قیمت ورق روغنی

در این صفحه، قیمت ورق روغنی (نورد سرد) در انواع گریدهای کششی و فوق کشش موجود می‌باشد. ورق‌ نورد سرد در ابعاد و ضخامت‌های مختلف (میلی‌متر) به صورت رول، شیت و فابریک، قابل عرضه است. انواع خدمات برش، فرمینگ، نواربری (رشته بری) و پانچ طبق سفارش شما انجام می‌شود.

لیست کارخانه ها / فولاد مبارکه ، هفت الماس ، فولاد غرب ، فولاد درخشان ، آسلورمیتال ، روس mmk ، پوسکو ، هیوندای ، ایثار ، تیانجین

راهنمای خرید

پس از استعلام قیمت محصول توسط شما، کارشناسان فروش فولادسل، قیمت و مشخصات محصول، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش را در قالب پيش فاكتور به اطلاع شما می‌رسانند. پس از تایید پرداخت، واحد ترابری و لجستیک فولادسل دستور بارگیری و ارسال بار را دریافت می‌کند؛ و بعد از تاييد قيمت كرايه از سوي مشتري، طبق زمان‌بندی اعلام شده، نسبت به تحویل بار به آدرس و مشخصات دریافتی از مشتری، اقدام می‌کند.

چند نکته در هنگام خرید

مشخصات و ویژگی‌های هر محصول، اعم از نوع، سایز، حالت، استاندارد، محل بارگیری و تحویل (کارخانه یا بنگاه)، واحد، قیمت هر واحد و هم‌چنین تاریخ و ساعت آخرین به‌روزسانی در لیست قیمت‌ها آورده شده است.
لیست قیمت ورق روغنی با تایید مجدد و هماهنگی با کارشناس فروش ، معتبر می باشد

لینک جدول وزنی ورق روغنی (محاسبه آسان)

 

دانش نامه

آخرین بروز رسانی قیمت ورق روغنی چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ دانلود کاتالوگ


دانشنامه

fooladsell.com))

ورق روغنی چیست؟ نامگذاری ورق های روغنی (نورد سرد) را اصطلاحی عامیانه و بر مبنای وضعیت ظاهری این نوع ورق شکل داده است. برای آشنایی کامل با این نوع ورق فولادی و بررسی عوامل موثر بر قیمت ورق روغنی فولادسل همراه باشید.

ورق های فولادی (فلزی) به دو صورت کلی نورد (تولید) می شوند.

ورق روغنی در واقع اصطلاح عامیانه ورق هایی است که با تکنولوژی نورد سرد تولید می شوند. در این فرآیند ورق های با ضخامت بالا توسط نورد به ضخامت های پایین تر تبدیل می شوند.

در این فرآیند به علت استفاده از نورد سرد کیفیت ظاهری ورق های نورد شده بسیار عالی می باشد، از ین رو از این نوع ورق ها بیشتر در کاربردهایی که ورق ظاهر جسم را تشکیل می دهد استفاده می شود.

ورق های نورد سرد، پایه تولید ورق های گالوانیزه ( ورق سفید ) هستند.

در ضمن ورق رنگی گالوانیزه ( ورق رنگی ) از ورق گالوانیزه تولید می شود. پس صراحتا می توان نتیجه گرفت که پایه تولید ورق رنگی نیز همین ورق های نورد سرد هستند.

نورد :

نَوَرد (Rolling) یکی از روش‌های شکل‌دهی مواد دارای قابلیت موم‌سانی است. در دماهای پایین و نزدیک دمای اتاق تنها فلزات و برخی از پلیمرها قابلیت مومسانی مناسب از خود نشان می‌دهند. برای افزایش این قابلیت و همچنین شکل‌دهی موادی که در دماهای پایین نورد آنها امکان‌پذیر نیست، از نورد گرم استفاده می‌شود.

فرایند نورد

نورد به فرایندی گفته می شود که تغییر شکل پلاستیک فلز از طریق عبور آن از بین غلتک ها صورت پذیرد. امروزه استفاده از غلتک یکی از متداول ترین روش های شکل دادن محسوب می شود. از امتیازهای این روش ظرفیت تولید بالای آن است.

به طوری که می توان روزانه چند صد تن فلز را نورد کرد. محصول نورد ممکن است فراورده ی پایانی و یا مراحلی از شکل دادن فلز باشد از جمله محصولات نورد می توان به ورق، ‌میل گرد و انواع پروفیل با مقطع H،T،I و…. اشاره کرد.

دسته بندی فرایند های نورد می تواند بر اساس دستگاه های نورد و یا دمای نورد باشد.
انواع محصولات از قبیل تیرآهن و نبشی با مقاطع مختلف به وسیله این فرایند تولید می‌شوند. معمولاً این روش با فرایند فورجینگ در رقابت بوده و برتری هر کدام بستگی به پیشرفته تر بودن تکنولوژی آن دارد، ولی به طور کلی از نظر حجم و کمیت تولیدات، فرایند نورد در مقام اول پروسه‌های شکل دادن فلزات قرار دارد.

هدف مهندسی نورد فلزات عبارت است از تغییر فرم شمش یا ورق به شکل مورد نظر . معمولاً محصول نهایی نورد، تولید ورق یا میلگرد است.

دستگاه نورد

این دستگاه قابلیت تنظیم سرعت چرخش غلتک ها، و میزان درز بین غلتک ها برای رسیدن به ابعاد ورق مورد نظر را دارد. همچنین قابلیت اعمال نورد در هر دو جهت رفت و برگشت را دارا می باشد.

کاربردهای دستگاه:

نورد ورق و شمش در دو جهت رفت وبرگشت

نورد سیم و مفتول در اندازه های مختلف

دستگاه نورد

اجزای دستگاه نورد شامل قفسه ی نورد، غلتک ها، یاتاقان ها و ‌محفظه ای برای محافظت این قطعات و نیروی محرکه ای برای به حرکت در آوردن غلتک ها است. علاوه بر این ها به تجهیزات مکانیکی و الکتریکی برای کنترل و تنظیم نیرو و سرعت دورانی غلتک ها نیز نیاز است.

قفسه های نورد معمولاً‌ بر حسب تعدد قالب ها و آرایش آنها نسبت به یک دیگر تقسیم بندی می شوند. در قفسه های نورد دو غلتکی، جهت چرخش غلتک ها دو طرفه است بطوری که با تغییر جهت حرکت آنها ضخامت قطعه در رفت و برگشت  قابل کاهش می باشد.

در این روش قطعه کار بین دو غلتک تغییر شکل داده می شود و بیشتر کاهش در سطح مقطع مورد نظر می باشد.

مشخصه بارز این روش این است که: اولاً محور غلتک ها با هم موازیند و ثانیا تغییر شکل در امتداد حرکت عمومی قطعه و عمود غلتک ها صورت می پذیرد. در حقیقت چون تغییر شکل در در امتداد طول صورت می گیرد و به آن نورد طولی می گویند.

این نوع نورد در صنعت و حتی کارگاههای کوچک شکل دهی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

علاوه بر قفسه های نورد دو غلتکی،  قفسه های نورد سه غلتکی ،‌ شش غلتکی و اقماری نیز وجود دارند. مزیت قفسه های نورد سه غلتکی نسبت به قفسه نورد دو غلتکی در این است که می تواند فرایند نورد را بدون تغییر جهت حرکت غلتک ها در هر دو جهت رفت و برگشت انجام دهد.

علت این امر مخالف بودن جهت حرکت غلتک میانی با جهت حرکت دو غلتک بالایی و پایینی است . انتقال قطعه کار به سمت دهانه ی ورودی دو غلتک پایینی و (یا بالایی) میانی توسط میز بالا بر انجام می پذیرد.

 

علت استفاده از قفسه نورد چهار غلتکی

علت استفاده از قفسه نورد چهار غلتکی کاهش نیروی لازم برای نورد و جلوگیری از خم شدن غلتک های شکل دهنده ی کاری هنگام نورد تختال ها، تسمه های عریض و ورق است. از چهار غلتک دوغلتک به عنوان غلتک های شکل دهنده (دو غلتک که در تماس مستقیم با قطعه کار هستند) و دو غلتک به عنوان پشتیبان عمل می کنند.

در غلتک های چهار تایی،‌  فقط غلتک هایی کاری توسط نیروی محرکه خارجی حرکت می کنند و حرکت دو غلتک پشتیبان بر اثر اصطکاک بین آنها و غلتک های کاری است.

گاهی اوقات به منظور کاهش بیشتر احتمال خم شدن غلتک های کاری از قفسه های نورد شش غلتکی استفاده می شود. در این نوع قفسه ها، چهار غلتک پشتیبان در اثر اصطکاک با دو غلتک کاری به حرکت در می آیند.

قفسه های نورد اقماری شامل یک جفت غلتک پشت بند سنگین هستند که توسط تعداد زیادی غلتک های  کوچک احاطه شده اند. از خصوصیات عمده ی این نوع قفسه این است که تختال مستقیماً در یک مرحله از دستگاه نورد عبور کرده و تبدیل به تسمه می شود.

در حقیقت هر غلتک کوچک (غلتک سیاره ای) علاوه بر طی مسیر دایره ای بین غلتک پشت بند (غلتک پشتیبان) و تختال کاهش نسبتاً ثابت در تختال به وجود می آورد. هنگامی که یک جفت غلتک اقماری از تماس با قطعه خارج می شود،‌ یک جفت غلتک دیگر با قطعه تماس پیدا می کند و عمل کاهش ضخامت تکرار می شود.

کاهش کل از مجموع کاهش های کوچکی است که توسط جفت غلتک های سیاره ای که بسرعت پشت سر هم می آیند،‌ ایجاد میشود.

 

نورد سرد

نورد سرد معمولابرای تولید ورق و تسمه با پرداخت سطحی و دقت ابعادی به کار گرفته می شود. همچنین در مواردی برای استحکام بخشی به ورق از طریق کار  مکانیکی از این روش شکل دهی استفاده می شود.

مهم ترین کاربردهای محصولات نورد سرد یا همان ورق روغنی در اتومبیل، تجهیزات خانگی مانند یخچال اجاق گاز، ماشینهای ظرفشویی و لباس شویی،  دستگاه های الکتریکی مخازن، و تجهیزات ساختمانی هستند.

ورق های تولید شده توسط نورد سرد ابتدا تا حداقل ضخامت ممکن (حدود ۱/۵ میلی متر)از طریق نورد گرم تولید شده، ‌سپس بعد از اسید شویی کاهش ضخامت و در مواردی تغییر شکل آنها توسط فرایند نورد سرد انجام می پذیرد.

علاوه بر کاهش ضخامت و رساندن قطعه به دقت ابعادی مورد نظر، ‌حذف نقطه تسلیم از ورق های فولادی از دیگر کاربردهای نورد سرد است. در حقیقت چون وجود نقطه ی تسلیم باعث بوجود آمدن شرایط تغییر شکل نا همگن در فرآیندهای شکل دادن (به ویژه کشش عمیق) می شود، حذف آن از اهمیت به سزایی برخوردار است.

انجام یک مقدار کار مکانیکی توسط نورد که اصطلاحا به نورد بازپخت معروف است که باعث حذف نقطه ی تسلیم می شود.

صاف کردن ورق های نورد شده نیز از دیگر کاربردهای نورد سرد است به طوری که با استفاده از فرایند نورد تراز کردن غلتکی (که شامل دو دسته غلتک با قطر کم است)، انحنای ناشی ازفرایندهای قبلی برطرف می شود.

در حقیقت در این فرایند دو دسته غلتک با قطر کم به نحوی قرار گرفته اند که ردیف های بالایی و پایینی نسبت به هم انحراف دارند. وقتی ورق داخل ترازگر می شود ،‌ به طرف بالا و پایین تغییر شکل پیدا کرده و با بیرون آمدن از غلتک ها صاف می شود.

ورق نورد سرد بسته به نوع آلیاژ و همچنین عملیات حرارتی صورت گرفته بر روی آنها به چند دسته کلی تقسیم می شوند:

 • ورق معمولی (مانند ST12)
 • ورق نیمه کشش (مانند ST13)
 • ورق فوق کشش (مانند ST14)

استاندارد

ورق روغنی به طور کلی و استاندارد از ضخامت ۳۰ صدم میلی متر الی ۳ میلی متر تولید می شوند و دارای دو عرض استاندارد ۱۰۰ سانتی متر و ۱۲۵ سانتی متر هستند.

ورق هایی که در بازار ایران پرکاربرد هستند ، را شرکت های فولاد مبارکه اصفهان ، شرکت هفت الماس ، و شرکت فولاد غرب تولید می نمایند و در مورد ورق های خارجی نیز معمولا ورق های روس و قزاق پرکاربر هستند و همچنین در بازار موجود هستند.

جدول وزنی ورق روغنی

ورق روغنی یا نورد سرد دارای وزن استاندارد ویژه هستند که تقریبا با آهن معمولی یکسان می باشد.

جدول زیر حدود وزن را نشان می دهد:

ورق روغنی

محصولات نورد سرد :

نورد سرد

عبارات قابل جستجو:

ورق روغنی ، ورق روغنی چیست ، ورق روغنی ek2 ، ورق روغنی قزاق ، قیمت ورق روغنی ، ورق روغنی فولاد مبارکه ، قیمت ورق روغنی در بازار ، قیمت ورق روغنی امروز ، قیمت ورق روغنی هفت الماس ، قیمت ورق روغنی قزاق ، ورق روغنی st12

 

3 دیدگاه برای “قیمت ورق روغنی”

 1. سعیدرضا مثمری گفت:

  باسلام
  احتراما ضمن تشکر از معرفی شرکت من از شرکت مجموعه های پرسی توسعه صنایع خودرو هستم و نیازمند ۶۰ تن ورق ۱٫۲۵*۱۲۰۰ از نوع E335D هستیم ( از رده ورقهای H340 و HC340 )

  • سمیعی گفت:

   سلام جناب مثمری
   با پوزش از تاخیر متاسفانه متوجه درخواست شما نشدم لطفا شماره تماس بفرستید به ایمیل من در اسرع وقت با شما تماس میگیرم
   ممنونم

 2. شهاب شریف نژاد گفت:

  با درود به بازرگانی فروش شرکت محترم . درخواست اینجانب ورق روغنی Coil ×۱۰۰۰×۲ mm و Coil×۱۰۰۰×۲٫۵mm هرکدام یک رول با Grade : St1403 فوق کشش با اُلویت کارخانه فولاد مبارکه و در صورت عدم موجودی مبارکه ، شرط فوق کشش بودن از محصولات کارخانجات دیگر صد در صد الزامی ست . ارتباط با تلفن همراه ۰۹۱۲۵۳۵۵۰۰۱ سریعتر میباشد . بسیار سپاسگزارم

0
سبدخرید