قیمت نبشی

قیمت نبشی بر اساس عواملی نظیر قیمت مواد اولیه و شمش، قیمت ورق و نوسانات بازار ارز، متغیر است اما همیشه می توانید مناسب ترین قیمت را از فولادسل دریافت کنید.

لیست کارخانه ها / ناب تبریز ، آریان فولاد ، شکفته ، سپاهان ، منظومه ، مگااستیل ، نستا ، سپهر ایرانیان ، ظهوریان

کاهش هزینه ساخت سازه‌ها را می‌توان یکی از مهمترین دغدغه‌های طراحان دانست. کاربرد گسترده انواع نبشی در ساخت سازه‌ها، اهمیت انتخاب نبشی مناسب با توجه به کاربردی که در طرح دارد را دوچندان می‌کند. انتخاب درست نبشی با ضخامت و طول مناسب در بهینه سازی هزینه‌های اجرای طرح نقش مهمی را ایفا می‌کند.

دانش نامه

آخرین بروز رسانی قیمت نبشی دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ دانلود کاتالوگ


دانشنامه

fooladsell.com))

بررسی نبشی و قیمت نبشی

نبشی یکی از مهمترین پروفیل های ساختمانی می باشد که بصورت مرکب و منفرد در ساختمان ها به کار می رود.

نبشی به ابعاد ۵۰ تا ۱۵۰ میلیمتر جهت اتصالات پل ها به ستون ها و یا تیرآهن ها به بیم های باربر و اتصالات ستون ها به صفحات در فندانسیون همچنین برای ساختن ستون و خرپا به کار می رود

نبشی ها به ۲صورت تولید می شوند:

نبشی پرسی

نوعی نبشی است که ابتدا بصورت یک تکه ورق با طول ۶ متر بوده که از وسط عرض ورق،خم شده و به شکل نبشی در می آید

نبشی فابریک

از همان اول پروسه تولید، به شکل نبشی از خط تولید خارج می شود. این دسته از لحاظ شکل ظاهری می باشد که به دو دسته نبشی بال مساوی و نبشی بال نامساوی دسته بندی می شود

     

نامگذاری نبشی

نبشی به دو مشخصه نامگذاری می شوند

  • اندازه بال ها
  • ضخامت

بعنوان مثال نبشی ۴۰ × ۴۰ × ۴ یعنی اندازه بال ها۴۰ × ۴۰ است و ضخامت هر بال ۴ می باشد. نبشی ها از نمره ۳ شروع و تا نمره ۲۰ ختم می شوند.

وزن نبشی

اندازه بال نبشی × طول نبشی × ضخامت نبشی × ۷۸۵۰ × ۲

در فرمول بالا،واحد اندازه بال،طول و ضخامت نبشی، بر حسب متر بوده و وزن حاصل،بر حسب کیلوگرم می باشد.

جدول وزنی نبشی

نبشی گالوانیزه

نبشی آهنی است که با روی پوشانده شده باشد. این آهن ، حتی اگر پوشش آن هم شکستگی پیدا کند، از زنگ زدن محفوظ می‌ماند. در نبشی گالوانیزه ، بین آهن و روی ، پیلی الکتروشیمیایی تشکیل می‌شود که در آن روی به جای آهن به عنوان آند بکار می‌رود و آهن به عنوان کاتد.

روی در آند اکسید می‌شود چون فلزی پست‌تر یا فعالتر از آهن است و دارای پتانسیل احیاء کمتری از آهن است و پتانسیل اکسید بیشتری از آن دارد . از نبشی گالوانیزه هر جا که احتمال خوردگی آهن و زنگ زدگی وجود دارد استفاده می شود .

در نبشی گالوانیزه ، بین آهن و روی ، پیلی الکتروشیمیایی تشکیل می‌شود که در آن روی به جای آهن به عنوان آند بکار می‌رود و آهن به عنوان کاتد. روی در آند اکسید می‌شود چون فلزی پست‌تر یا فعالتر از آهن است و دارای پتانسیل احیاء کمتری از آهن است و پتانسیل اکسید بیشتری از آن دارد .

موارد استفاده نبشی

از نبشی گالوانیزه هر جا که احتمال خوردگی آهن و زنگ زدگی وجود دارد استفاده می شود.

عبارات قابل جستجو:

0
سبدخرید