قیمت تیرآهن

لیست قیمت تیرآهن / قیمت روز تیرآهن را از ما بخواهید. فولادسل ، مرکز پخش و واردات انواع تیرآهن
کارشناس فروش: سر کار خانم شیرین پور

لیست کارخانه ها / تیرآهن ذوب آهن اصفهان ، تیرآهن ناب تبریز ، تیرآهن فایکو ، تیرآهن ماهان ، تیرآهن یزد ، تیرآهن آرین ، تیرآهن کرمانشاه ، تیرآهن اهواز ، تیرآهن بناب ، تیرآهن ترکیه ، تیرآهن روس

کلیه قیمتها با تایید مجدد و هماهنگی با کارشناس فروش ، معتبر می باشد

کارشناس فروش

09919597413

راه های ارتباطی با فولادسل

02122878779

02122878779


در شبکه های اجتماعی به ما ملحق شوید

صدای مشتری

چنانچه انتقادی به روند فروش دارید
مانند تاخیر در ارسال پیش فاکتور
یا عدم پاسخگویی به موقع
مستقیم به مدیریت پیامک دهید

کلیک کنید

آخرین بروز رسانی قیمت تیرآهن جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ دانلود کاتالوگ

دانشنامه

بررسی تیرآهن و قیمت تیرآهن

تیرآهن اساسی‌ترین پروفیل ساختمانی است که بعضاً در پروژه‌های صنعتی نیز کاربرد دارد.

تیرآهن به دو صورت یافت می‌شود:

  • IPE (استاندارد اروپا و ایران)
  •  INP(استاندارد چین و روسیه)

 IPE و INP به ارتفاع ۸۰–۶۰۰ میلیمتر و تیرآهن IPB به ارتفاع ۱۰۰–۱۰۰۰ میلیمتر تولید می‌شود. کاربرد تیرآهن در ساختمان به صورت ستون، خرپا، نعل درگاه، تیر در پوشش سقف‌ها و پل‌های لانه زنبوری استفاده می‌شود.

IPE
این تیرآهن معمولی و استاندارد I شکل در ایران وجود دارد. این تیرآهن طبق استاندارد اروپا تولید می‌شود و ضخامت بال آن ثابت است.

INP
تیرآهن I شکل که ضخامت بال آنها با فاصله گرفتن از جان تیرآهن کاهش می‌یابد که این استاندارد کارخانجات روسیه و چین می‌باشد.

استاندارد تیرآهن

IPE
در خرید تیرآهن، محصولات کشورهای اروپایی و ایران بیشتر از این مدل تیر آهن می‌باشند. بارزترین ویژگی این نوع تیر آهن این است که اگر از هر دو سر تیرآهن به تیر آهن نگاه کنید، ضخامت بال‌های ابتدا و انتهای تیر آهن کاملاً یکنواخت و یکسان می‌باشد.

معمولا نقشه ی ساختمان هایی که به وسیله ی مهندسان کشورمان تهیه می‌ شود بر اساس این نوع استاندارد تیرآهن بوده و این نوع تیرآهن در میان مشتریان از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

INP
تیرآهن هایی که طبق این استاندارد تهیه و تولید می‌شوند بیشتر در کشور چین و روسیه می‌باشند. از ویژگی های بارز این تیر آهن ؛ نازکی بال‌ها در ابتدای تیر آهن و ضخیم شدن به مرور تیر آهن  در انتها می‌باشد، به طوری که اگر از سر تیر آهن با دقت به آن نگاه کنید، شیب ملایمی را در ضخامت بال‌ها مشاهده خواهید کرد.

تیرآهن‌ های وارداتی موجود در بازار ایران در شرایط کنونی از هر دو نوع استاندارد در بازار ایران برخوردار می‌باشد. تیر آهن‌های IPE وارداتی اکثرا مربوط به کشورهای لهستان، اسپانیا، آلمان و نیز کشور کره می‌باشند .

البته تیر آهن IPE کشور چین و روسیه هم در بازار ایران موجود است، ولی چون که این دو کشور با استفاده از هر دو نوع استاندارد تیر آهن تولید نموده‌اند، بنابراین مصرف کنندگان بعضی اوقات در تشخیص IPE یا INP بودن محصول تیرآهن این دو کشور دچار مشکل می شوند و بسیار پیش آمده است که پس از خرید و تخلیه ی تیر آهن ها در محل ساخت و ساز و یا بدتر از آن، پس از این که ساختمان نیمه ساخته شد،

متوجه شده‌اند که تیر آهن‌ های مصرفی آن‌ها از نوع INP بوده است ، حال آنکه نقشه ی ساختمانی آن‌ها بر اساس IPE بوده و دچار ضرر و زیان بسیاری می‌ شوند. البته اگر نقشه ی ساختمان در ابتدا بر اساس INP باشد عکس این قضیه نیز صادق است.

تعریف تیر آهن‌های لانه زنبوری

دلیل نام‌گذاری تیرآهن های لانه زنبوری این است که شکل گیری این تیرآهن ها پس از عملیات (بریدن و دوباره جوش دادن ) و تکمیل پروفیل به شکل لانه ی زنبور و شش ضلعی است .

این‌گونه تیرآهن ها در طول خود، حفره های توخالی (در جان ) دارند که به لانه ی زنبور شبیه می باشد. به همین دلیل به این گونه تیرآهن ها لانه زنبوری می گویند .

اهداف ساخت تیرآهن

هدف از ساخت و خرید تیرآهن های لانه زنبوری این است که تیر آهن توان خمشی بیشتری را با یک خیز (تغییر شکل ) نسبتاً کم و وزن کمتر در مقایسه با تیر آهن نورد شده ی شبیه به آن تیرآهن تحمل کند . ارتفاع پروفیل ۱۸ را که دارای ۱۸ سانتی متر ارتفاع می باشد را می‌توان تا ۲۷ سانتی متر بیشتر کرد.

محاسن و معایب تیرآهن

با توجه به توضیحات داده شده در بالا با تبدیل تیر آهن معمولی به لانه زنبوری مدول مقطع و ممان اینرسی مقطع تیر آهن بیشتر خواهد شد و نیز در قدم دوم، مقاومت خمشی تیر آهن نیز بیشتر می گردد. در نتیجه یک تیر آهن با ارتفاع بیشتر قوی‌تر و هم‌وزن نسبت به تیر آهن اصلی خواهیم داشت.

در گام سوم هم با سبک بودن تیر آهن و کم شدن وزن تیر آهن از نظر اقتصادی نیز به صرفه تر خواهد بود. در گام چهارم از فضا ها یا حفره های ایجاد شده در جان تیر آهن می‌توان برای عبوردادن لوله های تاسیساتی و برق استفاده کرد.

در ساختن تیر آهن های  لانه زنبوری که باعث افزایش ارتفاع تیر آهن می‌شود، باید به طور کامل استاندارد رعایت گردد زیرا در غیر این صورت خریدار با خطر خراب شدن تیرآهن زیر بار وارد شده مواجه می شود. خرید تیر آهن یک امر ضروری است اما توجه به این نکات نیز حائز اهمیت است.

عبارات قابل جستجو:

ادامه مطلب