قیمت ورق رنگی

قیمت ورق رنگی و ورق گالوانیزه رنگی در ضخامت‌ها و عرض‌های مختلف (میلی‌متر) قابل عرضه است. همچنین در رنگ‌های متنوع از جمله پرتغالی، سفید یخچالی، قرمز، نارنجی، آبی، قهوه‌ای سوخته، سفالی، صورتی، بنفش، قرمز، نقره‌ای و کرم قابل سفارش است. ورق رنگی به صورت رول، تحویل در کارخانه، بنگاه تهران و بندر عباس قابل ارائه هستند.

لیست کارخانه ها / هفت الماس ، سمنان ، فولاد مبارکه ، فولاد بهمن ، چین ، امارات

راهنمای خرید

پس از استعلام قیمت محصول توسط شما، کارشناسان فروش فولادسل، قیمت و مشخصات محصول، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش را در قالب پيش فاكتور به اطلاع شما می‌رسانند. پس از تایید پرداخت، واحد ترابری و لجستیک فولادسل دستور بارگیری و ارسال بار را دریافت می‌کند؛ و بعد از تاييد قيمت كرايه از سوي مشتري، طبق زمان‌بندی اعلام شده، نسبت به تحویل بار به آدرس و مشخصات دریافتی از مشتری، اقدام می‌کند.

چند نکته در هنگام خرید

مشخصات و ویژگی‌های هر محصول، اعم از نوع، سایز، حالت، استاندارد، محل بارگیری و تحویل (کارخانه یا بنگاه)، واحد، قیمت هر واحد و هم‌چنین تاریخ و ساعت آخرین به‌روزسانی در لیست قیمت‌ها آورده شده است.

لیست قیمت ورق رنگی با تایید مجدد و هماهنگی با کارشناس فروش ، معتبر می باشد

لینک جدول محاسبه آسان وزن انواع ورق گالوانیزه

دانش نامه

آخرین بروز رسانی قیمت ورق رنگی سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ دانلود کاتالوگ


دانشنامه

ورق رنگی چیست ؟ نوعی خاص از ورق با پایه گالوانیزه است. قسمت روی ورق در دو مرحله به ضخامت ۲۰ الی ۲۵ میکرون و قسمت پشت ورق در یک مرحله به ضخامت ۷ الی ۱۵ میکرون با یک لایه رنگ کوره ای (الکترو استاتیک) پوشانده میشود. به همین دلیل به آن ورق گالوانیزه رنگی نیز می گویند. برای شناخت کامل این ورق و عوامل موثر بر قیمت ورق رنگی همراه باشید.

روش تولید

الف) چربی زدایی

در ابتدا کلاف گالوانیزه وارد خط تولید شده و به یکی از این  دو صورت، چربی زدایی میشود:

۱- چربی گیری بصورت سرد یا الکتریکی
این روش به دلیل وقت گیر بودن و ضعف کیفیت، مطرح نمی باشد . درروش الکتریکی، حجم سرمایه گذاری اولیه بسیار زیاد است و همچنین با توجه به مصرف الکترولیت ها ،مقرون به صرفه و اقتصادی نیست .

۲- شستشوی گرم با مواد قلیایی
به صورت غوطه وری و پاششی است. این روش  به دلیل کم هزینه بودن، سرمایه گذاری اولیه کم و… در صنایع فلزی بیشتر مورد توجه است و امروزه در صنایع قطعه سازی هم متداول می باشد.

ب) خشک کردن

پس از چربی زدایی، ورق گالوانیزه را با آب گرم شسته و با دمیدن هوای گرم خشک میکنند، سپس برای بالا بردن مقاومت آن در برابر خوردگی و همچنین افزایش چسبندگی رنگ به آن و همچنین جلوگیری از پوسته شدن رنگ پس از فرایند فرم دهی، آن را کروماته میکنند،  در مرحله بعد رنگ اولیه یا پرایمر،که از جنس پلی استر، یا اپکسی است روی ورق قرار میگیرد.

بعد با عبور آن از کوره، پخته و طی فرایندی سرد میشود. طی این عملیات لایه ای از رنگ پرایمر بر سطح ورق ایجاد می شود.که همان آستر است.

سپس رنگ نهایی روی سطح بالایی ورق،(Top Coat)  که از جنس پلی-استر، اپکسی، پلی اورتان، پلی وینیل ایدین فلوئوراید ، آکریلیک و یا پلی آمید میباشد قرار میگیرد. در سطح زیرین (Back Coat) هم رنگی از جنس اپکسی با قابلیت فرم-پذیری بالا پاشیده میشود. در نهایت عملیات پخت روی رنگ انجام می گردد. پوشش این رنگ  از ۱۵ میکرون با بالا (بسته به نوع مصرف) میتواند متغیر باشد .

گاهی  با استفاده از (Laminator) فیلم محافظی از جنس PET و PVC روی سطح بالایی ورق را میپوشانند.

در صورت استفاده  از رنگهایی از جنس پلاستیسول با ضخامت بالا بر سطح رویی ورق، می توان با کمک فرایندی که بعد از کوره پخت رنگ نهایی انجام میشود ، بافتهای سطحی خاصی مانند

 •  چرمی شکل
 •  کتانی
 •  گرانیتی

را ایجاد کرد.

 گاهی با استفاده از فرایند دیگری به نام  (Stripable) لایه ای محافظ بر روی سطح ورق رنگی قرار میدهند. لایه مذکور قبل از مصرف جدا میشود . این لایه همان نایلون معمولا آبی رنگی است

در انتها ورق وارد آزمایشگاه کنترل کیفیت شده و پس از بررسی دقیق تاییدشده و  بسته بندی میگردد.

رنگ الکترو استاتیک چیست؟

 همانطور که میدانیم پوشش رنگی ورق گالوانیزه که در مودر آن توضیحاتی داده شد، رنگ کوره ای الکترواستاتیک میباشد. این پوشش برای اولین بار در دهه ی ۱۹۵۰به عنوان پوششی نوین وارد بازارشد. در اینجا نحوه پوشش  آن را روی ورق گالوانیزه بطور خلاصه  توضیح میدهیم :

رنگ کوره ای پودری الکتروا ستاتیک متشکل است از ذرات ریز و خشک رزین. این  ذرات خشک دارای بار مثبت هستند. پودر رزین که حاوی رنگدانه های مورد نظر تولید کننده است، بر روی سطح مورد نظر پاشیده  میشود ، همانطور که اشاره شد ذرات ریز رزین حاوی شارژ الکترواستاتیکی می باشند، زمانی که  ذرات رزین به قطعه کار پاشش می شود ، به سطح فلز می چسبند.

این به خاطر اینست که قطعه کار به زمین وصل شده است (یعنی بار منفی دارد) در نتیجه ذرات را مثل آهن ربا به خود جذب می کند و رنگ به تمامی سطح ورق می چسبد . هدر رفتن رنگ در این حالت کمتر از ۱۰% است . ذرات چسبیده به سطح فلز ، در کوره های صنعتی مخصوص پخته می شوند .

رزین ذوب شده، در سطح فلز همجوش شده و ایجاد سطحی یکدست ، ضخیم و مقاوم می کند. نتیجه کار سطحی زیبا و براق با مقاومتی بسیار عالی در مقابل مواد شیمیایی ، خراش و پوسته شدن و سه برابر مقاوم تر از رنگ های پایه حلال می باشد.

رنگ مایع پایه حلال، می تواند تحت تاثیر شرایط آب و هوایی مثل دما و رطوبت قرار گرفته و نتیجه کار،محصولی با کیفیت پایین تر است.  علاوه بر شرایط جوی ، مهارت نقاش نیز تاثیر مستقیم در کیفیت اتمام کار خواهد داشت.

از آنجایی که رنگ پودری از طریق بارداری الکترواستاتیکی به قطعه کار می چسبد ، بدست آوردن یک سطح یک دست و با کیفیت بالا در هر شرایط جوی ممکن می باشد  . این روش علاوه بر مزایای ذکر شده با محیط زیست هم سازگار تر است.

مزایای رنگ الکترواستاتیک

رنگ الکترو استاتیک ورق گالوانیزه را در مقابل خوردگی بیش از قبل مقاوم کرده، آن را برای استفاده در میحط های بسیار خورنده ، اسیدی و قلیایی و با رطوبت بالا مناسبتر میکند. همچنین برای بعضی مصارف، ظاهر زیبایی به آن میبخشد.

ابعاد و ضخامت

ورق های گالوانیزه رنگی در ضخامت های نازک، به صورت رول فرم در عرض های استاندارد ۱۰۰ و ۱۲۵ سانتی متری تولید می شوند.

فرم های مصرفی

 • ورق گالوانیزه رنگی با فرم سینوسی یا کرکره شیروانی
 • ورق گالوانیزه رنگی با فرم ذوزنقه
 • ورق گالوانیزه رنگی طرح سفال پالرمو
 • ورق گالوانیزه رنگی طرح سفال ژنوا
 • ورق گالوانیزه رنگی طرح شادولاین
 • ورق گالوانیزه رنگی فرم تیزه
 • ورق گالوانیزه رنگی فرم و برش شده به صورت آبرو شیروانی

کاربردهای ورق رنگی

  • صنایع ساختمانی : سقف و بدنه انبارها و کارگاهها ، سقف کاذب ، نمای داخلی و خارجی ساختمانها
  • لوازم خانگی : بدنۀ خارجی یخچال ، آبگرمکن ، اجاق گاز ، ماشین لباس شویی و …
  • صنایع فلزی : کابینت ، تجهیزات اداری ، پارتیشن ، بدنه کامپیوتر و …
  • صنعت حمل ونقل : ساخت کانتینر ، سردخانه ها و کاروانهای ثابت و متحرک و ….

عبارات قابل جستجو:

ورق رنگی چیست ، ورق رنگی گالوانیزه ، ورق رنگی فولاد مبارکه ، ورق رنگی گالوانیزه ، قیمت ورق گالوانیزه رنگی ، ورق گالوانیزه رنگی ، قیمت ورق گالوانیزه رنگی شیروانی ، قیمت ورق گالوانیزه کرکره ای ، قیمت ورق رنگی فولاد مبارکه

0
سبدخرید