کیفیت محصولات موردتوجه مصرف کنندگان قرارگیرد.

شایان ذکر است که خطوط تولید کارخانه فولاد فایکو به صورت تمام اتوماتیک و هوشمند است. و محصولات تولیدی با استانداردهای ملی و بین المللی مطابقت دارند. بر همین اساس کیفیت آن کاملا مورد تضمین میباشد.

همان طور که ذکر شد کارخانه فولاد در ساری، از مراکز معتبر تولید و عرضه مقاطع فولادی چون میلگردهای ساده و آجدار، نبشی، ناودانی و تیرآهن در ابعاد و اشکال متنوعی است.

با توجه به ظرفیت بالای سالیانه، در زمره بزرگترین تولید کنندگان مقاطع گرم ایران و منطقه قرار دارد. محصولات بعد از خروج خط تولید تمام اتوماتیک به مرحله کنترل کیفی هدایت میشوند.

پرسنل حاذق این بخش، محصولات را با بررسی خواص شیمیایی، مکانیکی و متالوژی مورد ارزیابی و آنالیز قرار میدهند تا از کیفیت محصولات تولیدی اطمینان حاصل کنند.

نظر شما

قیمت ورق های فولادی