قیمت روز ورق روغنی در بازار | خرید و فروش ورق روغنی عمده

قیمت امروز ورق روغنی، بصورت عمده و جزئی در سایت فولادسل به روزرسانی شده و در دسترس قرار گرفته است. ضمن آنکه امکان خرید و فروش آنلاین عمده را برای خریداران ورق روغنی فراهم می سازد.
لیست قیمت ورق روغنی ایرانی از کارخانه فولاد مبارکه اصفهان، فولاد غرب آسیا و هفت الماس به روز می شود.

ورق روغنی در گریدهای St12،St13 و St14 به بازار عرضه می گردد. تفاوت این گریدها در میزان خواص مکانیکی یعنی استحکام کششی و درصد ازدیاد طول نسبی می باشد. در این میان ورق St12 به نام ورق کششی معمولی مرسوم است. ورق St13 ورق نیمه کششی خوانده می شود. ورق فوق کشش هم نام بازاری ورق St14 می باشد.
در حالت استاندارد، ضخامت ورق روغنی نازک به طور میانگین بین 0.3 تا 3 میلی متر است. ورق های روغنی عمدتا در دو عرض کوتاه (1 متر) و بلند (1.25 متر) تولید می شوند. برای کاربردهای خاص مانند ورق رادیاتوری و ورق خودرویی، ابعاد سفارشی تولید می گردد. وزن ورق های روغنی استاندارد بوده و با آهن معمولی یکسان است.
ورق روغنی فولادسل در ضخامت و عرض‌های موجود در بازار بصورت رول، فابریک و برش خورده قابل عرضه در محل کارخانه، بنگاه تهران می باشد. فولادسل افزون بر تامین ورق روغنی آهنی، خدمات برشکاری، فرمینگ، نواربری، برش ابعادی، پانچ و کلیه خدمات مربوط به تولید انواع فلاشینگ را جهت رفاه حال مشتریان عزیز می پذیرد.
شایان ذکر است لیست قیمت خرید ورق روغنی با تایید و هماهنگی کارشناس فروش، معتبر می باشد.

سوالات متداول برای خرید ورق روغنی:

آیا لیست قیمت ورق روغنی در سایت به روز است و تا چه زمانی معتبر می باشد ؟

لیست قیمت بروز ورق روغنی در سایت موجود است، جهت تایید با کارشناسان تماس بگیرید.

آیا خدمات برشکاری ورق‌های روغنی را انجام می‌دهید؟

بله، فولادسل تمامی خدمات مربوط به انبار را به سفارش مشتری می پذیرد

برای تولید رادیاتور پنلی چه نوع ورق آهنی و از کدام کارخانه تهیه کنم؟

برای تولید رادیاتور پنلی بیشتر از ورق روغنی در دو ضخامت 0.30 و1.11 به نسبت 70به 30 استفاده می شود. فولادسل رول به رول کردن ورقها برای تحویل عرضهای مناسب رادیاتور را می پذیرد.

کشش ورق روغنی در چه حدی است و برای تولید فیلتر ماشین و باک موتور سیکلت چه ورقی مناسب است؟

ورق روغنی بصورت کم کشش، نیمه کشش و فوق کشش عرضه می شود.ورق های فوق کشش در تولید فیلتر و باک موتور سیکلت مورد استفاده قرار میگیرند( گرید های St16 ،dc06،dc04،St14)

 لینک جدول وزنی ورق روغنی (محاسبه آسان)

دانش نامه

آخرین بروز رسانی قیمت روز ورق روغنی در بازار | خرید و فروش ورق روغنی عمده یکشنبه 9 فوریه 2020 دانلود کاتالوگ


قیمت ورق روغنی شیت و رول در بازار
 • کد
 • نام
 • ضخامت(mm)
 • عرض (mm)
 • کارخانه
 • تحویل
 • قیمت
 • توضیحات بیشتر

دانشنامه

ورق نوردسرد (oiled steel sheet) چیست؟

ورق روغنی یا سرد در واقع اصطلاح عامیانه ورق هایی است که با تکنولوژی نورد سرد تولید می شوند. ورق سیاه ابتدا اسید شویی شده و پولک های سطحی ورق که سیاه رنگ است زدوده می شود. سپس طی چندین مرحله نوردکاری سرد تبدیل به ورق روغنی میشود. در این فرآیند ورق های با ضخامت بالا نورد شده، به ضخامت های پایین تر تبدیل می شوند. به همین دلیل ورق سیاه هم خوانده می شوند. برای محافظت از زنگ زدگی ورق های نورد سرد شده، آنها را روغنکاری می کنند. این ورق از کیفیت سطحی بالایی برخوردار است و معمولا در ظاهر قطعات کاربرد دارد. سطح ورق روغنی آماده برای رنگکاری می باشد. لذا گاها تحت عنوان ورق روغنی رنگی جستجو می شوند. این ورق ماده اولیه خط تولید ورق گالوانیزه محسوب می شود، لذا به ورق روغنی گالوانیزه هم معروف هستند.

ورق روغنی یا سرد ورق فولادی است که با تکنولوژی نورد سرد تولید شده و ظاهری براق و روغنی دارد. برای آشنایی کامل با این نوع ورق آهنی و بررسی عوامل موثر بر قیمت ورق روغنی فولادسل ادامه مطالب را مطالعه فرمایید.
اساس تولید ورقهای فولادی فرآیند نورد گرم و نورد سرد می باشد. ورقهای با ضخامت بالا تحت فشار و کشش از میان غلطک ها عبور کرده، کاهش ضخامت و افزایش طول می دهند. محصول فرآیند نورد گرم ورق سیاه بوده و ورق روغنی از نورد سرد ورق سیاه حاصل می شود. لذا ورقهای روغنی نازک از نورد ورقهای سیاه با ضخامت بالا تولید می شوند. نورد سرد سطح ورق را صاف و صیقلی می کند. به همین دلیل در ساخت ظاهر قطعات بکار می رود. ورق روغنی در صنعت خودرو، مبلمان اداری، صنعت لوازم خانگی، ساخت انواع قفسه، تسمه، میله، لوله فلزی، مخازن سوخت و آب، بدنه کابینت، قفل و یراق، یخچال، فریزر، مایکروفر، اجاق گاز، رادیاتورهای گرمایشی، درب و پنجره و پروفیل های ساختمانی کاربرد دارد.
از سوی دیگر ورق روغنی بعنوان ماده اولیه خط تولید ورق گالوانیزه و گالوانیزه رنگی نیز محسوب می شود.
برای آشنایی بیشتر با ورق روغنی لازم است توضیحاتی در مورد جزئیات مراحل تولید داده شود:

ورق روغنی عمده

ورق روغنی

فرآیند نورد :

نَوَرد (Rolling) یکی از روش‌های شکل‌دهی مواد دارای قابلیت کشسان است. در مواردی برای استحکام بخشی به ورق از طریق کار مکانیکی از این روش شکل دهی استفاده می شود. نورد سرد معمولا برای تولید ورق و تسمه با پرداخت سطحی و دقت ابعادی به کار گرفته می شود. علاوه بر کاهش ضخامت و رساندن قطعه به دقت ابعادی مورد نظر، ‌حذف نقطه تسلیم ورق های فولادی از دیگر کاربردهای نورد سرد است. در حقیقت چون وجود نقطه ی تسلیم باعث بوجود آمدن شرایط تغییر شکل ناهمگن در فرآیندهای شکل دادن (به ویژه کشش عمیق) می شود، حذف آن از اهمیت به سزایی برخوردار است.
تغییر شکل پلاستیک در فلز از طریق عبور آن از بین غلتک ها صورت می پذیرد. در دماهای پایین و نزدیک دمای اتاق تنها فلزات و برخی از پلیمرها قابلیت مومسانی مناسب از خود نشان می‌دهند. برای افزایش این قابلیت و همچنین شکل‌دهی موادی که در دماهای پایین نورد آنها امکان‌پذیر نیست، از نورد گرم استفاده می‌شود. از امتیازهای روش تولید نوردی، ظرفیت تولید بالای آن است. به طوری که می توان روزانه چند صد تن فلز را نورد کرد. محصول نورد ممکن است فراورده ی پایانی و یا مراحلی از شکل دادن فلز باشد از جمله محصولات نورد می توان به ورق، ‌میل گرد و انواع پروفیل با مقطع تیرآهن و نبشی اشاره کرد. دسته بندی فرایند های نورد می تواند بر اساس دستگاه های نورد و یا دمای نورد باشد. این روش با فرایند فورجینگ در رقابت بوده و برتری هر کدام بستگی به پیشرفته تر بودن تکنولوژی آن دارد. ولی به طور کلی از نظر حجم و کمیت تولیدات، فرایند نورد در مقام اول پروسه‌های شکل دادن فلزات قرار دارد.

دستگاه نورد
این دستگاه قابلیت تنظیم سرعت چرخش غلتک ها و میزان درز بین غلتک ها برای رسیدن به ابعاد ورق مورد نظر را دارد. همچنین قابلیت اعمال نورد در هر دو جهت رفت و برگشت وجود دارد. اجزای دستگاه نورد شامل قفسه ی نورد، غلتک ها، یاتاقان ها و ‌محفظه ای برای محافظت این قطعات و نیروی محرکه ای برای به حرکت در آوردن غلتک ها است. علاوه بر این ها به تجهیزات مکانیکی و الکتریکی برای کنترل و تنظیم نیرو و سرعت دورانی غلتک ها نیز نیاز است. قفسه های نورد معمولاً‌ بر حسب تعداد قالب ها و آرایش آنها نسبت به یکدیگر تقسیم بندی می شوند. در قفسه های نورد دو غلتکی، جهت چرخش غلتک ها دو طرفه است بطوری که با تغییر جهت حرکت آنها ضخامت قطعه در رفت و برگشت قابل کاهش است.
در این روش قطعه کار بین دو غلتک تغییر شکل داده می شود و بیشتر کاهش در سطح مقطع مورد نظر رخ میدهد.
مشخصه بارز این روش آن است که: اولاً محور غلتک ها با هم موازیند و ثانیا تغییر شکل در امتداد حرکت عمومی قطعه و عمود بر غلتک ها صورت می پذیرد. در حقیقت چون تغییر شکل در در امتداد طول صورت می گیرد، به آن نورد طولی می گویند.
این نوع نورد در صنعت و حتی کارگاههای کوچک شکل دهی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
علاوه بر قفسه های نورد دو غلتکی، قفسه های نورد سه غلتکی ،‌ شش غلتکی و اقماری نیز وجود دارند. مزیت قفسه های نورد سه غلتکی نسبت به قفسه نورد دو غلتکی در این است که می تواند فرایند نورد را بدون تغییر جهت حرکت غلتک ها در هر دو جهت رفت و برگشت انجام دهد.
علت این امر مخالف بودن جهت حرکت غلتک میانی با جهت حرکت دو غلتک بالایی و پایینی است. انتقال قطعه کار به سمت دهانه ورودی دو غلتک پایینی و (یا بالایی) میانی توسط میز بالابر انجام می پذیرد.

علت استفاده از قفسه نورد چهار غلتکی
علت استفاده از قفسه نورد چهار غلتکی کاهش نیروی لازم برای نورد و جلوگیری از خم شدن غلتک های شکل دهنده کاری هنگام نورد تختال ها، تسمه های عریض و ورق است. از چهار غلتک، دوغلتک به عنوان غلتک های شکل دهنده (دو غلتک که در تماس مستقیم با قطعه کار هستند) و دو غلتک به عنوان پشتیبان عمل می کنند.
در غلتک های چهار تایی،‌ فقط غلتک های کاری توسط نیروی محرکه خارجی حرکت می کنند و حرکت دو غلتک پشتیبان بر اثر اصطکاک بین آنها و غلتک های کاری است.
گاهی اوقات به منظور کاهش بیشتر احتمال خم شدن غلتک های کاری از قفسه های نورد شش غلتکی استفاده می شود. در این نوع قفسه ها، چهار غلتک پشتیبان در اثر اصطکاک با دو غلتک کاری به حرکت در می آیند.
قفسه های نورد اقماری شامل یک جفت غلتک پشت بند سنگین هستند که توسط تعداد زیادی غلتک های کوچک احاطه شده اند. از خصوصیات عمده ی این نوع قفسه این است که تختال مستقیماً در یک مرحله از دستگاه نورد عبور کرده و تبدیل به تسمه می شود.
در حقیقت هر غلتک کوچک (غلتک سیاره ای) علاوه بر طی مسیر دایره ای بین غلتک پشت بند (غلتک پشتیبان) و تختال کاهش نسبتاً ثابت در تختال به وجود می آورد. هنگامی که یک جفت غلتک اقماری از تماس با قطعه خارج می شود،‌ یک جفت غلتک دیگر با قطعه تماس پیدا می کند و عمل کاهش ضخامت تکرار می شود.
کاهش کل از مجموع کاهش های کوچکی است که توسط جفت غلتک های سیاره ای که بسرعت پشت سر هم می آیند،‌ ایجاد میشود.


کاربردهای دستگاه نورد

امکان نورد ورق و شمش در دو جهت رفت و برگشت
امکان نورد سیم و مفتول در اندازه های مختلف
صاف کردن ورق های نورد شده نیز از دیگر کاربردهای نورد سرد است. به طوری که با استفاده از فرایند نورد تراز کردن غلتکی (که شامل دو دسته غلتک با قطر کم است)، انحنای ناشی ازفرایندهای قبلی برطرف می شود.
در حقیقت در این فرایند دو دسته غلتک با قطر کم به نحوی قرار گرفته اند که ردیف های بالایی و پایینی نسبت به هم انحراف دارند. وقتی ورق داخل ترازگر می شود ،‌ به طرف بالا و پایین تغییر شکل پیدا کرده و با بیرون آمدن از غلتک ها صاف می شود.

ورق روغنی در گریدهای St12،St13 و St14 با خواص مکانیکی متفاوت به بازار عرضه می گردد. تفاوت این گریدها در میزان استحکام کششی و درصد ازدیاد طول نسبی می باشد.
ورق روغنی St12 (دارای 0.12% کربن، 0.60% منگنز، 0.045% گوگرد وفسفر، استحکام تسلیم 280 MPa، استحکام کششی270-410 MPa، ازدیاد طول 28%، سختی 65) به ورق کششی معمولی نیز مرسوم است که پرکاربردترین نوع این خانواده می باشد. St13 (حاوی0.08% کربن و 0.007% نیتروژن، استحکام تسلیم 250 MPa، استحکام کششی 270-370 MPa، ازدیاد طول 32%، سختی 57) ورق روغنی نیمه کشش خوانده می شود که در سازه هایی که نیاز به پرسکاری می باشد استفاده می شود. ورق روغنی St14 (با آنالیز 0.08 % کربن، 0.40% منگنز، 0.03 % گوگرد و فسفر، استحکام تسلیم 220 MPa، استحکام کششی 270-350MPa ، ازدیاد طول 36%، سختی 50) در مواردی که نیاز به فرآیند کشش عمیق باشد کاربرد دارد.
کلافهاي سرد نوردیده از نظر وضعیت ظاهري سطح به دو صورت به بازار عرضه میشوند. در نوع MA سطح می تواند داراي ترکها و عیوب جزئی باشد که به آسانـی بـا عملیات پرداخت مناسب قابل رفع می باشد. در این نوع سـطـح، وجود عیوبی مانند خراشهاي جزئی، علائم کوچک و تغییرات جزئی رنگ قابل پذیرش است. در سطوحی که در معرض دید نیست و مواردی که ظاهر سطح در درجه اول اهمیت نیست مصرف می شوند. در حالت MB یک طرف ورق از وضعیت ظاهري بهتري برخوردار بوده و عاري از عیوب قابل مشاهده با چشم می باشد. به نحوي که پس از اجراي عملیات رنگ آمیزي یا روکش دهی الکترولیـتـی حصـول سطحی با وضعیت ظاهري یکنواخت تضمین می گردد. در این مورد سطح دیگر ورق با کیفیت سطح MA قابل تولید است. موارد مصرف: سطوحی که در معرض دید می باشد. – مواردي که ظاهر سطح در درجه اول اهمیت قرار دارد.
ورق روغنی به طور کلی و استاندارد از ضخامت ۳۰ صدم میلی متر الی ۳ میلی متر تولید می شوند و دارای دو عرض استاندارد ۱۰۰ سانتی متر و ۱۲۵ سانتی متر هستند. برای کاربردهای خاص مثل ورق رادیاتوری و خورویی، عرضهای 554، 557، 559 و 600 میلمتر نیز گاها تولید می شود.


جدول وزنی ورق روغنی

ورق روغنی یا نورد سرد دارای وزنی تقریبا با برابر با آهن معمولی می باشد.
وزن ماشین حسابی هر ورق روغنی بر اساس فرمول وزنی ورق های آهن که در ادامه آمده قابل محاسبه خواهد بود و در آن چگالی آهن را 8 گرم بر متر مکعب در نظر می گیرند (در حالی که این عدد در واقعیت7874 گرم بر متر مکعب می باشد).
وزن هر برگ ورق روغنی (بر حسب کیلوگرم) = طول ورق (با واحد متر)* عرض ورق (با واحد متر)* ضخامت ورق (با واحد میلیمتر)* 8 (کیلوگرم بر مترمکعب/1000)
فرمول محاسبه قیمت هر برگ ورق روغنی به طریق زیر می باشد.
قیمت هر برگ ورق روغنی (بر حسب ریال) = قیمت هر کیلوگرم ورق روغنی (بر حسب ریال/کیلوگرم) * وزن هر برگ ورق روغنی (بر حسب کیلوگرم)
برای محاسبه قیمت هر مترمربع ورق روغنی از فرمول زیر استفاده می گردد.
قیمت یک مترمربع ورق روغنی (بر حسب ریال / مترمربع) = قیمت یک برگ ورق روغنی (بر حسب ریال) / مساحت ورق روغنی (بر حسب متر مربع)
فولادسل تامین کننده ورق روغنی از کارخانه فولاد مبارکه اصفهان ،هفت الماس و فولاد غرب آسیا در محل کارخانه و انبار تهران می باشد. بر این اساس لیست قیمت و موجودی ورق گالوانیزه روزانه در سایت فولادسل قابل دسترسی است. بدیهی است جهت ثیت سفارش و خرید آنلاین به تایید کارشناسان فولادسل نیاز است.

عبارات قابل جستجو:

ورق روغنی ، ورق روغنی چیست ، ورق روغنی ek2 ، ورق روغنی قزاق ، قیمت ورق روغنی ، ورق روغنی فولاد مبارکه ، قیمت ورق روغنی در بازار ، قیمت ورق روغنی امروز ، قیمت ورق روغنی هفت الماس ، قیمت ورق روغنی قزاق ، ورق روغنی st12

 

4 دیدگاه برای “قیمت روز ورق روغنی در بازار | خرید و فروش ورق روغنی عمده”

 1. سعیدرضا مثمری گفت:

  باسلام
  احتراما ضمن تشکر از معرفی شرکت من از شرکت مجموعه های پرسی توسعه صنایع خودرو هستم و نیازمند ۶۰ تن ورق ۱٫۲۵*۱۲۰۰ از نوع E335D هستیم ( از رده ورقهای H340 و HC340 )

  • سمیعی گفت:

   سلام جناب مثمری
   با پوزش از تاخیر متاسفانه متوجه درخواست شما نشدم لطفا شماره تماس بفرستید به ایمیل من در اسرع وقت با شما تماس میگیرم
   ممنونم

 2. شهاب شریف نژاد گفت:

  با درود به بازرگانی فروش شرکت محترم . درخواست اینجانب ورق روغنی Coil ×1000×2 mm و Coil×1000×2.5mm هرکدام یک رول با Grade : St1403 فوق کشش با اُلویت کارخانه فولاد مبارکه و در صورت عدم موجودی مبارکه ، شرط فوق کشش بودن از محصولات کارخانجات دیگر صد در صد الزامی ست . ارتباط با تلفن همراه 09125355001 سریعتر میباشد . بسیار سپاسگزارم

0